Lapsu tūre piestāj Iecavā; otrdien tā būs Bauskā

Pirmdien, 12. oktobrī, Iecavu apmeklē kāds ļoti īpašs ciemiņš – «Lapsu tūres» ziņnese Rude, simbolizējot tūkstošiem lapsu un citu zvēru, kas pašlaik cieš šauros zvēraudzētavu būros. Lapsēnu pašlaik var sastapt Iecavas parkā. Pēc Iecavā pavadītās dienas Rude dosies uz Bausku, kur viesosies visu otrdienu.

«Lapsu tūres» ziņneši ir pieci lapsēni mīksto rotaļlietu veidolā – Frīda, Rūdis, Zuze, Miķelis un Rude. Tie ar akcijas brīvprātīgo dalībnieku jeb lapsu sargu palīdzību apceļos katrs savu Latvijas reģionu. Iecerēts, ka divu nedēļu garumā lapsēni viesosies pavisam 55 pilsētās vai ciemos un kopā ar saviem sargiem un vietējiem iedzīvotājiem, kuri pieteikušies dalībai akcijā, radīs sirsnīgu fotostāstu ar prasību izbeigt kažokzvēru audzēšanas industriju Latvijā. Šī pasākuma koordinatore biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve Beāte Orlova ir patīkami pārsteigta par cilvēku lielo aktivitāti, piesakoties dalībai akcijā. Par tās dalībniekiem kļuvuši ļaudis ar atšķirīgām profesijām un vaļaspriekiem, bet viņus visus vieno kopīga vērtība – dzīvnieku labklājība un vēlme panākt kažokzvēru nežēlīgās industrijas aizliegumu.

Baušķeniece Olga Stankovska otrdien iecerējusi Rudei izrādīt mūspuses apkārtnes skaistākās vietas – Bauskas, Rundāles un Mežotnes pili. Olga par akcijas dalībnieci piekritusi kļūt, jo simtprocentīgi atbalsta vēstījumu – dzīvnieki nav pelnījuši dzīvot ciešanās.

«Diemžēl pasaulē ir iekārtots tā, ka atšķirībā no cilvēka dzīvnieks nevar aizstāvēt savas tiesības. Dzīvnieks, kas ir piedzimis kažokzvēru audzētavā, jau no dzimšanas ir nolemts cietsirdīgai attieksmei un briesmīgai nāvei, manuprāt, absolūti bezjēdzīga iemesla dēļ. Mēs nedzīvojam akmens laikmetā un mūsu ziemas nav tik aukstas, lai būtu jāvalkā kažoki, turklāt mūsdienās ir pieejamas tik daudzas alternatīvas. Dzīvnieku ciešanām būtu jāpaliek pagātnē!» uzskata O. Stankovska.

Pēc Bauskas akcijas ziņnese Rude dosies uz Valli, lai arī tur pievērstu sabiedrības un lēmējvaras uzmanību nevajadzīgām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un cīnītos par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Akcijas organizētāji informē, ka socioloģiskās aptaujās 65% Latvijas iedzīvotāju nav pieņemama dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei. 27 000 cilvēku parakstījuši petīciju Saeimai, aicinot aizliegt zvēraudzēšanu. Pašlaik Latvijā darbojas desmit kažokzvēru audzētavas, kurās, pēc Lauksaimniecības datu centra ziņām, tiek turēti 580 tūkstošu dzīvnieku.
Patlaban zvēraudzēšana aizliegta jau vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, septembrī to audzēšanas aizliegumam pievienojusies Polija un Francija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas