Latvijā ir problēmas palīdzības pieejamībā darbā ar grūti audzināmiem pusaudžiem, atzīst VBTAI 11

Latvijā ir problēmas palīdzības pieejamībā darbā ar pusaudžiem ar uzvedības traucējumiem, šorīt Latvijas Radio atzina jaunais Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītājs Jānis Ābele.

Runājot par nesen Kalna svētību kopienā atklātajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, Ābele atzina, ka darbs ar dumpīgiem pusaudžiem Latvijā ir problēma, jo šāda veida pakalpojumus saņemt faktiski neesot iespējams.

Ābele uzsvēra vecāku atbildību par šādu bērnu audzināšanu, jo nevar gaidīt, ka bērnus varētu atdot kādā institūcijā, kas pilnībā atrisinās visas problēmas.

Jaunais VBTAI vadītājs pastāstīja, ka pirmā pārbaude Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknā notika 5.augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

Pēc Ābeles vārdiem, nav noliedzami, ka darba iemaņu apgūšana bērniem nav slikta lieta, taču šajā procesā jāievēro bērnu tiesības.

Par konstatētajiem pārkāpumiem VBTAI informējusi arī kopienas vadītāju, kurš varējis nepiekrist, taču abas reizes viņš parakstījis protokolus. Savukārt policijā VBTAI vērsusies tieši saistībā ar iespējamo vardarbību pret pusaudžiem.

Kā ziņots, biedrībā "Kalna svētību kopiena" VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Ņemot vērā VBTAI iesniegumu par pārbaudēs Bruknas muižā izvietotajā Kalna svētību kopienā konstatēto, policija sākusi resorisko pārbaudi.


Rīt Bruknā tiek rīkota preses konference. Plašāk lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā 25. un 28. augusta numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

kā tur īsti ir?

tad kur to problēmu ar pusaudžiem vairāk "pie Mediņa" vai pašā VBTAI un Bāriņtiesās, kuras tērē ne mazos valsts līdzekļus tieši šim nolūkam- pusaudžu vešanai pie prāta

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.24 17:27

Guntis

Pārspīlēti saceltā ažiotāža tikai vairo pusaudžu visatļautību un grauj cien. priestera Mediņa labo vārdu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.24 18:11

prātnieks

Tas ir biznesš narko baroniem un valsts bērnu "sargi" to veicina- vai nu apzināti par narko % vai aprobežības dēl...

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.24 20:03

?

Pārspīleta ažiotācija? Vairo pusaudžu visatļautību? Piedodiet, tiek grauta "God.priestera Mediņa labais vārds"? Cienītais, jūs dzīvojat kaut kāda ārpus laika esošajā tagadnes realitātē? Mediņš ilgstoši ir pārkāpis visas šobrīd pastāvošās demokrātijas un tiesiskās normas - ilgstoši. Bērni ir jāaudzina, nevis ja spīdzina. Es, jums visiem šīs personas atbalstītājiem novēlu, lai jūs sapņos un citos zemapziņas stāvokļos izbaudat, gan klaušas, gan raganu dedzināšanu uz sārta uz savas ādas. Sabiedrība kopš viduslaikiem un PSRS laikiem ir mainījusies, un šādas metodes ir amorālas. Cerams, ka VBTAI izcīnīs šo cīņu, un vieņiem pievienosies arī Valsts Policija, lai likvidētu šo vergu nometni!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 00:42

prātnieks papildus

? -
= ? Pārspīleta ažiotācija? Vairo pusaudžu visatļautību? Piedodiet, tiek grauta "God.priestera Mediņa labais vārds"? Cienītais, jūs dzīvojat kaut kāda ārpus laika esošajā tagadnes realitātē? Mediņš ilgstoši ir pārkāpis visas šobrīd pastāvošās demokrātijas un tiesiskās normas - ilgstoši. Bērni ir jāaudzina, nevis ja spīdzina. Es, jums visiem šīs personas atbalstītājiem novēlu, lai jūs sapņos un citos zemapziņas stāvokļos izbaudat, gan klaušas, gan raganu dedzināšanu uz sārta uz savas ādas. Sabiedrība kopš viduslaikiem un PSRS laikiem ir mainījusies, un šādas metodes ir amorālas. Cerams, ka VBTAI izcīnīs šo cīņu, un vieņiem pievienosies arī Valsts Policija, lai likvidētu šo vergu nometni! =
Bravo un vel viens pierādījums narkobaronu domu gaitai - Mediņš traucē biznesu un to vajag slēgt ar valsts varas rokām.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 06:23

Aivars

Ja bernu pazemošana audzina ,tad jums komentētāji nau viss kārtībā ar galvu un ka zināms vergturiba ir aizliegta

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 07:41

stulbam putnam....

bet, kādēļ tad vecāki negriezās pie tiem valsts izraudzītajiem šādu bērnu audzinātājiem vai pāraudzinātājiem, vai ne tādēļ, ka tās visatļautības metodes nekam neder un Mediņš bija kā "pēdējais salmiņš" pie kā griezties?

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 09:10

Aivar

Daudzos gadījumos pie Mediņa vajag vest uz pāraudzināšanu pašus vecākus (ja tos tā var saukt).Dzer (reizēm mātes vairāk par tēviem),mūžigajos mīlestības meklējumos.Bērni atņemti,ievietoti bērnunamā,vai audžuģimenēs,bet tā saucamā māte ar lepni paceltu galvu slāj pa Bausku,uzkrāsotām spilgti sarkanām lūpām,bez mazākās nožēlas.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.28 19:08

zandarts

Kāda pazemošana!? Ko tad te var pazemot? Bērnam jāklausa vecāki un jāuzvedas kārtīgi. Ja to nedara, tad ir jāaudzina ar siksnu vai žagaru. Es te domāju - pieskaitāmie un citādi normālie vecāki. Pēc tam skolā jāklausa skolotāji.
Valstij savukārt būtu jāgādā, lai debiliķi nespētu radīt bērnus - nākošos debiliķus. Redzams, ka tas tā nenotiks,- vismaz kamēr būsim ES, kur tā vien vāvuļo par cilvēktiesībām, orientācijām un tā tālāk. Nonāk pie tā, ka rīko izdzimteņu gājienus, kongresus u.t.t. Nu ko tad varam gribēt no kārtības? Nu neko !

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 09:43

Aivars

Jūms pašam vaidzetu liegt rādīt bērnus ka varat tā muldet ar gresiju tikai rada agresiju un neko citu taka debils esat jūs pac ja jūs bērnībā vecāki dauzija tad te ir rezultāts ,Kauns

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 12:28

ilgonis

esmu vilies bauskas dzives tennciozaja raksta vareja aizbraukt un noskaidrot patiesibu nevis parpublicet pasutijuma rakstu brukna nav talu

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.25 14:50

Vietējās ziņas