Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labiekārtos Grenctāles robežkontroles punktu 1

Valdība atbalstījusi Bauskas novada Grenctāles robežkontroles punktā vairāku būvju demontāžu. Paredzēts nojaukt arī vairākas būves Rucavas muitas punktā. Tas tiks darīts, lai izpildītu ES noteiktā Šengenas līguma prasības. Tādēļ nepieciešams likvidēt šķēršļus netraucētai satiksmes plūsmai uz autoceļiem robežas šķērsošanas vietās pie iekšējām robežām.

Abi minētie objekti atrodas Iekšlietu ministrijas valdījumā. Ministrijas Administratīvā departamenta sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Māris Zariņš portālam skaidro, ka Grenctālē netiks nojauktas lielās robežkontroles punkta ēkas.

Demontēti tiks šķēršļi, kas traucē ērtu un drošu braukšanu. Paredzēts novākt drošības saliņas, nefunkcionālas ceļa zīmes un to nesošos balstus. Tiks demontēts arī ceļa malā novietotais, bet neizmantotais pārvietojamais modulis, arī novērošanas tornis. Plānots ceļa labajā malā (virzienā no Rīgas) uzstādīt žogu vai drošības barjeras gar bijušo robežkontroles punktu. Tas novērstu cilvēku pēkšņu parādīšanos uz ceļa. Veicot šos darbus, bijušā robežkontroles punkta zonā vadītājiem vairs nevajadzēs samazināt braukšanas ātrumu.

Būvju demontāžai un teritorijas labiekārtošanai Grenctālē ieplānota prāva summa – nepilni 50 tūkstoši eiro. Par 10 000 eiro paredzēts izstrādāt drošības saliņu, ceļa zīmju, laternu un novērošanas demontāžas projektu. Transportlīdzekļu kustības regulēšanai būvdarbu veikšanas laikā ieplānoti 1400 eiro. Betona apmaļu demontāža izmaksās 2800 eiro. Apmēram 10 000 eiro plānoti ceļa klātnes atjaunošanai. Demontēt būves un labiekārtot apkārtni paredzēts līdz šī gada decembrim.

Veicot plānotos demontāžas darbus, tiks sakārtota arī vide. Īpašus iebildumus par šādu neglītu Latvijas vizītkarti intervijā «Rietumu radio» sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks: «Kauns par tādu robežu. Mēs paši jau esam pieraduši un varētu kādu brīdi paciest, bet tādā veidā Latvija netiek parādīta labākajā veidā, tieši iebraucot no Lietuvas puses, kur robeža ir sakārtota.»

Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» atzinīgi izteicās par infrastruktūras sakārtošanu Grenctālē. Viņš tomēr uzskata, ka būtu jādomā par pielietojumu kapitāli izbūvētajām, bet nu jau vairākus gadus neizmantotajām ēkām. Pašvaldībai savu funkciju nodrošināšanai šīs būves nav nepieciešamas. Taču privātstruktūras tās varētu izmantot, piemēram, noliktavai, loģistikas parkam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

braucējs

Būtu vismaz stāvlauumu smagajiem uztaisijuši. Par atpūtas laikiem sodi ir nereāli, bet stāvēt nav kur!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.22 22:20

Vietējās ziņas