«Labo darbu nedēļā» skolēni veic sabiedriski nozīmīgus darbus 1

Līdz 18. oktobrim Latvijā notiek Labdarības organizācijas «Palīdzēsim.lv» rīkotā Labo darbu nedēļa, kuras pasākumos iesaistījušies arī Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada iedzīvotāji.

«Palīdzēsim.lv» akciju «Labo darbu nedēļa» organizē jau septīto gadu. Šajā laikā pastiprināta uzmanība pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Mūsu novados akcija raisījusi pastiprinātu uzmanību izglītības iestādēs, kur pedagogi darboties rosinājuši savus skolēnus.

Iecavas vidusskolas angļu valodas skolotāja Vita Lauciņa-Veinere 11.b klasi iedvesmoja piedalīties ceļa Iecava–Baldone malu sakārtošanā. Kopējo talku īstenoja 13. oktobrī – astoņi skolēni un pedagoģe uzmanību pievērsa tieši ceļa posmam, kas ved caur mežu, savācot gružus vairāku kilometru garumā.

Garāmbraucēju atstātie atkritumi bija ļoti dažādi – pudeles, papīra izstrādājumi, iepakojumi, plastmasas maisiņi, čipsu iepakojumi, lupatas, alus bundžas, izsmēķi un daudz kas cits. Starp atkritumiem bija pusizdzerta kefīra paka un pat mašīnu riepas. Reizēm pēc noietiem diviem simtiem metru atkritumu maiss jau bija pilns.

«Es cenšos atbalstīt «zaļo» domāšanu. Reiz jau šeit izmestos atkritumus vācām kopā ar meitu. Maisu nepietika. Tagad iesaistīju skolēnus. Ceru, ka, lasot atkritumus, viņi sapratīs – šādi izmētāt visu, kas nav vajadzīgs, nedrīkst,» savas domas pauda V. Lauciņa-Veinere.

Iecavas novadā vietējās luterāņu baznīcas apkārtni sakopt devās Iecavas internātpamatskolas 7.c klase kopā ar pedagogu Jāni Siugali, savukārt 5.c klase un skolotāja Dale Oškalne sakopa Brīvības pieminekļa apkārtni. Pirmsskolas izglītības iestādē «Dartija» audzēkņi kopā ar pedagoģi Irīnu Freimani gatavoja apsveikumus visiem LMT projekta «Sajūtu taka» veidotājiem.

Vakar Kaucmindes muižas parku Rundāles novada Saulainē kopa Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritoriālās struktūrvienības Saulainē audzēkņi.

«Tas būs mūsu labais darbs. Dalība parka sakopšanā ir pilnīgi labprātīga. Pašlaik parks ir kā džungļi. Atsaucība bija liela – vairāk nekā 40 audzēkņu,» stāsta pedagoģe Sanita Collenkopfa, kas vadīja šo talku. Skolēnu mērķis – iztīrīt pamežu, sakārtot taciņas un nokrāsot soliņus. Vienā dienā viss darbs nav paveicams, bet plānots paveikt, cik nu daudz ir iespējams. Ar darbarīku sagādāšanu palīdzējusi Rundāles novada pašvaldība, kaut kas bijis arī pašiem.

S. Collenkopfa stāsta, ka Kaucmindes muižas nolaisto ēku skolēni sakopt nevar, jo tā ir privātam īpašniekam, bet parkā gan var darboties. It īpaši tāpēc, ka paši izglītības iestādes audzēkņi parku ik pa brīdim apmeklē.

Vairāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 16. oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

iecavnieks

Paldies,malači!! Kādos vārdos lai nosauc tās c...as,kuras pat pilnus maximas maisus atstāj ceļa
malā ar saviem mēsliem...Savākt to visu,atšifrēt un nogādāt vainīgajam uz virtuves galda un guļamistabā...

pirms 5 gadiem, 2015.10.16 19:28

Vietējās ziņas