Latvijas florbola virslīgas regulāro sezonu FK «Bauska» noslēdz bez punktiem 6

No 11 zaudētiem vārtiem astoņi zaudēti mazākumā, kad pēc dažāda veida pārkāpumiem spēlētāji atradās uz sodīto soliņa – tāda ir sezonas pēdējās regulārā čempionāta spēles bilance florbola klubam (FK) «Bauska», kas ar 6:11 piekāpās «Ogres vilku» vienībai.

Atskatoties vēsturē, 2018. gada 9. septembrī Latvijas florbola virslīgas atklāšanas spēlē ar komandu «Ogres vilki» baušķenieki ātri guva piecus vārtus un par mača turpmāko gaitu neuztraucās, toreiz uzvarot ar rezultātu 11:7. Šosezon abās spēlēs FK «Bauska» piekāpās «Ogres vilkiem».

Spēle, kas notika sporta namā «Mēmele» 22. februārī, sākās baušķeniekiem cerīgi – vēl 17. minūtē bija 2:1 mājinieku labā. Turpinājumā mača rezultāts noteikti varēja būt citādāks, bet ne ar tādu spēles disciplīnu – FK «Bauska» komandas florbolisti kopā nopelnīja 29 soda minūtes. «Elvi» Latvijas Florbola virslīgas regulārajā sezonā visvairāk soda minūšu ir tieši «Ogres vilkiem» – 202, bet pēdējā mačā baušķenieki pietuvojās, kopā nopelnot 197 soda minūtes sezonā. Pēdējās četras līgas komandas no pirmā astoņnieka atšķir tieši lielais soda minūšu skaits.

Lūzuma moments iestājās, kad vispirms Artūrs Dulbe nopelnīja piecas soda minūtes par bīstamu sitienu, un pēc divām minūtēm par bīstamu spēli vēl piecas minūtes nopelnīja Matīss Dulbe. Viesi pilnībā izmantoja iespēju, spēlējot piecatā pret trijiem, un otrās trešdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar 7:2. Baušķenieki gan nepadevās, un otro trešdaļu Edgars Lujāns noslēdza ar precīzu metienu, panākot jau cerīgo 5:7.

Pēdējā trešdaļā atkal sekoja virkne pārkāpumu, un «Ogres vilki» pārliecinoši uzvarēja ar 6:11. Par FK «Bauska» labāko spēlētāju atzina E. Lujānu.

Komandas treneris Normunds Grunckis atzīst, ka šosezon tā ir trešā spēle, kurā zaudēja disciplīnas dēļ. Turklāt izteikti šīs problēmas ir ar komandu «Ogres vilki» – līdzīgi zaudēts arī pirmais mačs, nespējot noturēt pat vēl lielāku pārsvaru.

Tomēr galvenā komandas problēma šogad bija sastāva izmaiņās. «Pirms sezonas sākuma aizgāja prom vai problēmas radās vairākiem vadošajiem spēlētājiem. Arī sezonas laikā – Lotāram Melderim trauma un pat operācija. Problēmas Jānim Akmentiņam,» stāsta N. Grunckis.

Par komandas sastāva izmaiņām liecina arī statistika pirms diviem gadiem. No tiem spēlētājiem, kas savulaik guva vārtus pret «Ogres vilkiem», komandas sastāvā šosezon nespēlēja Kristers Tiltiņš, Gints Velmunskis, Aivis Barkovskis, Valdis Vāvers, Pēteris Zeltiņš un Dinārs Vaitaitis. Vienībā šosezon nebija arī vārtsargs Reinis Krēgers.

Pēc regulārā čempionāta noslēguma tagad pirmās astoņas komandas cīnīsies par medaļām, bet pēdējās četras – par palikšanu virslīgā. FK «Bauska» pirmais pretinieks 29. februārī būs «Irlava/Avant», kas šogad nopelnīja tikpat daudz punktu, cik astotās vietas vienība «FBK Valmiera», – 34 punktus, bet palika aiz strīpas papildrādītāju dēļ. «Ogres vilki» šosezon ieguva astoņus punktus un tiksies ar «Ķekavu», kurai 26 punkti.

