Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labvēļi vecļaudīm sarūpē «Pankūku svētkus» 1

Pansionāta «Derpele» Bauskas filiālē sestdien, 21. decembrī, valdīja īpaša rosība. Iemītnieki cits pēc cita nāca uz virtuvi vērot, kas te tik garšīgs top.

Dažas drošākās un uzņēmīgākās pansionāta iemītnieces virtuves darbinieču uzraudzībā cepa pankūkas. Šo prieku – «Pankūku svētkus» – vecļaudīm bija sarūpējis Baltijas Rotari klubs. Tā vadītājs Džeimss Semjuels uz Bausku bija atveids miltus, olas, kefīru, pienu, cukuru, sodu – visu nepieciešamo pankūku cepšanai.

Ruta Dzilna pagatavoja plāno pankūku mīklu, Alise Kāklēna cepa tradicionālās pankūkas. Olas dzeltenums un baltums tika putots atsevišķi, pankūkas bija īpaši gaisīgas un gardas. «Kad dzīvoju mājās, vislabāk patika cept plānās pankūkas. Dažreiz sacepu lielu kalnu, un tad visi gardu muti cienājās,» atcerējās Ruta Dzilna.

Pankūku masas gatavotājas pašas arī stājās pie plīts. Ēdnīcas vadītāja Kristīne Čerņevska gan nedaudz raizējās, kā sirmās kundzes tiks galā ar cepšanu. Taču uztraukumam nebija pamata. Lielas un mazas pankūkas drīz vien pildīja šķīvjus. Ar tām cienājās arī tie, kas tikai noskatījās šajā rosībā. Pēcāk virtuves pavāres sacepa gardās pankūkas visiem pansionāta iemītniekiem.

 «Šī bija lieliska pankūku balle. Prieks, ka mums uzticējās un, atceroties agrākos laikus, ļāva parosīties pa virtuvi. Būtu jauki, ja ko līdzīgu mēs varētu sarīkot Lieldienās, piemēram, olu krāsošanu,» sprieda R. Dzilna.

Pansionāta vadītāja Inta Savicka portālam pauda gandarījumu par Rotari kluba sarūpēto dāvanu – jaukajiem pankūku svētkiem. Bauskas filiāles vadītāja Dzintra Lapiņa Dž. Semjuelam izrādīja telpas. Kopīgās sarunās tika spriests, kādas būtu kluba iespējas vēl palīdzēt pansionātam un tā iemītniekiem.

Baltijas Rotari klubs sadarbībā ar veikalu tīklu «IKI» un Latvijas uzņēmumiem, arī SIA»»Kronis» no Bauskas novada un «Balticovo» no Iecavas, jau sesto gadu pēc kārtas rīkoja pankūku cepšanas svētkus. Šoreiz tie sarūpēti Bauskas pansionāta, bērnunama biedrības «Centrs Elizabete» un Valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» Baldones filiāles iemītniekiem. Tajos piedalījās 203 bērni un 30 seniori. Pankūku cepšanā tika sasitas 600 olas, izlietoti 250 litri piena, 125 kilogrami miltu un 15 kilogrami cukura, kā arī citi pankūku gatavošanai nepieciešamie produkti.

«Arī šogad pārliecinājos, ka «Pankūku svētki» spēj sagādāt patiesu prieku un smaidu ikkatram, kas piedalās. Pateicoties atbalstītājiem, mēs katru gadu varam iepriecināt arvien vairāk bērnu un senioru, kuri ikdienā diemžēl dzīvo bez tuvāko ģimenes locekļu atbalsta,» atzinis Džeimss Semjuels.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas