Latvijas-Lietuvas pierobežā top jauns pārgājienu maršruts

Sēlijas pašvaldības plāno izveidot jaunu pārgājienu maršrutu Latvijas-Lietuvas pierobežā,  informēja Viesītes muzeja "Sēlija" izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālists Jānis Dzimtais.
2014.gadā Imanta Ziedoņa muzejs un fonds "1836" sācis projektu "Izgaismot Latviju", kura mērķis bija 1836 kilometru garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma ceļā. Ceļš tika sadalīts četros pārgājienu posmos, gar Latvijas-Lietuvas robežu izveidojot "Leišmalītes" ceļu.

Dzimtais skaidroja, ka pēc Imanta Ziedoņa muzeja ierosmes pierobežas pašvaldības ir apņēmušās iepriekšējos gados veikto ceļu iedzīvināt par pastāvīgu tūrisma ceļu. Pašlaik darba grupā ir iesaistījušies Daugavpils, Ilūkstes, Aknīstes, Viesītes, Neretas un Vecumnieku novadu pašvaldību speciālisti.

Pirmajā darba grupas tikšanās reizē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāves Maija Jaunzeme un Žanete Grende iepazīstināja ar savu personīgo pieredzi starptautiski pazīstamajā Svētā Jēkaba ceļā Spānijā, kas katru gadu pulcē simtiem tūkstošu ceļotāju.

"Šis stāsts bija lielisks piemērs tam, kā var attīstīties nomales un cik daudz iespēju paveras vietējiem iedzīvotājiem kā pakalpojumu sniedzējiem. Veiksmīgi attīstot ieceri, nākotnē radīsies nepieciešamība pēc naktsmītnēm un ēdināšanas pakalpojumiem, kas veicinātu pierobežas iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti," pauda Dzimtais.

Pašlaik ir sākts darbs pie tūrisma ceļa iezīmēšanas kartē. Sēlijas pierobežas pašvaldības aprīlī un maijā aicina interesentus uz kopīgām talkām, lai iedzīvinātu ideju dabā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas