Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas Pasts» popularizē postkrosinga kustību

Pasaules Pasta savienība 9. oktobrī 192 dalībvalstīs jau 44. reizi atzīmē Pasaules pasta dienu. «Latvijas Pasts», popularizējot tradicionālos pasta pakalpojumus, šajā dienā aicina ikvienu iesaistīties starptautiskajā pastkaršu sūtīšanas projektā «Postcrossing».

«Latvijas Pasta» interneta vietnē skaidrots: «Postkrosings ir modernā un tradicionālā apvienojums. Izmantojot internetu, ikviens projekta dalībnieks var saņemt un nosūtīt taustāmas pastkartes no un uz dažādām pasaules vietām. Nosūtot pastkarti, sūtītājs var būt pārliecināts, ka pretī saņems vismaz vienu pastkarti no postkrosera, kurš, iespējams, dzīvo pavisam citā pasaules malā.»

Projektā «Postcrossing» iesaistīties var jebkurš interesents, kas vēlas atrast iepriekš nezināmus vēstuļu draugus un veidot oriģinālu, no dažādām pasaules valstīm saņemtu pastkartīšu kolekciju. Reģistrējoties interneta mājaslapā www.postcrossing.com un saņemot kāda nepazīstama adresāta adresi, jaunais lietotājs nosūta pirmo pastkarti. Kad pastkarte nosūtīta, var sākt gaidīt savu pirmo pastkarti. Pēc pastkartes saņemšanas tā jāreģistrē mājaslapā www.postcrossing.com un jālūkojas pēc nākamā pastkaršu drauga.

«Latvijas Pasta» sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda informē: ««Latvijas Pasts» starptautiskajā projektā «Postcrossing» piedalās kopš 2010. gada un nepilnu divu gadu laikā ir saņēmis vairāk nekā 360 unikālu pastkaršu. Kopējais attālums, ko mēroja «Latvijas Pasta» nosūtītās pastkartes, pārsniedz 1,2 miljonus kilometru. Starptautiskajā «Postcrossing» projektā piedalās gandrīz 441 000 cilvēku no 218 pasaules valstīm.»

Latvijā pašlaik ir gandrīz 2500 «Postcrossing» projekta dalībnieku, kuri kopumā nosūtījuši 105 300 pastkaršu. Tādējādi Latvija ierindojas 30. vietā pasaulē pēc projektā nosūtīto pastkaršu skaita. Savukārt pirmajā vietā pasaulē ir ASV ar vairāk nekā diviem miljoniem nosūtīto pastkaršu, skaidro A. Tērauda.

9. oktobrī «Latvijas Pasts» organizē jau septīto Latvijas postkroseru tikšanos, kurā ikviens postkrosinga dalībnieks tiek aicināts plkst. 17 apmeklēt Rīgas kafejnīcu «Cafe Boulangerie Bonjour», lai dalītos pastkaršu sūtīšanas pieredzē. Pasākumā piedalīsies Latvijas Filatēlistu savienības prezidents Raimonds Jonītis, kurš pastāstīs par pastkaršu sūtīšanas tradīcijām pasaulē un Latvijā.

Baušķeniece Ginta Sirmane iesaistījusies «Postcrossing» projektā jau četrus gadus, par to viņai pastāstīja paziņa no Liepājas. Ginta uzreiz sapratusi, ka tam jābūt ļoti aizraujoši, un drīz vien nosūtījusi pirmās piecas pastkartes.

«Kad kartītes bija sasniegušas adresātu, varēju sākt gaidīt, kad kāda iekritīs arī manā pastkastītē – pirmā bija no Vācijas. Mana kolekcija no saņemtajām pastkartēm pagaidām nav pārāk liela, ņemot vērā, ka projektā esmu jau vairākus gadus, jo bieži vien nav laika tās rakstīt. Turklāt tas ir samērā dārgs hobijs. Viena pastmarka maksā Ls 0,55 – 0,65. Pašlaik esmu nosūtījusi 127 pastkartes un saņēmusi 131,» stāsta G. Sirmane.

Saņemot pastkartītes, vislielākais prieks esot tad, ja uz tās redzams tieši tas, kas ierakstītsvēlmju sarakstā. Skaidrojumam – postcrossing.com ir jāizveido savs konts, kurā uzraksta informāciju par sevi, un var arī pierakstīt vēlmes, kādas pastkartes saņemtu labprātāk. Ginta projektā iesaistījusi arī dažus studijubiedrus no Rīgas un teic, ka «no Bauskas puses pašlaik reģistrējušies vien 19 cilvēki, taču aktīvi ir kādi pieci seši».

Meitene Pasaules pasta dienā ļoti gribētu piedalīties postkroseru sanākšanā, taču «tā katru gadu ir man nepiemērotā laikā, arī šogad netieku, jo atrodos praksē, ļoti ceru, ka nākamgad to varēšu apmeklēt».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas