Labo ceļu uz Jaunsauli un Skaistkalni 10

Vietējā autoceļa Likverteni-Jaunsaule-Skaistkalne (V1020) posmā no Likverteniem līdz Jaunsaulei (0,000.–13,360. km) tiek veikts remonts, arī dubultā virsmas apstrāde.

«Bauskas Dzīve» no VSIA «Latvijas Valsts ceļu» sabiedrisko attiecību projektu vadītājas Ievas Niedras uzzināja, ka darbu plāns paredz sakārtot ūdens atvades sistēmu – tīrīti grāvji, attīrītas vai nomainītas bojātās caurtekas, izpļauti krūmi, noņemts nomaļu apaugums, aizvesta liekā grunts, turklāt tiks izbūvēta 15 centimetru bieza šķembu kārta, uz kuras uzklās dubulto melno virsmu.

«Virsmas apstrāde ir ceļu uzturēšanas veids, kuru veic gan uz melna seguma, gan uz grants ceļiem. Asfalta ceļam, veicot virsmas apstrādi, tiek paildzināts ceļa kalpošanas laiks, savukārt grants ceļu virsmas apstrāde ir metode, kā novērst šo ceļu putēšanu − uzklājot melno segu, tiek nodrošināti komfortablāki dzīves apstākļi gar šiem ceļiem, kā arī ērtāka braukšana. Dubultās virsmas apstrāde tiek veikta uz autoceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti,» skaidro Ieva Niedra.

Viņa informē laikrakstu, ka būvdarbi objektā tika sākti jūlija vidū, tos veic SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «IGATE»» par līgumcenu 1,36 milj. eiro, ieskaitot PVN, finansējums nāk no papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» un darbus plānots pabeigt septembra vidū.

Remontējams ir nedaudz virs 13 kilometriem garš ceļa posms. Darbu laikā objektā noteikti ātruma ierobežojumi līdz 50 km/h un pēc nepieciešamības atsevišķos posmos satiksme tiek regulēta ar luksoforiem.

«Bauskas Dzīve» uzzināja, ka dubultās virsmas klāšana notiek arī šī paša ceļa (V1020) aptuveni divus kilometrus garā posmā no Putniem līdz Skaistkalnei (26,6.–28,97. km). To tāpat veic SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «IGATE»», arī šajā posmā remontu plānots pabeigt līdz septembra vidum.

Objektā sastaptie ceļa būvnieki atzina, ka visvairāk viņiem traucē šoferu pārlieku lielais braukšanas ātrums remonta vietās. Brīžiem nākoties pieliekt galvu, jo nenoblietētās šķembas automašīnas lielā ātruma dēļ krīt virsū. Uzņēmuma «IGATE» būvnieki spriež, ka paspēšot līdz septembra vidum objektu pabeigt, jo pašreiz noritot sarežģītākie darbi.

Pārdevēju Jaunsaules ciema veikalā Aigu Zemturi iepriecinot ceļa labošana. «Beidzot mums būs tāds pats ceļš līdz Bauskai, kāds ir Jaunsaules centrā. Gadiem ilgi gaidījām, iedzīvotāji vāca parakstus un sūtīja lūgumu Satiksmes ministrijai. Prieks, ka šādi apstrādā ceļu, bet asfalts būtu bijis labāks. Ceru, ka remontu paspēs divos mēnešos pabeigt, jo ceļa posms ir garš un darba vēl ir daudz,» stāsta A. Zemture, viņa vēl piebilst, ka lielākais pārbaudījums ceļam būs ziema. Cerot, ka izturēs.

«Bauskas Dzīve» sastapa jaunsaulieti Martu Siliņu, viņa sen gaidījusi, ka šis ceļš tikšot salabots, nu būšot bez bedrēm un putekļiem: «Nebūs vairs putekļu, šķembu ceļa malā. Nedēļā reizi sanāk braukt līdz Bauskai, bet ir cilvēki, kuriem Bauskā ir darbs un divreiz dienā uz turieni jādodas. Ceļš ir sliktā stāvoklī, labi, ka to remontē,» apliecina M. Siliņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Kristiāns

Sveiki, nevajag uz skaistkalni jaunu ceļu, neviens tur tā pat nedzīvo.

pirms mēneša, 2021.08.03 23:00

Juris Jirgensons

Labāk jaunu ceļu uz Jaunjelgavu!

pirms mēneša, 2021.08.03 23:00

RP

Uz Bārbeli braucot, tā drebināja, ka pazaudēju automašīnai disku.

pirms mēneša, 2021.08.04 07:34

P 87

Vietējos ceļus remontē, bet reģionālais caur Bārbeli pamests novārtā !

pirms mēneša, 2021.08.04 10:27

Jausauliete

Paldies,Igatei un darbiniekiem par ceļa remontu.

pirms mēneša, 2021.08.04 12:44

ansis

Tagad varēs vismaz daudz labāk aizbraukt uz Teivenu kapiem.

pirms mēneša, 2021.08.04 15:27

Ar

Kristiān Tev jau labāk zināt!! Eksperts!! ????????????????????????????

pirms mēneša, 2021.08.05 07:52

Vaira

Un kāpēc nevar visu posmu salabot,pa vidu atkal atstāj kaut kādu caurumu.

pirms mēneša, 2021.08.05 19:46

Zirgs

Varētu ieviest maksas ceļu, kur tūristiem braukt atpūsties.

pirms mēneša, 2021.08.08 17:01

Vietējās ziņas