Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības lielkoncerts Bruknā pulcē tūkstošus 22

Labdarības akcijā «Uzcel savu baznīcu!» Bauskas novada Bruknā svētdien, 6. jūlijā, piedalījās ap 3000 apmeklētāju. Viņiem visiem sirsnīgus paldies vārdus pasākuma noslēgumā veltīja priesteris Andrejs Mediņš.

Labdarības lielkoncerts Bruknā šogad notika jau trešo reizi. Uz nomaļo Dāviņu pagastu tas bija atvedis tūkstošiem cilvēku gan no Bauskas novada, gan no attāliem Latvijas nostūriem. Baušķeniece Inta Baltgalve apmeklējusi visus trīs lielkoncertus. Šeit viņa ierodas regulāri, lai tikai Bruknas īpašajā gaisotnē gūtu emocijas, kas nav rodamas citviet.

«Te dažbrīd pārņem izjūta, ka šķiet, tu savienojies ar Visaugstāko un ar savu būtību kļūsti par kādu īpašu kopīgās pasaules daļu. Man patīk vērot emocijas cilvēku acīs, klausīties māksliniekos, kuri uzstājas tādēļ, ka viņu sirds to aicina,» atklāj I. Baltgalve. 

Kopā ar Ceraukstes pagasta sieviešu kluba «Mikslis» dalībniecēm Bruknā bija ieradusies bibliotekāre Valentīna Tarvide. Muižu viņa nebija apmeklējusi vairākus gadus, tādēļ patīkami bija skatīt daudzās pārmaiņas. «Šis bija emocijām bagāts vakars. Daudz ļaužu, un visi viņi labvēlīgi, pozitīvi noskaņoti. Novērtēju iespēju ar savu roku iekrāsot kādu krāsas triepienu kopējā gleznā. Tādējādi simboliski esmu līdzdarbojusies baznīcas celšanā. Uzturēšanās Bruknā rosināja uz daudzām pārdomām, tostarp par dzīvi, tās vērtībām,» tā V. Tarvide.

Aiju Leitāni, kura sevi sirdī joprojām dēvē par baušķenieci, apmeklēt Bruknu rosināja viņas meita. «Esmu laimīga, ka paklausīju meitai un atvedu šurp arī savu deviņdesmit gadus veco mammiņu Austru Jadzeviču. Tādējādi mēs te kopā bijām četras paaudzes. Emocijas virmoja visiem. Turklāt Bruknu atklāju kā vietu, kur labvēlīgā gaisotnē var sastapt sen neredzētus cilvēkus. Es tagad zinu, ka šurp braukšu vienmēr,» tāda ir A. Leitānes atziņa. 

Pasākumā Bruknā interesenti piedalījās dažādās radošajās darbnīcās. Pāris stundu laikā pēc atvēršanas iztirgoti tika teju visi podnieka Evalda Vasilevska ceplī darinātie priekšmeti. Ziedojot pāris eiro, sanākušie mielojās ar īpašu Bruknas muižas zupu. Te varēja ne tikai iegādāties Skrīveru mājas saldējumu, bet arī vērot tā tapšanu.

Protams, galvenais notikums risinājās uz skatuves. Vairāk nekā trīs stundu ilgajā koncertā apmeklētāju tūkstošus priecēja populāri Latvijas mūziķi: Igo, Olga Rajecka, Andris Ērglis, Renārs Kaupers, Kristīne Zadovska, grupas «PeR», «Putnu balle», «Nepieradināts bars» un daudzi citi. Pēdējā citu vidū spēlē arī bijušā baušķenieka Egona Valtera dēls Lauris Valters. 

Koncerta noslēgumā visi mūziķi un apmeklētāji vienojās kopīgā dziesmā, izpildot Imanta Kalniņa melodiju no kinofilmas «Sprīdītis», kā arī latviešu tautasdziesmu «Pie Dieviņa gari galdi». Saceldami putekļu mākoņus, kas vēl stundām ilgi virmoja gaisā virs Dāviņu pagasta laukiem, koncerta apmeklētāji devās mājās. Vairums no viņiem bija apņēmības pilni nākamgad šeit ierasties atkal.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Zinātāja

Bet kā jutās apkārtējie kaimiņi???
To arī Auzāna kungs nenoskaidroja!!!
Žēl

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 15:59

ja apkārtējiem kaimiņiem

viens šāds koncerts spēj traucēt.. tad nu par tim kaimiņiem viss skaidrs.
a par putekļiem....
nu kaimiņi mīļie, tur jums ir jārunā ar valsts iestādi LV ceļi....
Bet latvietim jau nekad nebūs labi.
būs koncerts, traucēs putekļi, būs asfalts, koncertā mūzika skanēs par skaļu
nebūs koncerta, čīkstēs, ka nekas nenotiek.....

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 16:02

...

Šoreiz neiet runa pa koncertu,bet pa to ka kaimiņi tiek atstāti bez ceļa, kurš pat ir ierakstīts zemes grāmatā. Auzāns solījās ierastie aprunāties ar kaimiņiem,bet tomēr neieradās

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 16:36

Anna

1reizi gadā cēlu mērķu vārdā var arī šādas neērtības uz pāris stundām paciest. Bet tas jau nebūs latvietis kas nečīkstēs

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 09:43

putekļu nomāktā

Par saziedoto naudu jau nu gan varēja sarunāt ,lai nolaista ceļu,vismaz pie muižas.Nevajag jau asfaltu,bet par cilvēkiem jāpadomā,jo jāiet līdz mašīnai kilometrs un vēl jārij nenormālie putekļi!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 10:13

cenu eksperte

Cēlu mērķu pēc arī varēja ļaut cilvēkiem par pieņemamu cenu nopirkt kaut ko atvēsinošu,vismaz citronūdeni iedot par brīvu,ne jau plēst cik var! Saldējums maksā 2.50 euro un vēl 30 metri garā rindā jāstāv,kur tas redzēts? Un zupa arī kā no delikatesēm vārīta būtu,3 euro!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 10:20

atceros

Kādus gadus trīs atpakaļ cilvēki ziedoja, cik gribēja, un zupa , kafija un arbūzi bija par velti, bet vēl gadu atpakaļ bija par velti trīs veidu zupas, kūpinātas zivis .....un filma .......

