Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības akcijas noslēguma sarīkojumā Rundālē dāvā labas domas un muzicē 1

Laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, 27. decembrī, Rundāles pilī pulcējās Rundāles novada iedzīvotāji un citi labvēļi, lai vairotu prieku un gaišas domas labdarības akcijas noslēguma pasākumā «Sasildīsim sirdis».

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka sarīkojumā var izjust Ziemassvētku noskaņu un atskatīties uz padarītajiem labajiem darbiem. Priekšsēdētājs aicināja - šajā laikā nedrīkst aizmirst par cerību, labsirdību un mīlestību.

Rundāles novada iedzīvotāja Inga Ciprus uz sarīkojumu ieradās ar meitu Melāniju. Viņa atklāj, ka vakara gaitā radušās pozitīvas emocijas. «Šajā pasākumā tiek radīta kopības izjūta un redzami vienoti cilvēki – gan tie,  kam nepieciešama palīdzība, gan tie, kuri vēlas to sniegt,» teic I. Ciprus, piebilzdama, ka labdarības akcijā grasās ziedot naudu.

Sākot no novembra, iedzīvotāji bija aicināti palīdzēt ģimenēm, kas nonākušas grūtībās. Tika sarūpēti pārtikas produkti, saldumi, apģērbi, mēbeles un citas sadzīvē noderīgas lietas. Koncertā jau trešo gadu vāca naudu, lai atbalstītu astoņus gadus veco saulainieti Justīni Pluci.

Pasākumam īpaši svinīgu noskaņu piešķīra pils greznās telpas. Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis stāsta, ka aizvadīts gads ar dažādiem melniem, negatīviem uzplaiksnījumiem, taču tas ļāvis aptvert, uz ko dzīvē var paļauties. Viņš uzskata, ka tieši tādās situācijās cilvēki saprot, ka ir cilvēki. Viņi atbrīvojas no egoisma, sāk just līdzi un mēģina tuvoties vērtībai – mīlēt otru tāpat kā sevi. Arī šis sarīkojums to mudina darīt, teic I. Lancmanis, piebilzdams, ka, tikai pašiem kļūstot labākiem, labāka kļūst visa Latvija.

Novadā šāds pasākums notiek piekto reizi, informē organizatore Lilita Lauskiniece. Viņa teic, ka noslēguma sarīkojumā dalībnieki un mākslinieki dāvā labas un gaišas domas un dalās ar to, ko viņi prot visvairāk – saviem vaļaspriekiem. Viņi ar mūziku, mākslas darbiem, teatralizētiem uzvedumiem un dejām iepriecināja klātesošos.

Muzikālus priekšnesumus sniedza Rundāles novada sieviešu koris «Runda», Mūzikas un mākslas skolas vokālās klases soliste Dita Liepiņa un pedagoģe Inese Lavrinoviča, soliste Elizabete Siliņa no vokālās studijas «Tev un man». Ģitāras spēli demonstrēja Reinis Sīmanis un Dāniels Tanons.

Rundāles pilī varēja iepazīties ar Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņu darbiem. Dejotprasmi rādīja Viesturu pagasta mazie bērni tautisko deju skolotājas Aigas Vangales vadībā. Dejoja un runāja dzeju teātra studijas «Savējie» dalībnieki. Ar deju «Klusums spēlē vijoli» uzstājās Rundāles drāmas terapijas grupas pārstāvji.

Koncertprogrammu bagātināja viesmākslinieki no Lietuvas. Pakrojas ģimnāzijas jauniešu vokālais ansamblis «Atžalinas» ar vairākiem skaņdarbiem uzmundrināja klātesošos. Pirmizrādi piedzīvoja režisora Nila Skapāna un Rundāles novada bērnu rudenī veidotā multfilma «Lielām un mazām sirsniņām».

Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele stāsta, ka novadā notikušas vairākas labdarības aktivitātes. «Cilvēku atsaucība bija ļoti liela, un vārdos nav aprakstāms, cik pārdomātas dāvanas iedzīvotāji ziedoja labdarībai,» atklāj K. Brūvele. Lielu ieguldījumu snieguši pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» un Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi.

K. Brūvele atminas, ka labdarības akcijā Saulaines sociālajā centrā veidoja Ziemassvētku dekorus, Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi Antras Zelmenes vadībā gatavoja dekoratīvus rūķus, ko novietoja ārā pie sociālā centra. Tika saziedota piparkūku mīkla, jaunieši no biedrības «Labirints» to pārvērta svētku gardumos. Saulaines profesionālās vidusskolas audzēkņi ar dāvanām brauca ciemos pie novada vientuļajiem pensionāriem.

Sociālā dienesta vadītāja piebilst, ka labdarībā iesaistījās arī Bauskas novada iedzīvotāji. Īpaši uzslavējamas esot piecas jaunietes – Ieva Užule, Marta Millere, Lauma Ieveniece, Laura Savko un Elīna Balde. Viņas līdzcilvēkus uzrunāja un aicināja ziedot dažādus gardumus, priekšmetus, drēbes un citas mantas, ko Ziemassvētku laikā dāvināja Rundāles novada sešām trūcīgajām ģimenēm.

Trešo gadu tika vākti līdzekļi novadniecei Justīnei Plucei. Ārsti meitenei kopš dzimšanas ir diagnosticējuši iedzimtu kaulu slimību – «osteogenesis imperfecta» jeb ‘trauslie kauli’. Bērns aug lēnāk nekā viņas līdzaudži, un bieži, pat pie mazākās slodzes, Justīnei var rasties lūzumi.
 
Iepriekš saziedotie līdzekļi ļāva veikt veselības uzlabošanas procedūras, apmeklēt speciālistus un iegādāties brilles. Meitene izgājusi rehabilitācijas kursu nacionālajā rehabilitācijas centrā «Vaivari». Šogad koncertā saziedotie 188,86 lati sniegs iespēju rehabilitācijai pēc operācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

rundāliete

Paldies par sirsnīgo koncertu!Paldies Lilitai!
Justīnītei vēlam visu to labāko!

pirms 6 gadiem, 2013.12.29 17:23

Vietējās ziņas