Kurmenes pusē sācies festivāls «Give & Get» 2

Vecumnieku novada Kurmenes pagasta Butku dzirnavās līdz 26. jūlijam turpinās radošo darbnīcu festivāls brīvā dabā «Give & Get» jeb «Dod un ņem». Sarīkojums pulcē dalībniekus no Latvijas, Baltijas un citām Eiropas valstīm.

Ceturtdiena, 23. jūlijs, bija pirmā festivāla diena, kad apmeklētāji un brīvprātīgie palīdzēja noformēt meistarklašu skatuves un citus objektus. No brīvi pieejamiem materiāliem tapa festivāla informācijas centrs, palīgi veidoja telpas un nojumes.

Festivālu Butku dzirnavās rīko otro gadu pēc kārtas. Pasākuma saimnieciskās daļas vadītājs jeb, kā norādīts «Give & Get» mājaslapā, tehniskais barvedis Kristaps Krolls atzīst, ka šogad esot vieglāk. Kopš pagājušā gada saglabājusies lielā skatuve, kā arī dažas citas celtnes, kas pirms gada bija jārada tukšā vietā. Tomēr uzbūvēts arī kas jauns – tiltiņš pāri strautam, kas ved no telšu pilsētiņas uz darbnīcām, jaunas būves top uz Iecavas upītes. Pats jūtoties mierīgs – pazaudējis telefonu, neviens nezvanot, netraucējot un varot veltīt sevi festivālam – gan tehniskajām detaļām, gan arī noskaņoties vakara koncertam, kad ies uz skatuves grupas «Pulsa efekts» sastāvā.

Teritorija sadalīta dažādās zonās. Ģimenes zonu vada Ance. Viņa norāda, ka bērnus var vest un viņiem būs, ko darīt, bet jāatbild tomēr vecākiem, kas var piedalīties darbībās kopā ar jauno paaudzi. Aktivitātes paredzētas ļoti dažādas – spēles «Drampajacis», viesosies organizācija «Skola bez agresijas», būs bērnu jogas nodarbības, kā arī iespēja izpaust sevi radošos roku darbos.


Ceturtdien visās malās rosās brīvprātīgie. Skan daudz svešvalodu, visvairāk angļu valoda. Lietuviešu skulptors Donats Mockus te darbojas jau ilgāku laiku. «Trešo dienu atpūšos no pilsētas. Šeit ir laba daba, ar pilnu krūti elpoju meža smaržu,» stāsta lietuvietis, kurš palīdz būvēt skatītāju vietas.

Pie Harmonijas zonas, kur notiek meditācijas pasākumi un īpaši semināri, jau pieredzējušais festivāla apmeklētājs Edgars palīdz uzstutēt nojumi. «Šeit esmu gandrīz divas nedēļas. Speciāli atbrīvoju laiku, lai pilnībā sevi varu veltīt pasākuma rīkošanai un baudīšanai. Šeit ir ļoti jauki un festivāla gaisotne ir neaizmirstama – šīs sajūtas mani pēc tam pavada visu gadu,» teic Edgars.

Festivāla oficiālajā programmā četru dienu laikā paredzētas 150 radošās darbnīcas, turklāt ik pa brīdim ierodas vēl kāds mākslinieks vai meistars. Katram, kas vēlas pavadīt kādu laiku dabā, bez pīpēšanas, alkohola un mobilā telefona, ir vērts to darīt Kurmenes pagasta Butku dzirnavās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Vienreizēja ideja! Bet vai raksti par tādām lietām netop tā kā novēloti? Kur pirms tam varēja Bauskas iedzīvotāji par to uzzināt,lai laicīgi plānotu dalību? Jauku dienu visiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 09:36

Tev

Bauskas Dzīvē bija rakstā par dažādiem festivāliem teksts arī par "Give&Get". Tas bija pirms kādām trim nedēļām varbūt. Es to pamanīju un tad iegāju viņu mājaslapā.

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 09:51

Vietējās ziņas