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 11:03

alelujah

Bizness paliek bizness! Un nav starpības vai to taisa priesters vai bomārs!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 12:12

kas par eksperti!

Vēss citronūdens arī bija par brīvu! Un neviens no 3000 apmeklētājiem nenoslāpa, pat , ja tik karstā dienā nebija paņēmis sev līdzi neko dzeramu. Zupu nepagaršoju, taču rezēju, ka tai tiek pievienoti vairāki rituļi laba siera.Saldējums arī bija savas cenas vērts, Jā, lielviekalos ir lētāki, no augu taukiem!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 13:01

citrons

Citronūdens gan jau no krāna ietecināts!Tad nu gan izdevumi lieli!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 13:37

a

ta jau tauta runaa, ka sie tai muizaa esot baigie naudas kaaseeji.,.

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 20:11

Elīna

Tautieši, jūs ko uz koncertu braucat izēsties? Paēst var mājās un bez kreņķiem baudīt koncertu.

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 11:24

Gatis

...piekrītu Elīnai...šis pasākus domāts lai baudītu kultūru, nevis uzvesties kā mājās pie tv vai kompja, neviens neliedz ņemt pašiem līdzi ūdeni vai ko uzkožamu (ja bez tā rijamā nevar iztikt 3 stundas) un nebūs jāstāv visu koncertu kaut kādā rindā, paēst var mājās...
Visu cieņu Andrejam, Brukniešien un mūziķiem, kas priecēja mūsu sirdis!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 12:05

arī piekrītu!

Jūtams, ka daudziem palicis rūgtums par to, ka neko nav dabūjuši par velti

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 13:07

Inese

Liels paldies par jauko koncertu! Es nebraucu ēst, un man likās pasākums lielisks. Putekłi gan bija baisie,tam gan piekrītu, bet idejai par laistīšanu.....domāju tur vienai personai tas būtu jādara visu dienu;) mīłie łautiñi,tie ir lauki........

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 21:04

zinātājai

par velti tikai 2. pelei siers slazdā.Nevajag braukt uz tādiem pasākumiem,ja viss nav labi un krīt uz nerviem.Sēdiet mājās un lobiet semenes pie tv.Tas saucamais rausējs ir daudzas dvēseles no elles paglābis,tur nav kūrorti,bet sava maize jānopelna godam.Neķengājieties,ja neziniet.

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 22:17

savceļnieks

Nu redz, bizness zēlis un plaucis viedas auras apvējots, tad jau labi!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 22:22

suns Amis

Nožēlojami, vairāk kā zaimojoši. Vai kāds parasts cilvēks arī tur bija un kur tad buli, ikerti, selani un citas slavenības?

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 22:27

silva

Man ļoti patika pasākums, es uz šo koncertu Bruknā biju pirmoreiz, paldies priesterim Mediņam! Brukna..gluži kā mazā Rundāles pils, tikai ziedu vietā tur bietes, burkāni, kāposti... Un skaistās skulptūras, brīnišķīgie zvani... Ļoti nepatīkami man te lasīt pārmetumus, netika taču nekur solīts, ka visus cienās ar arbūziem. Es jau arī tur nebraucu piekraut kuņģi, es uz Bruknu devos, lai noklausītos skaistu koncertu un kaut mazu artavu - tikai 7 eiro - ziedotu baznīcai. Mana meita arī aizgāja pēc zupas, teicās, esot laba bijusi, pat ļoti. Un par ūdeni - nezinu, kam lika maksāt, es citronūdeni ar piparmētrām, kas bija ļoti veldzējošs, izdzēru 2 glāzes un nemaksāju neko... Skumji, ka daži brauc uz Bruknu pēc laicīgiem labumiem, tāds jau nav šī pasākuma mērķis. Man daudzi pazīstamie tur bija, visi sajūsmā... Nākamgad noteikti braukšu atkal, jā, un uz Renesanses svētkiem arī braukšu jūlijā. Ļoti patika Renāra dziesmas, Igo, Aija Andrejeva, "Wilow farm" un Andris Ērglis ar K. Zadovsku... Paldies!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 23:13

Nu ja

Laikam ,tomēr, cilvēki vēl ir

pirms 6 gadiem, 2014.07.10 09:07

zuzīte

Pievienojos silvai ar laba vēlējumiem ... man ari'viss ļoti patika. Tad jau kantri koncertā arī gaidiet zupu un ūdeni ar citroniem par velti.

pirms 6 gadiem, 2014.07.11 21:35

Saule

Es braucu uz koncertu līdzi ņemot savu ūdens pudeli un man ne prātā nav ienācis, ka es uz Bruknu aizbraukšu paēst un padzert. Mīļie ļaudis, ko Jūs ņematies, nepatīk, nabrauciet. Man patika, bez visām zupām un citrona ūdeņiem, braukšu atkal. Nepatiks- nebraukšu. Kur problēma, mīļie tautieši!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 20:13

Vietējās ziņas