Labāko skolēnu mācību uzņēmumu vidū arī mūspuses pārstāvji

Rīgā tirdzniecības centrā «Domina» 7. decembrī uz biedrības «Junior Achievement Latvia» šogad pulcējās vēl nebijis skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) skaits – 270 uzņēmumu un 900 dalībnieku.

Mūsu novadi tajā bija plaši pārstāvēti. Pieci SMU bija no Iecavas vidusskolas, divi – no Īslīces pamatskolas, septiņi uzņēmumi – no
Bauskas: viens – no Bauskas 2. vidusskolas, trīs – no Bauskas sākumskolas, divi – no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kā arī Bauskas Valsts
ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas audzēkņu apvienotais uzņēmums.
Tirdziņa laikā uzņēmumu vadītājiem bija iespēja pastāstīt par savu produkciju žūrijai. To izmantoja vairāki mūsu novadu uzņēmēji, viens no interesantākajiem stāstījumiem bija SMU «Ķirbēns» vadītājam Emīlam Upeniekam. Viņa uzņēmums piedāvā dažādu produkciju no ķirbjiem.

Lielākās ieguvējas bija Īslīces pamatskolas 3. klases audzēknes Loreta Jonašku un Monta Rimševica no SMU «Odziņa». Meitenes pircējiem piedāvā ievārījumus, kas tapuši no mūspusē audzētām ogām un augļiem un svešzemju produktiem. Pirmos ievārījumus sākušas vārīt jūnijā, pēdējos pabeigušas decembrī. Meitenes nopietni pievērsušās uzņēmējdarbībai – sagatavots labs stends, sociālajā vietnē «Facebook» izveidota lapa «SMU Odziņa».

Rīgā gan pircēji, gan žūrija meiteņu paveikto novērtēja ļoti pozitīvi, un iegūta nominācija «Labākā pārdošanas komanda», balvā – ceļojums ar prāmi «Tallink» un citas veltes. Otru nomināciju mūsu novada skolām «Uz zināšanām balstīts produkts» ieguva SMU «IdeaL Trio». Uzņēmums piedāvā vēstures spēli, grāmatas bērniem, bet visvairāk pirktais produkts pagaidām ir Jāņa Matīsa Levko aromātiskie čiekuri. «No 14 nominācijām lielajā pasākumā Rīgā divas izcīnīja Bauskas novada skolas. Ir, ar ko lepoties,» priecīga ir Bauskas sākumskolas SMU konsultante Agita Barkova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas