Latvijas pilsonībā uzņem Bauskas un Iecavas novada iedzīvotājas 6

Bauskas novada domes zālē pirmdien, 15. jūlijā, tika sveiktas divas Iecavas un Bauskas novada iedzīvotājas, kuras ieguvušas Latvijas pilsonību, – iecavniece Diāna Kosija un baušķeniece  Natālija Spale.

Svinīgā sarīkojuma dalībniekus sagaidīja Bauskas kultūras centra folkloras kopa «Trejupe». Uz ekrāna bija skatāmi attēli, kuros atainotas nozīmīgākās Bauskas novada vērtības, ar kurām varam lepoties. Ievadā bija rakstnieka Ulda Ausekļa vārdi, kas lika katram aizdomāties par to, kādas vērtības mums ir atstātas: «Vecāmamma man atstāja grozu zīļu,/ viņa teica: /kad tās iesēsi, /jutīsi Latviju mīļu.» Pēc tam skanēja valsts himna.

Tika sveikta jaunā pilsone iecavniece Diāna Kosija, pirms viņa parakstīja doto solījumu un apņemšanos, lai kļūtu par Latvijas pilsoni. Diānu Kosiju ar pilsonības iegūšanu sveica Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale un Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

Baušķenieci Natāliju Spali pēc dotā solījuma un tā parakstīšanas sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks: «Es ceru, ka jūs mācēsit cienīt mūsu latviešu valodu. Vēlu jums panākumus un daudz raženi paveiktu darbu Latvijas labā. Neaizmirstiet, ka pilsonim ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi savas valsts un sabiedrības priekšā.»

Pēc pašvaldību suminājumiem sekoja arī Bauskas kultūras centra folkloras kopas «Trejupe» muzikāls apsveikums vadītājas Dainas Ārmanes vadībā. «Dziesma ir par spēku, lai tā jums daudz būtu! Kā ceļamaizi jums dosim saulīti, lai viss izdotos,» vēlēja folkloras kopa «Trejupe». Pēc muzikālā priekšnesuma visi tika aicināti uz kopēju fotografēšanos.

«Es pati dzīvoju Bauskā, bet strādāju Ķekavas putnu fabrikā. Latvijas pilsonību vēlējos iegūt tāpēc, ka man vienīgajai no ģimenes tās nebija. Man šķita, ka esmu nedaudz nošķirta no ģimenes. Uzskatu, ka lielākā vērtība latvietim ir, ka tu pats un apkārtējie ir laimīgi un jūties labi tur, kur atrodies. Liekot pilsonības eksāmenu, lielākās grūtības man sagādāja jautājumi, kas saistīti ar vēsturi, jo bija jāatceras daudzi gadskaitļi. Latviešu valodas pārbaudījums man nesagādāja grūtības, jo latviešu valodu lietoju ikdienā,» portālam stāsta baušķeniece Natālija Spale.

2013. gada 1. oktobrī stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas noteic, ka personas, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījumu par uzticību Latvijas Republikai dod un paraksta svinīgā ceremonijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Es

Vispār jau tas ir diezgan nozīmīgs notikums. Ne katram pilsonības iegūšana ir pa spēkam.

pirms gada, 2019.07.18 11:56

Zvejnieks

Vai LV pilsonība ir kautkāda organizācija ja tiek uzņemti ?

pirms gada, 2019.07.18 09:09

ja uzņem

kļūsti pilntiesīgs glupzemietis

pirms gada, 2019.07.18 17:48

Vārds LV pilsonība

Bez tās,lūdzies cik vien gribi,netiksi svētītajā zemē laists laimē diet.

pirms gada, 2019.07.18 11:33

Tam ES

Pilsonības iegūšana ir katram pa spēkam.Vajag tikai gribēt to darīt.Apsveicu šos cilvēkus.Labs piemērs pārējiem.

pirms gada, 2019.07.19 06:45

Vietējās ziņas