Kurmenē svinēs vasaras saulgriežus un Pēterdienu 4

Vecumnieku novada Kurmenes pagastā vasaras saulgrieži tiks ielīgoti piektdienas, 21. jūnija, vakarā, bet tradicionālās Pēterdienas svinības, kā ik gadu, notiks 29. jūnijā.

Jau otro gadu Kurmenē laiks, kad gada garākā diena mijas ar īsāko nakti, tiks atzīmēts īpaši. Pērn šajā reizē bija jauka pulcēšanās upes malā, muzicēja kurmenietes, folkloristes Dārta un Kate Dravas, sanāca ap 30 – 40 interesentu. Ļaudis vēl tagad runā, cik jauki bijis, tāpēc tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse arī šogad nolēmusi aicināt vietējos iedzīvotājus un viesus svinēt vasaras saulgriežus līdzīgās noskaņās.

«Vienojoties ar citiem simboliskās akcijas «Izgaismo Latviju» atbalstītājiem, arī Kurmenē, šoreiz gan parkā pie brīvdabas estrādes, taps ugunskura vieta, lai 21. jūnija vakarā izdziedātu spēka dziesmas, tieši pulksten 22.21, kad riet saule, aizdegtu uguni un ļautos saulgriežu rituāliem. Ikviens tiek aicināts pulkā dziedāt kopā ar Dārtu un Kati Dravām, ieklausīties dažādu tautas instrumentu skanējumā, dancot un iet rotaļās. Līdzi jāņem vainagi, jāņuzāles un neliels cienasts. Būs siers un alus. Beidzot mums ir pašiem savs Jānis (Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs – aut.), kurš tieši šajā vakarā tiks īpaši sumināts,» «Bauskas Dzīvei» atklāj S. Ķīse.

Rūpīgi saplānota arī Pēterdienas svinību programma. «Tā kā Pēteri šovasar ir sestdienā, būs arī dienas koncerts «Lai svētku prieks ir mums». Tajā piedalīsies kurmenieši kopā ar domubiedriem. Muzicēs pūtēju orķestris «Skaistkalne», kurā spēlē četri mūsējie: Agnija un Samanta Ābelītes, Madara Sila, Markuss Mašinskis. Uz skatuves kāps Skaistkalnes tautas nama deju kolektīvs «Vanadziņi», kurā kopš seniem laikiem ir arī pāris kurmeniešu.

Pirmo reizi publikas priekšā Kurmenē stāsies nesen izveidotā jauniešu mūzikas grupa «Konuss» no Skaistkalnes. Gan grupas menedžeris Sandijs Siliņš, gan viens no dalībniekiem – Kristaps Ķīlis – ir mūsu puiši. Koncertā varēs baudīt arī grupas «PakavRockBand» sniegumu. Mūziķu apvienību vada Juris Gausiņš – baušķenieks, kuram Kurmenē ir īpašums. Juris pats gan komponē, gan izpilda savas melodijas, tāpēc aicināju viņu iesaistīties un kuplināt programmu ar kādu priekšnesumu. Biju pārsteigta, kad viņš «par baltu velti» pie mums atvedīs visu grupu. Koncertu vadīs amatierteātra «Kurmene» mākslinieki – novada teātra skatē par labākajiem atzītie aktieri Ingus Pavinkšnis, kurš ir arī trupas režisors, Loreta Kāpiņa un Sandijs Siliņš,» dienas koncerta «darba kārtību» iezīmē S. Ķīse.

Kā ik gadu, būs arī dievkalpojums baznīcā, neizpaliks tikšanās parkā pie lapenes ar Bārbeles folkloras kopu «Tīrums». Vakara koncertā estrādē uzstāsies grupa «Baritoni», bet ballē muzicēs «Zelta kniede» no Mālpils un «SkaņaV» dīdžeji no Vecumniekiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

no malas

nU VISMAZ KAUT KAS NOTIEK TAI kURMENĒ.Malači.Skaistakalnē joprojām nav nekā,cik ilgi tas tā turpināsies.Brauc uz kuriem svētkiem gribi,tas pats repertuārs.Varbūt kaut kas jāmaina,skaistkalnieši?

pirms gada, 2019.06.25 22:32

Haris

Visu cieņu Samītei. Viņa nestrādā atalgojuma dēļ, jo tā viņai ir sirds lieta. Nav kā citos pagastos, kad primārais ir kas cits, tāpēc arī čiks vien sanāk.

pirms gada, 2019.06.27 14:26

P

Kāpēc pie katra vēsturiskā pagasta nosukumu kabina klāt novadu?.Man tie ir četri! Nosaukt?

pirms gada, 2019.06.30 10:10

nepēteris

kur ir svētku programma, es nevaru siena laikā sēdēt tur visu dienu, bet uz atsevišku opasākumu (dievkalpojumu, agapi) gan aizbrauktu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.06.27 06:59

Vietējās ziņas