Laikapstākļu dēļ zivju nārsta laukumu veidošanas talku pārceļ uz svētdienu 9

 Ceturtdien, 8. augustā, Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība (BMMB) bija ieplānojusi talku Lielupē pie Ziedoņiem, kur ar palīgiem bija iecerēta vimbu un upes nēģu nārsta laukumu veidošana. BMMB pārstāvis Valērijs Gabrāns iepriekš bija izpētījis, ka piemērotākie laikapstākļi būs 8. augustā, bet daba paveikusi savu, un šodien nolemts talku pārcelt uz svētdienu, 11. augustu.

«Pamatā projektā ir traktortehnikas darbi, kas mēneša garumā lielos vilcienos jau ir paveikti. Ar tehnikas palīdzību tika stumti ārā zāļu sanesumi, atbrīvojot ūdenstilpni no zaļajiem «džungļiem». Pēcāk veikti uzirdināšanas darbi, veidojot gultnes reljefu tādā konfigurācijā, lai būtu labvēlīgi apstākļi šo zivju nārstam,» skaidro V. Gabrāns. Viņš akcentē, ka situācija mūspusē ir satraucoša, ūdenskrātuves aizaug, bet, piemēram, vimbas var nārstot tikai tad, kad ir minerāla grunts, nevis kaut kāds nosēdumu, zāļu masas slānis. «Tādējādi nārsts nav produktīvs, mēs riskējam ļoti strauji zaudēt resursus,» paziņo V. Gabrāns.

 Ceturtdien pēc katra spējām un saprašanas vides un zivju pētnieka vadībā tiks pārvietoti lielāki un mazāki akmeņi, izravēta un uzirdināta upes grunts, lai uzlabotu spuraiņu nārsta un dzīves apstākļus. V. Gabrāns sola, ka darba pietikšot lielākām un mazākām rokām bez vecuma ierobežojuma, bet īpaši tiekot aicināti spēcīgi puiši. Darbiņš jādara ar cimdiem rokās un līdz ceļiem ūdenī. Interesenti aicināti pulcēties 11. augusta rītā pulksten 11 stāvlaukumā Mūsas tilta galā pie dīķa. Ja kādam ir problēmas tur nokļūt, aicina sazināties ar organizatoru. Tālāk būs transports līdz talkas vietai pie Ziedoņiem un Priedītēm. 

 «Talkā kā jau talkā – kopā strādājam, jautrojam un izbaudām dabas sniegto un pašu rokām veidoto ar apziņu, ka pēc mums kāds stūrītis uz zemes kļūst tīrāks, labāks un dabai draudzīgāks. Ar jūsu līdzdalību tiks sniegts personisks ieguldījums, lai viens no Bauskas simboliem – vimba – arī turpmāk priecē mūs ar kupliem un veseliem bariem Lielupē,» teic V. Gabrāns. Pie reizes viņš lūdz apliecināt vēlmi piedalīties talkā, piezvanot organizatoram V. Gabrānam pa tālr. 26365266 vai rakstot uz e-pastu: garagans@inbox.lv.  

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Pensionāre no laukiem

Nav laika, es ceturtdien putniem ligzdas vīšu.

pirms gada, 2019.08.07 14:07

mjāā

Aha, vimbu simbols Bauskā..., lai Jelgavnieki izņem tīklus, tas arī būs vimbas Bauskā

pirms gada, 2019.08.07 15:02

censonim

vispār jau šim upes posmam, pēc gadu gadiem ilgušām Gabrāna aktivitātēm, vajadzētu izskatīties pēc augstākā labuma zemnieka tīruma (salīdzinoši), jo šis upes posms tiek ar vietējā zemnieka traktoru un Gabrāna svētību "stumdīts" jau vismaz kādus gadus 25 (tas pirmoreiz, kad lielie izdevumi tika pamatoti ar saslapušo magneto palaidējam, kas itkā bija jāpērk jauns, bet tas ir štrunts ar patreizējām summām upes tīrīšanai, bet labuma nekāda, jo lielais vimbu nārsts notiek pavisam citur, arī upe ik gadu aizaug arvien vairāk. Tā kā vaina būtu jāmeklē citur nevis jālūdz talcinieku palīdzība, pašiem "apgūstot" projekta naudu

pirms gada, 2019.08.07 18:37

Zaļais

Arī Mēmeli šogad pirmo reizi redzu tik aizaugušu.

pirms gada, 2019.08.07 20:02

vimba

ak, ja katram būtu tik daudz prāta un azarta kā Gabrānam, labas lietas varētu paveikt! Par to upes aizaugšanu gan ir atsevišķa, ļoti komplicēta tēma.

pirms gada, 2019.08.08 04:37

vimbai

ja visiem makšķerniekiem būtu tik daudz prāta un azarta kā Gabrānam, tad ievērojami samazinātos makšķernieku noķerto vimbu skaits, jo ar viņa prātu, izņemot tās reizes. kad vimbu upē ka biezs, neko daudz nenoķersi.

pirms gada, 2019.08.08 08:13

komplicētā tēma

par ierosinājumu, BMMB iestāties par iniciatīvas izvirzīšanu, lai tiktu ievēroti Latvijas likumi, respektīvi panākt Aizsrgjoslas likuma ievērošanu, kas aizliedz minerālmēslu un pesticīdu lietošanu šajās upju aizsargjoslās. "prātīgais un azartiskais Gabrāns šeit pat B DZ ne visai sen rakstīja, ka makšķerniekiem šāda iniciatīva ir nepieņemama un pat pretlikumīga. Te nu būtu jābrīnās par šī "zivju mīļa" veselo saprātu, jeb citu, respektīvi lauksaimnieku, interešu aizstāvību.

pirms gada, 2019.08.08 17:30

Rundāles

Nav jau tehnika normāla ar ko viņi tur tīra

pirms gada, 2019.08.12 11:21

Vietējās ziņas