Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākie velosipēdisti mācās Iecavā un Codē 1

Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada skolu audzēkņi pirmdien, 12. maijā, piedalījās jauno velosipēdistu konkursā «Jauno satiksmes dalībnieku forums». Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajās sacensībās Bauskas motormuzejā iesaistījās sešas komandas.

CSDD Bauskas nodaļas priekšnieks Ingurs Kugrēns pastāstīja, ka dalībniekiem jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāizbrauc šķēršļu joslas.

Sacensību galvenais tiesnesis Eduards Hiršs ziņo, ka labāko rezultātu – 606 punktus – uzrādīja Iecavas vidusskolas komanda «Velo fani». Savācot 524 punktus, 2. vietu ieguva Codes pamatskolas vienība «Velo juniori». Trešajā vietā atkal iecavnieki, komanda «Velo draugi», kas ieguva 479 punktus.

Vienības «Velo fani» dalībniece Iecavas vidusskolas 5. klases skolniece Renāte Murāne «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka interesanti bijuši visi uzdevumi, labāk patikusi šķēršļu josla. Viņas klasesbiedrs Emīls Gustavs Štāls, kurš startēja komandā «Velobraucēji», pastāstīja, ka vieglākais bijis nokārtot teorētiskos pārbaudījumus. Grūtāk ir ar šķēršļu joslas pārvarēšanu, jo te var gadīties visādas kļūmes. Pusaudzis atklāj, ka Iecavā ir pietiekami daudz vietas, kur braukt ar velosipēdu. Arī šoferi pret riteņbraucējiem izturoties iecietīgi.

Codes pamatskolas audzēkņus «Bauskas Dzīve» sastapa, kārtojot teorētiskos pārbaudījumus. 3. klases skolniece Sandija Spundiņa atklāja, ka visgrūtāk esot bijis pareizi izvietot ceļu satiksmes zīmes. Savukārt šķēršļu joslas pārvarēšana bijusi interesanta. Skolotāja Linda Jakutāviča, vērojot savu skolēnu piedalīšanos, pauda prieku par jaunākajiem audzēkņiem. Šogad paliekot otrajiem, gūta laba pieredze nākamā gada turnīram.

«Bauskas Dzīvei» skolotāja pastāstīja, ka nav viegli skolēnus ieinteresēt gatavoties konkursam. Braukāt ar riteņiem visiem patīk, bet cītīgi trenēties šķēršļu pārvarēšanā un apzinīgi mācīties teoriju visiem nepietiek apņēmības. L. Jakutāviča pauda neizpratni, kādēļ nav organizēts, ka sacensību laikā dalībnieki var iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Šāda iespēja būtu lieliska motivācija skolēniem iesaistīties jauno satiksmes dalībnieku forumā. «Gatavojoties sacensībām un pildot dažādus testus, šie skolēni ir daudz labāk sagatavojušies velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai nekā tie, kas dodas kārtot pārbaudījumu uz CSDD biroju,» tā spriež skolotāja.

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas audzēkņus «Bauskas Dzīve» iztaujāja, kad viņi bija izpildījuši uzdevumu par velosipēda uzbūvi, kā arī atraduši defektus ritenim. Puikas ātri konstatēja, ka priekšējā riepa izlaidusi gaisu, ka aizmugurējā riteņa spieķos nav atstarotāju. Tomēr trešo defektu – pienācīgi nenostiprinātās bremzes – viņi nepamanīja.

Pedagogs Pēteris Romanovskis atzina, ka nav viegli komplektēt komandas. Skolēnu ir maz, ne visus saista velolietas, aktīvākie audzēkņi noslogoti dažādos pulciņos un aktivitātēs.

Aicinot 2002. – 2004. gadā pusaudžus gatavoties sacensībām, I. Kugrēns ieteica skolēniem veidot domubiedru grupas, komplektēt komandas un pārbaudīt savas spējas konkursā. Diemžēl šis aicinājums palika bez ievērības.

CSDD jau 21. gadu rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem «Jauno satiksmes dalībnieku forums». Starpnovadu sacensību uzvarētāji aicināti piedalīties otrajā kārtā – Latvijas finālā, kas notiks 6. un 7. jūnijā. Savukārt Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacīkstes notiks septembrī Norvēģijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas