Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenieši spriež par nākotnes attīstības iespējām 7

Gandrīz 40 dalībnieki 9. janvārī pulcējās Kurmenes forumā, kuru organizēja biedrība «Kurmenes viļņi» projektā «Kurmene ar skatu uz nākotni».

Tik liela iedzīvotāju atsaucība bija samērā negaidīta, jo organizatoriem nācās meklēt papildu krēslus atnākušajiem iedzīvotājiem. Salīdzinājumam jāatceras, ka uz Vecumnieku novada attīstības plāna apspriedēm dažviet bija ieradušies mazāk nekā desmit cilvēku. Pārstāvēti bija gandrīz visi vecumi un nodarbošanās - jauni, pieauguši un pensionāri, uzņēmēji, strādnieki, bezdarbnieki. Ieradās arī Latvijas Televīzijas novada ziņu korespondenti, kurus gan ar pozitīvismu neuzņēma. Pagājušajā gadā televīzijas raidījumā «De facto» tika demonstrēts sižets par ciemu.  «Tas bija drausmīgi. Izskatījās, ka te ir tikai bezdarbnieki un viss ir slēgts,» atcerējās «Kurmenes viļņu» locekle Kristīna Kondrotaite. «Ceram, ka televīzija šoreiz mūs parādīs citā gaismā,» atzina Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse. Un kurmenieši arī centās - sanākušajiem atradās daudz labu vārdu par savu ciemu. «Esmu jūs uzaicinājusi, lai kopā rastu idejas, kas veidos Kurmenes nākotni,» sanākušos uzrunāja biedrības «Kurmenes viļņi» vadītāja Kristīne Jansone. Viņa kopā ar pasākuma vadītāju Ausmu Pastori aicināja vispirms uzskaitīt, ar ko Kurmenes pagastā lepojas iedzīvotāji. Tika nosaukti Kurmenes meži, aktīvie pagasta iedzīvotāji un jaunatne, kultūras dzīve ar slavenajām Pēterdienām. «Es saprotu, ka jūs esat lepni par saviem kaimiņiem, draugiem un cilvēkiem, kas dzīvo Kurmenē,» tā A. Pastore. K. Kondrotaite atzina, ka daudz labu lietu izdarīts un šo to izdevies arī saglabāt. Jaunajiem vecākiem ļoti svarīga ir bērnudārza «Cielaviņa» «Rūķu skola», kur uzturas pirmsskolas vecuma bērni. «Būtu jādodas prom no ciema, ja nebūtu, kur bērnu atstāt,» teic jauniete. Pēc foruma K. Jansone atzina, ka ir noskaidrotas problēmu grupas, ar kurām strādāt, un apzinātas arī atsevišķas personas, kuras ir gatavas turpmāk darboties šajā jomā. «Forums bija projekta aktivitāte ar mērķi saprast, ko tālāk darīt,» tā K. Jansone. Viņa informēja, ka nākamā projekta aktivitāte sāksies jau 10. februārī - 40 stundu kurss par tēmu «Pasākumu organizēšana». Projektu finansē «Atvērtās sabiedrības fondi» («Open Society Foundations»). Vairāk par šo tēmu lasiet piektdienas, 11. janvāra, laikrakstā «Bauskas Dzīve».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Buldoks

Boss - iebāz un pakustini! Moš tad uz dzīvi būs labās skats :D

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 17:19

de facto

negribēja jau pagastu nomelnot, bet gan parādīt, ka mūsu valdība vispār neko nejēdz, jo sastādot to cēlo Nacionālo attīstības plānu (velns cik tiem gadiem) sajēgas viņiem nav, kas notiek laukos. Un vispār ko tur apvainoties - arī tādi dzērājiņi mums ir un tur neko nevar darīt. Lai pašvaldība sūta ārstēties.....

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 16:29

boss

visa kopiena un platais gals dr................,br.................. un vel sadas tads,hee!

pirms 7 gadiem, 2013.01.11 18:37

Vidusskolnieks

+ Komentētājam "111"
Es tur biju un piedalījos.
Un ne jau visiem vidusskolniekiem un studentiem bija iespēja ierasties uz šo sanāksmi.

pirms 7 gadiem, 2013.01.11 12:14

111

Tā gluži nevarētu teikt, ka studentu nebija. Bija gan studenti, gan vidusskolnieki, kuri no studenta atšķiras tikai par vienu gadu.
Protams, varēja būt vairāk, bet, padomājot loģiski, darbadienas rītos studenti, vidusskolnieki mācās.

pirms 7 gadiem, 2013.01.11 09:45

aka

Tas, ka tik daudz interesentu, priecē. Tas nozīmē, ka sāp! Nav vienalga. Studentos ir vērts ieklausīties, bet to jau tur nebija.

pirms 7 gadiem, 2013.01.10 12:55

Vietējās ziņas