Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikapstākļi Vecumniekos iztraucē iecerēto labdarības akciju

Krāmu tirgus un biedrības «Odikozāre» labdarības akcija Vecumniekos sestdien, 15. martā, nenoritēja, kā bija plānojuši organizatori. Pasākumu iztraucēja šī rīta īpaši nelabvēlīgie laikapstākļi.

Vecumniekos tirgojās galvenokārt ierasto preču pārdevēji. Sarmīte Vēvere no Valles te regulāri ierodas realizēt pašas sietos sierus. «Cik varu nedēļas laikā sagatavot, tik arī vedu te iztirgot. Mājās parasti jābrauc tukšā. Tad jau laikam mana produkcija garšo,» secina mājražotāja.

Titus Jakuška tirgo gan kartupeļus, gan sīpolus, sestdien atvedis arī bērzu un kļavu sulu. Pēkšņi uznākušais aukstums to tecēšanu gan ir piebremzējis. Vīrs arī īsti nezina, cik laukos par tādu mantu var prasīt. Taču pircējus sulas interesē, viens otrs steidz tās nogaršot un atzīst par gana labām.

Pēdējos pērnās vasaras ābolus iztirgot atvedusi Mudīte Rūtenberga. Viņa sadarbojas ar zemniekiem Latgalē, no kuru dārza regulāri iepērk ābolus, uzglabā savā īpaši aprīkotā pagrabā. Latgales dārzos augušos sārtvaidžus iegādājās Agnese Vasaraudze. «Bauskas Dzīvei» viņa atzina, ka ābeles ir arī pašiem, taču līdz marta vidum ābolus nav izdevies saglabāt. Tos viņa tagad labāk iegādājas tirgū, nevis veikalā, jo te nopērkami Latvijā augušie augļi.

Šajā dienā Vecumnieku tirgū paredzētais īpašais pasākums bija biedrības «Odikozāre» iecerētā labdarības akcija. Tajā tika gaidīti dažādi labumi no pagrabiem, ko nodot cilvēkiem, kas nonākuši grūtībās. Biedrības valdes loceklis Timurs Dukāts «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka atsaucība neesot bijusi: «Tas gan neliecina, ka Vecumniekos nav labsirdīgu cilvēku. Visticamāk, ka laikapstākļi izjauca šo pasākumu. Taču mūsu biedrībai ir zvanījuši cilvēki un interesējušies, kur var vest  ziedojumus. Esam gatavi pēc tiem aizbraukt pakaļ uz mājām.»

Biedrība šo labdarības akciju organizē kopā ar Vecumnieku novada sociālo dienestu. Tā darbinieki apzinājuši cilvēkus, kam nepieciešami kompoti, marinējumi, ievārījumi, kartupeļi, burkāni un bietes. Izrādās, šādu ļaužu novadā nav maz. Tādēļ akcija tirgus laukumā ir tikai viena no aktivitātēm, kurai noteikti sekos turpinājums. «Mēs rūpēsimies par grūtībās nonākušajiem. Tādēļ ikvienu, kas vēlas ziedot, aicinām zvanīt pa telefonu 29462114 un vienoties par pārtikas piegādi trūkumcietējiem,» apliecina T. Dukāts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas