Latvijas jaunsargi Bauskā cīnās par pulkveža Jura Dalbiņa kausu

Sestdien, 19. septembrī, Bauskā pulcējās septiņas jaunsargu vienības, lai startētu vienās no jaunsargu iemīļotākajām sacensībām – cīņā par pulkveža Jura Dalbiņa kausu.

Pulkvedis J. Dalbiņš ir baušķenieks, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris. Cīnoties par viņa vārdā nosauktu kausu, labus rezultātus uzrādīja gan Skaistkalnes, gan Bauskas jaunsargi.

Sacensībām bija divas daļas. Pirmajā jaunsargu komandas cīnījās Bauskas Valsts ģimnāzijas stadionā iekārtotajā NATO standarta šķēršļu joslā. Kā atzīst paši jaunsargi, šajā daļā svarīgākais uzdevums bija izveidot vienotu stratēģiju un būt veikliem. Otrajā daļā bija jāveic uzdevumi apvidū pa Bausku – vajadzēja šaut ar pneimatisko ieroci, piegādāt munīciju, lēkt pāri «lāzeram», kāpt klintīs un veikt citus komandas saliedēšanas un veiklības uzdevumus. Katrā vienībā startēja astoņi dalībnieki, kopā ar viņiem varēja būt divi rezervisti.
Šogad pastiprināta uzmanība bija pievērsta drošībai – šķēršļu joslā tika izmantotas ķiveres. Sacensību organizatori pastāstīja, ka šķēršļu trase domāta profesionāliem karavīriem, taču daļa jaunsargu ļoti maz darbojušies šķēršļu trasē, martā izsludinātais ārkārtas stāvoklis liedzis laikus gatavoties sacensībām.

Sacīkšu galvenais tiesnesis, Bauskas jaunsargu vienības in-struktors Raivis Naumovs uzskata, ka Bauskas jaunsargu komanda savas spējas parādīja ļoti labi. «Īpaši sacensībām viņus negatavoju, komandā bija jaunsargi, kas iepriekš nebija strādājuši kopā, jo bija atsevišķās grupās, bet tāpat iegūta 3. vieta. Tas liecina par labu komandas sastāvu un sadarbību. Pasākums tika aizvadīts bez starpgadījumiem. Nedaudz atvieglojām noteikumus šķēršļu joslā – komandām bija iespēja sadalīt šķēr-šļus, lai katrs startētu atbilstoši savām spējām,» atklāj R. Naumovs. Instruktors atzinīgi vērtē Aizkraukles jaunsargu vienību: «Aizkraukles jaunsargu instruktors bija viens no tiem, kas komandai skrēja līdzi apvidus trasē un motivēja viņus. Ir arī rezultāts – 1. vieta.»

Šķēršļu joslas galvenais tiesnesis, Bauskas un Rundāles novada jaunsargu instruktors Jānis Ārmanis portālam pastāstīja, ka šķēršļu joslas uzdevums ir mainīts. Tagad visa komanda šķēršļu joslu neskrien, dalībnieki stafetes veidā izpilda noteikto šķērsli. «Drošība ir galvenā. Stafetē svarīgs ir komandas vienotais gars. Paši jaunsargi plāno, kuru šķērsli vieglāk izpildīt, kuru – grūtāk. Šos mačus vēlamies rīkot arī nākamgad,» atklāja J. Ārmanis.

Smiltenes jaunsargu vienības instruktors Mārtiņš Latvers «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka uz Bauskas sacensībām Smiltenes jaunsargi dodas katru gadu. «Tādas sacīkstes Latvijā ir retums – ar ūdens šķēršļiem, ar šaušanu u. c. Šķēršļu josla ir labs vingrinājums jauniešiem, te attīsta daudzas muskuļu grupas, taču ikvienam ir jāuzmanās, jo ir zināmi drošības riski,» teic M. Latvers. Viņš secina, ka grozījumi sacīkšu nolikumā jauniešiem nāk par labu, jo «Covid-19» radītās sekas nav ļāvušas jaunsargiem laikus fiziski sagatavoties. «Katrs individuāli mājās vingrinājumus nepildīja, sacensībās tas ir jūtams – vājāka fiziskā sagatavotība. NATO standarta šķēršļu josla Bauskā ir viena no retajām, ko jaunsargi jebkurā laikā var apmeklēt.»

Bauskas jaunsargu vienības dalībnieks Rihards Sunteiks pulkveža Jura Dalbiņa kausa izcīņā piedalījās pirmo reizi. «Ļoti interesantas sacensības – var izaicināt sevi un pārbaudīt komandas spējas. Visvieglākais uzdevums bija šaušana ar pneimatisko ieroci, bet izaicinoši bija otrajā daļā skriet no punkta uz punktu, jo tika vērtēts kopējais trases laiks,» pastāstīja Rihards, kas Jaunsardzē darbojas četrus gadus. Viņš šķēršļu joslas posmam gatavojies kopā ar komandu un arī viens savā brīvajā laikā. «Noteikti jābūt fiziskajai izturībai. Ja pirms tam nav skriets, tad sacensībās ir ļoti grūti,» uzskata Rihards Sunteiks.

Evelīna Kalniņa vairākus gadus darbojas Bauskas jaunsargu vienībā. «Pirmo reizi piedalījos šajās meistarsacīkstēs. Bija šķēršļi, kurus bija grūti pārvarēt, taču, ja ir laba komanda, viss ir iespējams. Man patika lekt pāri «lāzeram», lai gan esmu īsa,» atklāja Evelīna, «Mana jaunsargu vienība ir izturīga un izpalīdzīga. Savu sniegumu vērtēju vidēji, jo bez komandas atbalsta dažus uzdevumus nebūtu iespējams izpildīt.»

Paula Ozola pārstāvēja Vecumnieku novada Skaistkalnes jaunsargu vienību. «Jaunsardzes kustībā esmu otro gadu, bet sacensībās piedalos pirmo reizi. Šādas sacīkstes noteikti vajadzētu rīkot turpmāk, jo tā jaunieši var aktīvi darboties, pārbaudot savas spējas komandā,» teic P. Ozola.

Smiltenieši Rihards Simsons un Sandis Jēcītis, braucot uz šejieni, domājuši, ka sacensības būs grūtākas. «Ja arī nākamgad būs sacīkstes, noteikti piedalīšos. Esam sportiska, saliedēta un jaudīga komanda, kas cits citam palīdz,» stāstīja Smiltenes jaunsargi.

Iegūtās vietas
1. vietā – Aizkraukles jaunsargu komanda;
2. v. – Saulkrastu jaunsargi;
3. v. – Bauskas jaunsargi
4. v. – Skaistkalnes jaunsargu vienība;
5. v. – Smiltenes vienība;
6. v. – Siguldas vienība;
7. v. – komanda «Smiltene- 1».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas