Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labo ūdens caurules mazdārziņos 1

Mazdārziņu kooperatīva «Mēmele» vadītājiem maija sākums kā katru gadu ir diezgan nervozs - vecās ūdens caurules, kuras ievilktas pirms 35 gadiem, pārplīst bieži. Daži mazdārziņu īpašnieki ar šo situāciju bija īpaši neapmierināti un 3. maijā zvanīja arī uz «Bauskas Dzīve» redakciju ar lūgumu noskaidrot, kāpēc esot jāmaksā par ūdeni, kura nav. Oskars Dombrovskis, mazdārziņu kooperatīva «Mēmele» valdes loceklis, bija sašutis par šādām sūdzībām: «Vakar kādā vietā salabojām pārplīsušu cauruli, šodien atkal citā vietā ir pušu. No rīta astoņos palaidām sūkņus, lai cilvēki varētu izmantot ūdeni dārzu laistīšanai. Tad, ejot pa ceļu, ieraugu, ka kādā vietā noplūdis ceļš, daļēji arī blakus esošais dārzs. Vajadzēja ūdeni atslēgt. Cilvēki nesaprot, ka caurules ir vecas un regulāri rodas problēmas. Nevis nāk palīdzēt, bet gan tā vietā sūdzas visur, kur var.»Negadījuma vieta ir arī mazdārziņu kooperatīva «Mēmele» valdes loceklis Gunārs Rigerts. Viņš stāsta, ka zemes ceļa vidū ūdens plūdis ar strūklu, bet plīsuma vietu vēl būs jāmeklē, jo caurule atrodas apmēram metru tālāk no vietas, kur ūdens nāca no zemes. Zemes darbus veiksmīgi veica Imants Rigerts un Raivis Paulovičs. «Būs labi. Tā ir jau pēdējos piecus gadus pēc kārtas - katru pavasari plīst caurules, mēs tās salāpām, un cilvēkiem atkal ir ūdens,» saka G. Rigerts. «Ieslēdz sūkni un, kad caurulēs ir divu atmosfēru spiediens, tad tik gaidi, kur plīsīs. Bez šīs ir vēl četras vietas, kur var sagaidīt problēmas,» atzīst I. Rigerts. «Cik 1. maijā cilvēki paspēja sasūknēt ūdeni rezervuāros, tik arī ir. Rudenī parasti ūdens cauruļu krānus atstāj dārziņos nenoslēgtus, lai pa ziemu nerodas problēmas, bet pavasarī daudzi aizmirst tos aizvērt, un pirmajā dienā tāpēc daudzviet ūdens pludoja,» stāsta O. Dombrovskis. Atšķirībā no apdzīvotajām vietām, kuras varēja pretendēt uz Eiropas līdzfinansējumu ūdenssaimniecības projektiem, mazdārziņu kooperatīvam atliek pašam finansēt remonta darbus. Jautāti par iespējamo cauruļu nomaiņu, vīri atmet ar roku. «Turpināsim lāpīt kā vienmēr,» tā G. Rigerts. «Nav mums kam prasīt palīdzību. Un ar katru gadu ar ūdeni viss kļūst sliktāk,» tā O. Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ūdens

Pārāk lēts tas ūdens,citādi nauda būtu sakrājusies un būtu ,ko segt remontu. Cik privātmājās jāmaksā par dārza laistīšanu? Lūk tā arī citiem jāmaksā ,kas lieto ūdeni dārza vajadzībām.

pirms 9 gadiem, 2011.05.08 17:21

Vietējās ziņas