Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Leļļu teātris mazajiem baušķeniekiem piedāvā izrādi «Joka pēc alfabēts»

Piektdien, 25. oktobrī, plkst.11 Bauskas Kultūras centrā viesosies Latvijas Leļļu teātris ar iestudējumu mazajiem skatītājiem «Joka pēc alfabēts».

«Kaut arī uz izrādi tiek gaidīti bērni no trīs gadu vecuma, kam latviešu alfabēta 33 burtiņu apgūšana ir šī brīža aktualitāte numur viens, garlaicīgi nebūs arī tiem, kam gadu daudzreiz vairāk... ,» uzsver izrādes veidotāji.

Indras Sproģes asprātīgā grāmatiņa «Joka pēc alfabēts», pēc kuras motīviem tapusi izrāde, uzskatāma par savdabīgu fenomenu mūsdienu latviešu literatūrā. Jau tūlīt pēc izdošanas tā kļuva par vienu no pirktākajām bērnu grāmatām, iekarojot visu paaudžu lasītāju sirdis. Ceļu uz grāmatas žilbinošo popularitāti spodrinājusi arī studijā «Rija» tapusī animācijas filmiņa, kurā skan Renāra Kaupera sacerētā dziesma.

Izrādās, lai saistītu mazā lasītāja uzmanību, var iztikt bez zvaigžņu karu tipāžiem un sarežģītām kompjūtergrafikām: «Joka pēc alfabēts» pierāda, ka veiksmes stāsta pamatā var būt arī vienkāršība, sirds siltums un cilvēcība.

«Joka pēc» radušies alfabēta teikumi, draiskās ilustrācijas un mīļās pasaciņas par to, kāpēc ābols cepa bumbiera čības, kā ērglim veicās ar gliemežu ģimenes fotografēšanu, kā cits citam palīdzēja dažādi dzīvnieki un pat helikopters, nu pārtapuši sirsnīgā izrādē, kuru veidojusi Leļļu teātra galvenā režisore Vija Blūzma.

Grāmatiņas tēlus lellēs pārvērtusi teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, bet burtu rotaļas izspēlē aktieri Anrijs Sirmais, Dace Vītola un Santa Didžus, uzburot visdažādākos tēlus, mazajiem pierādot, ka mācīties var būt arī viegli un jautri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas