Lāpu skrējienā piemin «Baltijas ceļa» un Latvijas Robežsardzes gadadienu 10

Atzīmējot akcijas «Baltijas ceļš» 30. gadadienu un Latvijas Robežsardzes simtgadi, 23. augusta priekšpusdienā tika rīkots lāpu skrējiens. Pasākumā piedalījās robežsargi, Latvijas Armijas gaisa spēku pārstāvji, policisti, Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas dalībnieki un citi interesenti.

Skrējiens Bauskā sākās pie degvielas uzpildes stacijas «Neste», Elejas ielā 1. Dalībnieki ar lāpu skrēja uz laukumu pie Bauskas novada domes ēkas, kur aug simtgades ozols. Visus priecēja Codes folkloras kopa «Dreņģeri». Pēc koncerta dalībnieki steidzās uz autostāvvietu pie Mēmeles tilta, kur bija skrējiena noslēgums. Lāpa tika nogādāta uz Brāļu kapiem Rīgā.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas metodiķis Aivars Solzemnieks atklāja, ka akcijā «Baltijas ceļš» savulaik neesot piedalījies, jo tolaik bijušas sacensības, taču pēc gada iesaistījies visās Īslīces skolā rīkotajās aktivitātēs par godu šai akcijai. ««Baltijas ceļš» bija brīnišķīgs pasākums. Tā trīsdesmitgades aktivitātēs būšu kopā ar ģimeni,» atklāja A. Solzemnieks, viens no lāpu skrējiena organizatoriem. Viņš svētku dalībniekiem, Baltijas valstu iedzīvotājiem, novēl būt tikpat vienotiem, kādi bijām pirms 30 gadiem.

Latvijas Republikas Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Zemgales 2. kategorijas dienesta priekšnieka vietnieks kapteinis Andris Beķeris «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka lāpu skrējiens apkārt Latvijas robežai rīkots Latvijas robežsargu un brīvības cīnītāju piemiņai. «Skrējiens sākās 19. augustā, robežsargi devās pa Latvijas robežu, viens maršruts bija uz Ventspils pusi, otrs – uz Mazsalacu,» informē A. Beķeris. Viņš savulaik mācījies Saulaines profesionālajā skolā un piedalījies «Baltijas ceļā», stāvot netālu no Grenctāles. Andris Beķeris novēl, lai nekad neatkārtojas okupācijas laiks.


Plašāk par "Baltijas ceļa" atceres svētkiem lasiet "Bauskas Dzīves" drukātajā versijā otrdien, 27.augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Gudrā pensionāre

Visur tie kaucošie un gaudojošie tautastērpos, viņiem nemaz nav jāstrādā .
Darba rokas Valstī trūkstot.

pirms gada, 2019.08.24 09:46

patriots

Latvieši negribēja strādāt arī pēc 2. pasaules kara, kas arī bija viens no iemesliem darbaspēka migrācijai no citām PSRS republikām. Šodien notiek līdzīgs process.

pirms gada, 2019.08.25 10:48

brīnos

Tu esi zaimotāja! Kur tādi rodas un kādu maizi ēd? Ej, zaimotāja, un strādā!

pirms gada, 2019.08.25 18:07

gudrajai pensionārei

tu vecā smaka,ej pavēdinies,no tevis nes pēc s#diem!

pirms gada, 2019.08.25 21:28

:)

Jūs kautko normālu spējat organizēt, lāpu gājienu, lāpu skrējieni, autobraucieni ar karogiem. Kautko normālu izdariet, kas dos ekonomisku labumu valstij.

pirms gada, 2019.08.25 10:36

!!!

Ierosini un noorganizē! Tad varēsi žvagzdēt!

pirms gada, 2019.08.25 18:09

Karīna

Kas pašam traucē darīt un dot ekonomisko labumu visiem?

pirms gada, 2019.08.26 13:17

Viedais

A Tu :) kaut ko spēj noorganizēt vai tikai tik vien vari, kā sēdēt te netā un pavemstīties?

pirms gada, 2019.08.25 13:06

nesmuki

Pats saprati, ko uzrakstīji?

pirms gada, 2019.08.26 11:28

Vietējās ziņas