Latvijas mākslas skolotāju semināru pirmo reizi rīko Vecumniekos

Vecumnieku mūzikas un mākslas skola (MMS) pirmo reizi tika izraudzīta par Latvijas mākslas skolu pedagogu analītiskā semināra «Mākslas laboratorija» norises vietu. Iepriekš semināri notika dažādās pilsētās, bet 26. aprīlī vairāk nekā 200 dalībnieku uzņēma Vecumnieku MMS. Apspriedē piedalījās arī Bauskas, Rundāles un Iecavas mūzikas un mākslas skolu pārstāvji.

Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas eksperte Ilze Kupča skaidro, kāpēc centrs skolotāju semināram izvēlējās Vecumniekus: «Šī novada mūzikas un mākslas skola ir īpaša. Tajā strādā gudri un mērķtiecīgi cilvēki, kuri spēj iedvesmot citus. Ik gadu semināru rīkojam citā vietā. Ir labi, ka mākslas skolotāji var iepazīt visdažādākās profesionālās ievirzes izglītības iestādes visos reģionos. Šogad pirmo reizi  piedāvājām semināru rīkot neliela ciema mūzikas un mākslas skolā. Rezultāts bija ļoti iepriecinošs.»

Izrādījās, ka apmēram trešdaļa semināra dalībnieku Vecumniekus apmeklēja pirmo reizi. Viņiem diena bija pilna pārsteigumu. Mākslas pedagogu nozīmīgākais seminārs bija veltīts Latvijas mākslas skolu audzēkņu 2018./2019. mācību gada valsts konkursa  «Dabas objektu vizuāls pētījums» rezultātu un procesa analīzei. Ilze Kupča uzsver, ka Latvijā ir 101 mākslas skola un katru gadu visas piedalās konkursā. Tas stiprina kopības izjūtu, veicina skolotāju iniciatīvu un ļauj paraudzīties uz procesu no cita skatpunkta, iepazīstot kolēģu veikumu.

Šogad Bauskas MMS augstākais sasniegums valsts konkursā ir atzinība 5. klases audzēknei Martai Tēraudei. Atzinību saņēma arī Iecavas mūzikas un mākslas skolas skolniece Lorena Bokšica un Vecumnieku MMS audzēkne Lība Škrjaba.

Seminārs notika Vecumnieku tautas namā, jo MMS nav telpu, kur uzņemt vairākus simtus ciemiņu. Gan skolā, gan tautas namā iekārtotajā izstādē joprojām var aplūkot valsts konkursa 1. un 2. kārtas  dalībnieku dabas objektu vizuālos pētījumus. Ekspozīcijā valda ideju pārpilnība. Izstāde varētu būt sevišķi interesanta skolēniem, kurus interesē dabaszinības. 

Vecumnieku MMS darbinieki semināra dalībniekus sagaidīja, tērpušies visai neparastos laborantu uzsvārčos. Valsts konkursa tēmai un semināra devīzei pieskaņots bija it viss – kolbas un mēģenes ar ziediem, atvilktnītes, kurās aug sūnas un efejas, aptiekas trauki, sūnu paklāji. Garaiņiem kūpot, dzirkstelēm šķiļoties un ritmiskai  mūzikai skanot, uz tautas nama skatuves rosījās «alķīmiķis» – jaunais skolotājs Kārlis Ulmanis, bet āra terasē čella spēles virtuozitāti klausītājiem demonstrēja «laborants», Vecumnieku MMS čella klases pasniedzējs Mareks Radzēvičs.

Uz tautas nama vestibila lielā ekrāna tika rādīts ciema vēstures entuziasta Aināra Ķieņa video – meža taka, kas ved uz hercoga Jēkaba laika Riežu dzelzsrūdas manufaktūras vietu. Ikviens semināra dalībnieks saņēma piemiņas suvenīru – glīti iesaiņotu miniatūru dzelzsrūdas gabaliņu. Šis elements nu jau kā palielināts skulpturāls objekts bija eksponēts skolas vestibilā. Papjēmašē tehnikā to izgatavoja skolotājas Antras Gustsones audzēkņi. Raiti, bez jebkādas aizķeršanās bija organizētas arī pusdienas ciema kafejnīcā «Sēdnīca». Brīvajā stundā daudzi skolotāji devās aplūkot gleznainās ainavas pie jaunā ezera.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas