Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kvalitātes uzlabojumus Bauskas–Rīgas līnijā sola pēc gada 28

Pasažieru pārvadājumu kvalitāte Bauskas–Rīgas līnijā uzlaboties, visticamāk, varētu tikai pēc 2015. gada. Uz to laiku varētu tikt izstrādāts jauns iepirkums.

Tāda atziņa izskanēja Bauskas, Iecavas pašvaldību amatpersonu, kā arī SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) un pasažieru pārvadātājas SIA «Sabiedriskais autobuss» (SA) vadītāja tikšanās reizē Bauskā 3. decembrī. Iebildumus par pasažieru pārvadājumu kvalitāti, uzskaitot daudzus piemērus, pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, deputāti, Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka.

ATD pārstāve Sandra Maļuha atzina, ka neko stratēģiski svarīgu situācijas uzlabošanā nevar solīt. Pēc vairāk kā stundu ilgas diskusijas iebildumi par SA sniegtā pakalpojuma zemo kvalitāti Rīgas amatpersonas nepārliecināja.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, izvērtējot viņa rīcībā esošo informāciju par mazas ietilpības autobusu tehnisko stāvokli, atzina, ka «mēs esam vēl vienas Zolitūdes traģēdijas priekšā».

ATD Sabiedriskā transporta finanšu analīzes un audita daļas vadītāja vietniece, uzraudzības auditore Ilona Puķīte centās iebilst, ka nesaskata pamatu saceltajai ažiotāžai ap Bauskas maršrutu. Novembrī direkcija saņēmusi vien divas sūdzības. Ja gada laikā kāds šoferis reisā devies alkohola reibumā, braucējiem nācies autobusu stumt, visiem pasažieriem nav pieticis vietas – tas nav nekas īpašs, tā nav sistēma, bet atsevišķi fakti, kas var gadīties katram pārvadātājam.

S. Maļuha stāstīja, ka Bauskas maršruts ir pelnošs. Tajā gūtā peļņa tiek novirzīta citiem mazāk rentabliem maršrutiem, ko apkalpo SA. Netika pieņemti iebildumi par mazo autobusu netīrajiem sēdekļiem, šaurību un saspiestību. Arī sarakstos norādītās autobusu ietilpības neatbilstība reālajai situācijai tika atzīta kā ārkārtas gadījumi. J. Kalinkas piedāvājums ar ATD dienesta automobili aizbraukt uz Rīgu, bet ierēdnēm doties uz galvaspilsētu ar SA mazo autobusu netika pieņemts.

Pasažieri kārtējo reizi tika aicināti ziņot par pārvadātāja sniegtā servisa zemo kvalitāti.  Autotransporta direkcija aicina pasažierus uzņemties sūdzību rakstītāju pienākumus un par katru konstatēto «Sabiedriskā autobusa» pakalpojuma slikto izpildi ziņot. Pasažieri aicināti rakstīt elektroniski: sandra.maluha@atd.lv vai arī zvanīt preses sekretārei uz viņas mobilo tālruni 26590229.

Vairāk par tikšanos lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» trešdienas, 4. decembra, drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

Andra Karlena

Nožēlojamai!!!Kāpēc atkal ir jāgaida gads??? Vai ziņojumi par zemo kvalitāti ir jākrāj gadiem un jāarhivē??? Vai kāds no dižajiem lēmējiem kaut reizi ir braucis ar tām "bleķa kastēm"??? To atrašanās uz valsts galvenā autoceļa pazemo gan valsti, gan pasažierus!!!Ciemiņi no ārzemēm šādus busus atcerējās no pēckara gadiem.Vai tas ir normāli, ka no rītiem busi ir jāiestumj, ka pasažieri, it sevišķi pensionāri, tiek apmuļķoti ar nekorekti izsniegtām braukšanas biļetēm, ka pasažieriem regulāri trūkst sēdvietu, ka buss ir tik šaurs, ka kājas nevar izstiept, ka vecām tantēm pašām jāgrūsta to durvis???
Savas alkatības dēļ nepazemojiet pasažierus un pielieciet reiz punktu tam BARDAKAM !!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 13:24

Šura

Interesanti gan: kāpēc Sabiedriskais autobuss, ko agrāk sauca B-buss un Komara kungs, kura uzvārds tad bija Saulītis, spēja nodrošināt gan normālus autobusus, gan pakalpojuma kvalitāti?
Uzmini nu !

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 14:59

SOS

Problēmā jāiedziļinās,nepieciešama izpētes komisija ar vismaz divām apakškomisijām. Slēdziens pēc gada, tad iepirkums, protams, tas lētākais,ne jau labākais. Tad atkal komisija un tās priekšlikumi efektīvākai ieviešanai. Iepirkums,pats par sevi saprotams, tiks apstrīdēts,sāksies tiesu darbi, un process nonāks *saldētavā* uz vairākiem gadiem. Bet pa to laiku,ļoti iespējams, pagaidām stabili pusgrimušais Latvijas plosts, jau tuvosies gruntij. Glābjas,kas var !

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 13:59

annele

Toreiz ', kad bija B-bus,tad šie autobusi bija īrēti un kad līgums beidzās,tad B-bus par pēdējiem mēnešiem nesamaksāja nomas naudu,tāpēc tā firma ar viņiem vairs nesadarbojas.Un tagad nu ir tā kā ir
nomā no tiem, kas riskē un iznomā,viņiem jau pašiem sava nekā nav,tikai ir nopirkta uzvara konkursā,tāpēc jau šī tikšanās reize bija tik ļoti nekaunīga,ar pārākuma sajūtu: sak,ko jūs mums variet padarīt ....

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 16:56

braucēja, kas vairs nebrauc ar AS autobusiem

Pieļauju, ka sūdzību būs mazāk un mazāk, jo baušķinieki arvien vairāk izmantos citus risinājumus, lai nokļūtu Rīgā.
Paldies šoferiem, kas pirmie ir spiesti uzklausīt pasažieru pārmetumus, kaut gan viņia neveido un neietkmē AS darbības politiku
Lai mums visiem veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 15:15

Miskaste

Tās manas māsas jums ziemā parādīs ,ko jus te iedomajieties,stulbie baušķinieki.Nosalsiet kā prusaki.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 16:57

janka

Rīgas bandas ieliktenes citu neko nezin kā ,sildīt savas pēcpuses siltos kabinetos ,bet kā piedāvā izbaudīt reālo situāciju,tā bailes ka caurvējš iepūtīs ne tajā caurumā,,,,,nožēlojami,ka Bauskas Dome ir tik bezspēcīga,kaut kādu tur tantiņu priekšā........nu ko iedzīvotāji laižam ar tiem braucējiem ,kam rūp mūsu drašība un attieksme kā pret cilvēkiem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,lai izdodas klusais laiks.......

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 18:27

...

Nu ko jus! Vai tad neredzatk ka "nabaga AS ierednisi sez zem tilta un uz darbinu iet kajinam"? Pilnigi riebjas, ka sitie par mums nirgajas???Vakar "BEZ TABU" korespondentam vini ari neko nevareja paskaidrot. Un musu cilveki skreja un neviens neko neteica. Tikai jaunatne pie autobusa bija atklati. Es pec kada laika atkal rakstisu uz "BEZ TABU". Man patik ,ka vini tomer noreageja uz manu vestuli. Jus ka gribiet, bet es miera neliksos.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 20:59

ja

Atbraukt un aizbraukt no Bauskas bija šo amatpersonu pienākums, Tikai tad saprastu par ko baušķinieki runā.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 19:18

Lūk!

Un vēl braukt katru dienu un pilnajos "pīļknābjos", kur stāvošā dibens gar sēdošā t.i. sēdeklī iespiestā pasažiera seju grozās. Un izjust,kā aiz Ķekavas jau sāk trūkt gaiss autobusā.Ja ir iespēja , vairs ar"pīļknābjiem" nebraucu. Kasē pērku biļeti un ceru, ka lielā busa vietā nebūs mazais-kā tas bieži gadās. Kāda jēga ko teikt- tikko notikušais par to liecina- KARAVĀNA iet tālāk. Un vispār-par ko ir runa? Līgums taču noslēgts? Bet kas to slēdza? Tas , kurš nesaprot nekā no pasažieru pārvadāšanas??? No cilvēcības 21. gs.?

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 11:30

Rita

Trūkst vārdu par tādu nekaunību un visatļautību, klaju ņirgāšanos par beztiesiskajiem pasažieriem. Nu ko- gaidīsim kārtējo nelaimi ar upuriem, kas ir neizbēgama likumsakarība ar šīm ripojošajām miskastēm.Starp citu, kur palika tie zaļie busiņi, kurus solīja braucieniem uz Rīgas tirgu? Droši vien b-buss kārtīgi piestrādāja , ka neko vairs par viņiem nedzird.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 19:22

?

Gaidit? Ne par savam tiesibam ir jacinas.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 21:02

janka

(Ritai),,,,dzirdēju runājam ka tos piesolīja nosvilināt ,lai nemaisot košmaram .........ja darbosies šai maršrutā,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 19:25

top

Varbut lai uztaisa shiem tehnisko parbaudi uz celja,jo mazajiem autobussiem goda vārds aizmug.ritenji pagriezienos un bedreees trinaas pret kuzavu!!!!!!!!!!!!!!!Jo brauc tur 30 cilveku vietaa 70!!!!Pirmkart riepas jau neiztur!

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 00:51

secinājums

Tā iet ja vēlēšanās balso par vīreļiem, kuri neprot nolikt pie vietas kaut kādas tur bābas ar kabinetos izsutinātām pēcpusēm.

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 07:09

dakters

Cik brīnišķīgi braukt ar šiem autobusiem - ekonomiskais beņķītis, atsperes, pat sasmakušais gaiss atsauc atmiņā 60 gadu retro busus. Nezinu, kuram teikt paldies par brauciena baudu - Bauskas domei, Satiksmes ministrijai vai personīgi Šleseram un Šķēlem...? Viens laikam šo sistēmu organizēja un otram laikam pieder caur n. SIA kaut kur Liepājā- pēc tenkām.
Vai avīze varētu publicēt patiesos šī maršruta autobusu īpašnieku vārdus? Baušķinieki būtu pateicīgi!

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 07:18

...

Varbut var turistus vizinat, kuri velas ekstremalos un netiros autobusos adrenalinu sajust? Tas butu Bauskas "fiska"!

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 17:35

Lūk!

... Laba ideja par tūristiem! Lai noliek šo busu braucienam pa RĪgu! Būs tāda "peļņa"!( Ušakovs, gan neatļaus!) Tad visai LATVIJAI būtu kauns .

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 11:35

vietējais

var tikai apbrīnot vietējās varas "efektivitāti" risināt un aizstāvēt baušķenieku intereses

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 08:59

Lūk!

Ķāda jēga balsot par kaut kādu domi, ja tā nekā nav spējīga mainīt cilvēku labā?

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 11:38

Rita

Varbūt organizējam boikotu šiem nekauņām. Dušmaņi varētu sasparoties, pieņemt savā pulkā vairāk vairāk šoferu un tajos laikos, kad jāatiet mazajai miskastei, visus pa smuko aizvizina uz Rīgu un atpakaļ. Vismaz savējiem cilvēkiem un ģimenēm būs vairāk ienākumu, nevis svešajiem rīkļurāvējiem.

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 09:32

!!!

Pilnigi piekritu! Kad nodomasiet rikot akciju pazinojet. Es noteikti piedalisos!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 17:38

Lūk!

Mums vienkārši vajag lielos busus "pīļknābju" vietā. Lai DOME organizē konkursu par labākajiem autobusiem. Ar kuras firmas busiem cilvēki brauks, tā paliks.

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 11:41

sasha

Pasaki tikai kad jābūt uz Mēmeles tilta. Bleķenieks pāri Mūsai ir pārāk nedrošs.

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 08:34

šofers

pie visa vainīgs aips un autene, lai iebrauktu autostā jamaksa liela nauda un ar normaliem autobusiem nav izdevīgi braukt tapēc lai kada firma vestu nekas labāks nemainīsiies

pirms 6 gadiem, 2013.12.08 15:32

?

Lai vini risina savas problemas pasi, kas mums tur pa dalu? Avize tacu rakstits , ka sis reis ir rentabls. Es neticu ka vini listu pa varitem uz marsruta, kas nav izdevigs.

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 09:07

ess

Vasarā rakstīju uz SA, saņēmu atbildi, kur SA n-tās reizes atvainojās par kvalitāti. Un kāda tqam bija jēga, ka rakstīju viņiem sūdzību? Nekāda....
Labi, ka nekad nebraucu vairs ar SA autobusiem.

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 10:59

Vietējās ziņas