Kurmenē, Skaistkalnē un Bauskā filmē raidījumu «Urga. Pa straumei» 3

Trīs dienas Vecumnieku novadā un Bauskā Latvijas Televīzija filmē raidījuma «Urga. Pa straumei» epizodes. Pirmdien, 22. jūlijā, radošā komanda strādāja Kurmenē, otrdien, 23. jūlijā – Skaistkalnē, bet trešdien, 24. jūlijā, dosies uz Bausku.

«Šis mums visiem ir «ekspromtus» piedzīvojums,» jauno projektu raksturo producente un režisore Ilze Lasmane-Brože, kura strādā kopā ar režisoru Māri Lagzdiņu. Viņa «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka tiek veidots stāsts par Latvijas upēm, kur upe ir nevis pastāvīga ūdenstece vai dabas objekts, bet ceļš un viss, kas ar to saistīts, – kultūrvēsture, vēsture, cilvēki, šodiena, notikumi, procesi.

«Pirmajā sezonā būs astoņas epizodes – pa divām no Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales. Šaipusē esam nofilmējuši jau Tērvetes stāstu, tagad top piektā epizode – par Mēmeli. Upes palīdzēs izzināt jaunā raidījuma galvenie varoņi, trīs ceļotāji: sunīte Urga un pusaudži Helēna un Roberts. Projekts ir vērsts jauniešu auditorijai, tāpēc arī upju ceļu atklās divi tīņi laivā un suns,» stāsta producente.

Kurmenē filmēšanas grupa apmeklēja «Mūru dzirnavas», kas ir dzejnieka Knuta Skujenieka vecvecāku mājas, Madāmeni, «Saknes», seno muižas parku un «Lutaušus». Radošo komandu pavadīja Anita Nagle, Kurmenes pagasta vēstures zinātāja un gide.

«Stāstu jauniešiem visu, ko zinu, – par upi, ēkām, vēsturi. Šī sarkanā ķieģeļu ēka parka malā, kas pēc priestera Andreja Mediņa iniciatīvas pašlaik tiek atjaunota, bijusi ļoti grezna kungu māja, tajā dzīvojis muižas pārvaldnieks. Blakus esošā senā klēts, kas arī, iespējams, atdzims, ir vismaz trīssimt gadu veca. Visu laiku bēdājos, ka šis skaistums aizies bojā, bet nu parādījusies cerība vismaz daļu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāt,» pauž A. Nagle. «Savulaik Kurmenē bijis viss: siers – vislabākais, Eiropas zirgi, šķirnes suņi, Latvijā pirmais karpu dīķis un vēl, un vēl. Jau šķita, ka tā arī paliks, ka reiz «te viss bijis», taču Mediņš, kurš ir kurmenietis, dzimis «Saulītēs», Gvardes galā, apņēmies darīt visu, lai «te būtu»; arī baznīca tiek atjaunota.»

«Mums šīs vietas ir atklājums,» neslēpj Ilze Lasmane-Brože, kura ir producente vairākiem TV raidījumiem, arī projektam «Sirmais. Kulta ēdieni», un izceļojusies pa pasauli. «Lai gūtu sajūtas, nekur nav jābrauc; tās ir tepat.»

Raidījumu «Urga. Pa straumei» skatītāji TV ekrānos varēs vērot nākamā gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Reiz bija

pateicoties novada vadības politikai - viss uz Vecumniekiem !

pirms gada, 2019.07.24 06:58

pensionare

ACIS RIESAS ASARAS LASOT VARDU KURMENE,TUR PAGAJA MANA BERNIBA,REDZOT SARKANO KIEGELA MAJU PARKA ATCEROS VINU KA STALTU AR PUKI DOBEM APKART MAJU,KUR KARA
LAIKA NACAS NO SKOLAS PARIET UZ LAIKU DZIVOT,JO SKOLA BIJA PIE CELA,VIENA VARA GAJA PROJAM,NACA NAKOSA,TAS BIJA 1941 GADS..DIEVS JAU NEATSTAJ,JO PRIESTERIS MEDINS SPEJ LIELAS LIETAS DARIT.AR DIEVPALIGU LAI VISS IZDODAS!

pirms gada, 2019.07.24 10:18

Aa

Uz Jūsu tastatūras jābūt taustiņam "CapsLock". Spiediet to. Ar Dieva palīgu, lai viss izdodas!

pirms gada, 2019.07.24 10:31

Vietējās ziņas