Baušķenieki ir apņēmības pilni cīnīties par vietas saglabāšanu virslīgā. «Bauskā būs gan florbols, gan skatītāji. Ceram nākamgad uz spēcīgāku sastāvu, un arī tie, kas spēlēja šogad, nākamgad būs vēl spēcīgāki,» teic N. Grunckis.

Komandā rezultatīvākais šosezon bija Artūrs Dulbe ar 17 punktiem. Viņam seko Jānis Akmentiņš un Nikita Maksurovs ar 14 punktiem, Toms Rozentāls ar 13 punktiem un Matīss Dulbe ar 12 punktiem.

Reizē arī 1. līgā vienībai «Bauska/SC «Mēmele»» noslēdzies regulārais čempionāts. Pēdējā mačā savās mājās ar 5:0 izdevās uzvarēt FK «Kurši FSS», bet kopvērtējumā komanda tomēr atrodas pēdējā vietā 1. līgas Rietumu grupā, izcīnot septiņus punktus. Šeit rezultatīvākais bija Matīss Dulbe – viņam kopā 21 punkts.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Klau

Skaidri redzams, ka šis treneru sastāvs ir sevi izsmēlis. Un slikti iet visiem-gan maziem, gan lieliem. Pirmkārt, visos līmeņos ir jādomā par komandas garu, jo bez tā nekas nebūs. Lecīgie "meistariņi" jāliek pie vietas vai jāpadzen. Tad, protams, treniņu kvalitāte. Varbūt mūsējiem noderētu pieredzes apmaiņa. Bauskā ir daudz talantīgu bērnu un jauniešu - florbolistus, žēl, ka šis potenciāls netiek pienācīgi izmantots.

pirms gada, 2020.02.25 09:33

Uldim

Kāpēc tiek dzēsti komentāri,kuros atspulgoti florbolistu saniegumi? Un lai kāds man vēl pastāsta,ka Bauskas Dzīvē pastāv vārda brīvība!!! Iespējams tamdēļ par to katru gadu kāds dambretists vai šahists tiek atzīts par labāko sportistu Bauskas novadā un izskatās,ka pastāv PSRS laiku cenzūra.ja neesi ar mums,tad neesi vispār. Uldi,vai tiešām jūs esat reportieris??? Bet varbūt pie komentāru dzēšanas vainīgs ir uz noraidījumiem mīlošais Artūrs Dulbe???

pirms gada, 2020.02.26 23:32

Teniss

Vispār jā, kā var būt Bauskas novada 2019 gada Labākais sportists dambretists,kurš Latvijas čempī ieņēmis otro vietu un nav no Bauskas. Tenisists Mārtiņš Podžus uzvarējis STARPTAUTISKUS turnīrus un ir Latvijas izlases pamatspēlētājs. Kas notiek?

pirms gada, 2020.02.27 12:53

kkk

Beidziet tak vienreiz lieki tērēt Bauskas novada naudu spēlējot katrs savā līgā pa pēdējām vietām! Taisiet vienu Bauskas novada florbola komandu,kurā spēlētu,spēlēt griboši un spējīgi florbolisti. Tad atkal būtu laba komanda,tribīnes atkal būtu pārpildītas,bet tagad divas vārgas komandas,kas izsmeļ Bauskas novada naudu. Gruncki,tu esi vecis vai tikai nosaukums??? Taisi vienu komandu!!!!

pirms gada, 2020.02.28 15:52

Zigis

Ko viņš var uztaisīt.Pietaisīt bikses, to gan.
Dulbe beidz komentārus dzēst ārā.Kaut gan, no kā rokas ēd, to arī sargā.

pirms gada, 2020.03.01 20:13

Vietējās ziņas