Latvijas čempionātā jauniešiem 64 lauciņu dambretē Bauskas BJSS dambretistiem – piecas medaļas 3

Latvijas čempionāta finālā jauniešiem 64 lauciņu dambretē nedēļas nogalē Rīgā piecās vecuma grupās labākos rezultātus sasniedza Dambretes attīstības biedrības (DAB) pārstāvji, pirmdien informēja Latvijas Dambretes federācija (LDF).

Sacensības norisinājās U-8, U-10, U-13, U-16 un U-19 vecuma grupās.

Visvairāk godalgu - septiņas - turnīrā izcīnīja DAB dambretisti. Dambretes skolas "Domātprieks" audzēkņiem tika sešas medaļas, bet Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (Bauskas BJSS) dambretistiem - piecas medaļas.

Individuāli Latvijas jaunatnes čempionāta finālā U-8 grupā zēniem uzvaru izcīnīja Oskars Bajārs (Dambretes centrs "Baloži" (DAB)), bet meitenēm - Alise Misāne (Dambretes skola "Domātprieks").

U-10 grupā zēniem par čempionu kļuva Ņikita Vorotņikovs (Dambretes centrs "Zolitūde" (DAB)), bet meitenēm - Varvara Ivanova (Rīgas 19.vidusskola).

U-13 grupā zēniem uzvaras laurus plūca Pēteris Kripans, bet meitenēm - Malvīne Misāne (abi - Dambretes skola "Domātprieks").

U-16 grupā zēniem uzvarēja Reinis Štāls (Bauskas BJSS), bet meitenēm - Valda Vasariete ("Salaspils" (DAB)).

U-19 grupā zēniem uzvarēja Renards Helfrehts (Siguldas sporta skola), bet meitenēm - Neļa Kristīne Malahovska (Rēzeknes novada sporta skola).

"Man ir liels prieks, ka pēc pārtraukuma varam atgriezties pie dambretes sacensībām klātienē, un Latvijas jauniešu čempionāts var notikt," klātienē teica LDF valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis. "Esmu pārliecināts, ka pēc daudzajām sacensībām, ko LDF organizēja attālināti, jaunie sportisti ir noilgojušies pēc īstām klātienes sacensībām."

Sacensības atbalstīja un balvas nodrošināja turnīra atbalstītāji "Maxima Latvija" un LDF.

Komentāri 3

Māris Bergs

Pirms čempionāta fināla par nokļūšanu finālistu skaitā 3.un 4.jūlijā Liepupes pamatskolā dalībnieki sacentās atlases turnīros, katrā vecuma grupā noskaidrojot 8 labākos. Par 9.un 10. finālista vietu lēma LDF valde. Sacenšoties 7 kārtās divu partiju mikromačos ar pirmā gājiena izlozi U-16 vecuma grupā 14 dalībnieku konkurencē uzvarēja Reinis Štāls 13p, devītais Artis Barauskis, meitenēm 10 dalībnieču konkurencē Maruta Opočkina piektā, Eva Kublinska devītā. U-13 vecuma grupā 25 dalībnieku konkurencē trešā vietā ierindojās Roberts Maikūns, desmitajā vietā Jurģis Stīpnieks, 13.v. Renārs Staškevics, 18.v. Niks Ēķis, 21.v. Ralfs Krebs. 22 meiteņu konkurencē septītā Keita Enija Platā, 10.v Nikola Šakele, 11.v. Zane Lea Zunda, 12.v. Elīna Arāja, 15.v. Amanda Opočkina. U-10 vecuma grupā 34 zēnu kokurencē ceturtā vietā Ričards Ceruss, 11.v. Verners Fibigs. 21 meitenes konkurencē Milāna Suboča, 16.v. Enija Mežsarga. U-8 vecuma grupā 10 dalībnieču konkurencē 4.vietā Rūta Arāja.
Vairāki dalībnieki, kuri nebija labāko pulkā atlases posmā, no dalības finālā atteicās. Pēc trīs dienu finālcīņām vislaimīgākais no šāda pavērsiena bija U-13 grupas 11.vietas ieguvējs Kārlis Kalējs, kurš finālā izcīnīja otro vietu. No Bauskas novada dambretistiem Reinis Štāls izcīnīja ne tikai pirmo vietu U-16 vecuma grupā, bet bija vienīgais starp visiem finālistiem, kurš noslēdza čempionātu ar visām uzvarām. Meitenēm U-16 vecuma grupā ļoti veiksmīgi cīnījās Maruta Opočkina, izcīnot 12 punktus un trešo vietu. U-8 vecuma grupā trešo vietu izcīnīja Rūta Arāja (12p.). U-10 vecuma grupā Ričards Ceruss izcīnīja piekto vietu (9p), Verners Fibigs – septītais. U-13 vecuma grupā meitenēm otrā vietā ierindojās Keita Enija Platā (13p) , 8.-9.v. Nikola Šākele un Zane Lea Zunda. Elīna Arāja tika iekļauta U-16 vecuma grupā, kur ierindojās 7.vietā. U-13 vecuma grupā trešo vietu izcīnīja Jurģis Stīpnieks (11punkti). Sestā vietā ar izcīnītiem 10 punktiem Roberts Maikūns. Grupā uzvarēja šā gada Eiropas čempions, bet sudraba godalgas ieguvējs Eiropā šoreiz tabulā līdzās Robertam. Grupas sešu labāko skaitā četri Domātprieka un divi Bauskas jaunie dambretisti. No Latvijas Dambretes federācijas tās bijušais prezidents Roerts Misāns un DS ”Domātprieks” izstājās. Vēl jāpiebilst, ka Latvijas aizvadītās dambretistu sacensības notika ar speciālu Izglītības un Veselības ministriju atļaujām, ievērojot stingrākos karantīnas noteikumus.

pirms 23 dienām, 2021.07.13 17:42

Vecāki.

Paldies sporta skolai un Ingai Bernātei, par sacensību braucienu organizēšanu, Jānim Stālam par veltīto laiku dambretes attīstībā
.Žēl tikai, ka ne atklāšanas, ne sacensīb noslēguma ceremonijās jaunos sportistus ar savu klātbūtni nepagodināja Ldf ptezidents.Skumji, ka dambretes pirmais cilvēks no dambretes ir tālu.

pirms 22 dienām, 2021.07.14 13:25