Labdarības koncertā Kurmenes baznīcai saziedoti vairāk nekā 5000 eiro 8

Ar labdarības koncertu, kurā piedalījās pazīstami mūziķi, sākta Kurmenes katoļu baznīcas glābšanas akcija. Pirmajā koncertā 6. oktobrī saziedoti vairāk nekā 5000 eiro, ar ko pietikšot grīdas seguma atjaunošanai. Ar ziedojumiem līdz nākamā gada Pēterdienai, kad dievnamam apritēs 150 gadu, plānots veikt kārtīgus remontdarbus baznīcas ēkā un arī sakārtot šovasar atgūtos īpašumus, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

1870. gadā grāfa Komarovska būvētā Kurmenes baznīcas ēka, kas 1919. gadā līdz ar katoļu draudzes izveidošanu nodota tās rīcībā, saglabājusies arī līdz mūsdienām.

Naudas trūkums un laika zobs gan darījis savu.  Ilgstoša mitruma ietekmē cietušas baznīcas sienas, bojātas arī dažas sijas un notecējuši zīmējumi. Iedot otro elpu dievnamam apņēmies šovasar par Kurmenes katoļu draudzes prāvestu nominētais Andrejs Mediņš.

“Sāksim ar grīdu, turpināsim sakārtot sienas un esam apņēmības pilni līdz Pēterdienai veikt kosmētisko remontu, bet, lai to izdarītu, ir jānomaina dažas griestu sijas, bet to ceram pēc Ziemassvētkiem, kad jau baznīcā būs silts,” stāstīja Andrejs Mediņš.

Šīs vasaras laikā teju no jauna ir izveidojusies draudze, un pašreiz tajā esot jau aptuveni 40 cilvēki. Tomēr ar draudzes ziedojumiem vien nepietiks, lai glābtu dievnamu, tāpēc, gluži tāpat kā Bārbelē un Bruknā, iecerēts līdzekļus vākt ar  labdarības koncertiem.

Pirmajā  koncertā uz skatuves kāpa vairāki labi zināmi mūziķi, kurus atsaukties iedvesmojusi  priestera Mediņa  personība.

“Tā personība ir tik gaiša un gaismu dodoša, ka vienkārši gribas būt viņa tuvumā un šo sajūtu turpināt,” atzina grupas ''Putnu balle'' dalībniece Līva Kalniņa.

“Šī sajūta neatšķiras no tām, ko mēs visi kopā tveram Bruknas koncertos. Ir jauna vieta, ir jauns izaicinājums, un ir patiess prieks un lepnums, ka mēs varam būt daļa no tā,” piebilda grupas ''Putnu balle'' dalībniece Kristiāna Stirāne.

Rudens zelta piebērtajā estrādē uzstājās arī grupas ''Prāta vētra'' līderis Renārs Kaupers, kurš Kurmenē esot pirmoreiz, tomēr jau paspējis saskatīt tās skaistumu.

“Jauka, sakopta vieta. Zālīte nopļauta, ir nami, mājas. Paskaties - uzrodas uzņēmīgi cilvēki, kas grib izdarīt vēl kaut ko vairāk, nekā jau ir, vai kaut ko atjaunot, kā šajā gadījumā - uzlikt jaunu baznīcas grīdas segumu, un, protams, Andrejs ir milzīgs iedvesmotājs.

Ja Andrejs piezvana un uzrunā, tad faktiski nav variantu. Tu celies, ņem ģitāru un brauc,” sacīja Kaupers.

Ziedojumi no pirmā koncerta, uz kuru sabraukuši ap 150 interesentu, tikšot izlietoti baznīcas grīdas atjaunošanai.  Lai īstenotu pārējās ieceres, ik mēnesi turpināšoties arī akcijas ''Saglābsim Kurmeni'' labdarības koncerti. 


 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu nu

vai tad Dievs neatjaunos? Mediņš sludina , ka visu dara Dievs un dod arī Dievs,bet atkal ar citu rok';am.

pirms gada, 2019.10.08 16:01

vārds

Ikvienam ir roka jāpieliek, lai lielais Darbs uz priekšu tiek - Dievam par godu un dvēselei par prieku !

pirms gada, 2019.10.08 19:50

pensionare

PRIEKS PAR UZNEMIGIEM LAUDIM,KAS KURMENE ,KURA TIK DAUDZ PAZAUDETS NAK AR JAUNAM IEDVESMAM,KUR IR KLAT GARA SPEKS,KAS IZVEDIS IESAKTO UN AR DIEVA PALIGU
SENO PETERDIENU SVINES KURMENIESI UN TIE KAS TUR BRAUC TO NOZIMIGO DIENU SVINET
LAI DIEVS PALIDZ.!

pirms gada, 2019.10.08 17:12

patiesībā jau

Nu Pēterdienu jau gan Kurmenē svin kopš seniem laikiem katru gadu.

pirms gada, 2019.10.08 17:23

lasītāja

Es arī piekrītu, ka Kurmenē Pēterdienu svin jau sen un kad šo tradīciju atjaunoja, ar baznīcu tai nebija tik lielas saistības, nu bet lai izdodas visiem - būs par vienu sakoptu vietu vairāk Latvijā!

pirms gada, 2019.10.09 12:44

arii -jaa

gan jau Dievins paliidzzes, taa daudzi teiuši, un pat zemi pazaudejuši, nemaksajot NĪN. , sak, gan jau Dievins nomaksaas. lielaku absurdu neesmu redzejis no tadu cilveku puses. jaa, Dievins paliidz, bet ari pasam roka japieliek, lai Lielais darbs uz prieksu tiek!. lai veicxas visiem labajiem cilvekiem ar gaišajaam domaam!.

pirms gada, 2019.10.09 10:17

tomēr

Vai tas, kas izdevās vienreiz, izdosies ik mēnesi?

pirms gada, 2019.10.12 19:00

Vietējās ziņas