«Kustinācijas» tūre piestāj Iecavā 4

Otrdien, 8. janvārī, vairāki desmiti senioru Iecavas dienas centrā «Iecavnīca» piedalījās «Kustinācijas» tūrē, kuras laikā reģionu iedzīvotāji tiek mudināti vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

Nodarbību «Iecavnīcā» vadīja «iekustinatore» – fizioterapeite Maija Nāckalne. Viņa aicināja ikvienu interesentu savu spēju robežās izkustēties un darīt tik, cik katrs var. Vispirms tika izpildīti vingrinājumi sēdus, tad slodze pakāpeniski tika palielināta. Klātesošie, spriežot pēc pozitīvajām emocijām, bija ļoti apmierināti un gandarīti.

«Katru rītu ražīgi izvingrinos, tādā veidā jūtos daudz možāka, vingrāka un veselīgāka. Viss man bija viegli, ko te šodien rādīja, un nesūdzētos, ja tāda veida pasākumi būtu biežāk. Ikdienā apmeklēju dažādas lekcijas un pasākumus ciemā. Savukārt vasarā man ir dārzs, kurā pavadu lielāko daļu sava laika un fiziski izkustos,» atklāj iecavniece Skaidrīte Feldmane.

Apbrīnojami, ko tik nedara iecavniece Jolanta Naļivaika, – reizi nedēļā apmeklē ārstniecisko vingrošanu un peldēšanas nodarbības, divas reizes nedēļā iet uz senioru grupas «Kamenes» deju nodarbībām, vasarā daudz peld. «Ikdienā cenšos pietiekami izkustēties, jo kustība tiešām ir dzīve. Iecavā ir ļoti aktīvi seniori. Katrs kaut ko sev no šīs dienas vingrinājumiem paņems, ir tikai pašam jāgrib darboties,» stāsta J. Naļivaika.

No pērnā gada oktobra pašvaldībās, uzņēmumos, sabiedriskās vietās piestāj iekustinatori – profesionāli treneri, kas klātesošajiem parāda vienkāršu, bet efektīvu vingrojumu kompleksu un pastāsta, kā pareizāk kustēties.

«Kampaņas mērķis ir vēlme izkustināt Latvijas iedzīvotājus un parādīt to, ka kustēties nemaz nav tik grūti un nav obligāti nepieciešams sporta tērps vai trenažieru zāle, lai varētu uzlabot savu pašsajūtu. Mēs vēlamies iedvesmot, jo pieauguša cilvēka kustību daudzumam jābūt vismaz pusstundai piecas reizes nedēļā. Bijām ne tikai «Iecavnīcā», bet vēl arī Iecavas novada domē, kur parādījām vingrinājumus sprandam, kas sevišķi vajadzīgi sēdoša darba veicējiem,» nodarbības sākumā stāstīja žurnāliste Anete Bertholde, kas pārstāv Veselības ministrijas kampaņu «Kustinācija», kas notiek Eiropas Sociālā fonda slimību profilakses un veselības veicināšanas gaitā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

veseliba

Brīdina-ziemas laikā kustēties prātīgi !Veselības veicināšanas gaitā ģērbties silti ar vilnas zeķēm kājās!

pirms gada, 2019.01.08 19:46

un

protams, siltām apenēm

pirms gada, 2019.01.09 07:44

ieteikums

Siltinātām ar akmens vates polsterējumu.

pirms gada, 2019.01.09 11:17

Vietējās ziņas