Kurmenē teātra mākslas eksperti vērtē «Mazo raganiņu» 7

Vecumnieku novada Kurmenes tautas namā piektdienas, 7. augusta, vakarā Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrāde 2019» žūrija un vairāki desmiti interesentu noskatījās amatierteātra «Kurmene» izrādi «Mazā raganiņa». Skaļi aplausi tika veltīti aktieru ansamblim un režisoram Ingum Pavinkšnim.

Šī bija otrā reize, kad kurmenieši savās mājās publiku priecēja ar sirsnīgo un labestīgo stāstu par mazo raganiņu un citu skatuves varoņu izvēlēm. Kopš pagājušā gada pavasara, kad piedzīvota pirmizrāde, iestudējums izrādīts pavisam desmit reižu; trupa viesojusies pat netālajā Lietuvas ciemā Germanišķos.

Uzvedums «Mazā raganiņa», kas tapis pēc vācu rakstnieka Otfrīda Preislera pasakas motīviem, pērn Vecumnieku novada amatierteātru skatē ieguva visaugstāko vērtējumu un tika izvirzīts izrādīšanai Zemgales reģionā. Bija plānots, ka komisija kurmeniešu sniegumu vēros Dobeles pilsētas kultūras namā 22. martā, taču valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ saistībā ar «Covid-19» izplatību Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) organizētā ikgadējā amatierteātru iestudējumu skate «Gada izrāde 2019» tika apturēta.

«Palika nenoskatītas 13 izrādes; diemžēl divas vairs nevar tikt parādītas, bet 11 mums jānovērtē. Plānojot, kā to labāk izdarīt, lai izvairītos no kopā pulcēšanās, tika nolemts, ka žūrija reģiona skates izrādēm «piebrauks klāt». Šodien esam Kurmenē, rīt dosimies uz Penkuli; šomēnes visi uzvedumi jānoskatās,» «Bauskas Dzīvei» atklāj Dace Vilne, LNKC amatierteātru mākslas eksperte.

Amatierteātra «Kurmene» uzvedums bija pirmais, kas pēc vairāku mēnešu pārtraukuma izrādīts teātra mākslas ekspertiem. Žūrijā bija: Anna Andersone, teātra kritiķe, interneta žurnāla «Satori» redaktore; Rita Lūriņa, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, skatuves kustības pasniedzēja, atbildīgā par amatierteātru režisoru pilnveidi; Valdis Lūriņš, Latvijas Nacionālā teātra aktieris un režisors. «Mazo raganiņu» noskatījās arī LNKC amatierteātru mākslas eksperte Dace Vilne; viņa I. Pavinkšnim pasniedza pateicību un uzdāvināja lielizrādes «Abas malas» mūzikas kompaktdisku.

Iestudējumi tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: literārā materiāla izvēles atbilstība, režisora un aktieru darbs, scenogrāfija/vizuālais noformējums un izrādes koptēls, un žūrija ir mainīga. «Atsākot skates reģionos, pieturēsimies pie līdzšinējās kārtības, proti, eksperti noskatās izrādi, apdomājas, lai nogulsnējas iespaidi un rodas pēcgarša, uzraksta savu vērtējumu. Ar punktiem un pakāpēm skaidrībā jātiek līdz 1. septembrim. Vērtējumu saņems režisors, jo, ievērojot datu aizsardzību, pēdējos gados informācija LNKC interneta mājaslapā vairs netiek publicēta. Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrāde 2019» finālam, kas septembra beigās norisināsies Rēzeknē, tiks izvirzītas desmit labākās izrādes,» sacīja D. Vilne.


Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 11. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Amatierteātris"Kurmene

Paldies,Žanna,ka Tu mums esi!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.09 12:10

paskaidrojums

Par katru rakstu taču maksā , tas atkarīgs no zīmju skaita.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.09 18:13

Lielajam paskaidrotājam

Maksā par saturu un kvalitāti

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.09 19:53

paskaidrojumam

Nav jau novada ziņas, kur to vien dara kā slavina vadoņu varoņdarbus, bet par pieļautajām kļūdām neviena vārda !

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.09 20:58

to lielajam p.....

Un tomēr- maksā par zīmju skaitu, jo saturs un kvalitāte- tā gaumes lieta. Kas citam patīk, tas atkal kādam nē. (Paldies Žanna, ka Tu mums esi).

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.10 11:00

Nepielec

Man nepieliec, kāds sakars visam ar naudu un rakstu zīmēm......No sērijas- cits par māti un meitu,cits pa kleitu. Kurmenes teātrnieki malači. Vēlu daudz skaistas izrādes uz priekšu!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.11 10:48

to nepielec

Vai tad tu tik naivs, ka domā ka avīžu raksti top par baltu velti? Nu tāds ir tarifs- no zīmju skaita. Kā tad citādāk tas žurnālists savu maizīti nopelnīs, tak ne jau par smukām acīm. Jo garāks raksts, jo lielāks tarifs, citādāk taču iznāktu otrd. un piektd. tikai baltas lapas un sludinājumi ( par tiem arī maksā ) , un beigās vēl redakcijas adrese.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.11 15:58

Vietējās ziņas