Latvijas ūdens motosporta jaunatnes izlase izcīna pasaules čempionāta sudrabu 5

Latvijas ūdens motosporta jaunatnes izlase aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja otro vietu Krievijā Sanktpēterburgā  notikušajās pasaules jauniešu čempionāta «Formula Future» sacensībās kopvērtējumā un zelta medaļu individuālajos braucienos, portālu informēja Latvijas Ūdens motorsporta federācijā (LŪMSF).

Pasaules čempiona titulu individuālajos braucienos 1. laivu klasē izcīnīja Miks Lazarenoks, 2.laivu klasē Ralfs Zaharčenoks, bet 3.laivu klasē Roberts Katkovskis. Savukārt 4.laivu klasē Toms Bundzinskis ierindojās trešajā vietā. Komandu cīņā par Latviju stiprāka bija tikai Krievijas izlase, LŪMSF gandarīta, ka jaunie sportisti uzveikuši spēcīgo Vācijas izlasi.

Vienlaikus Pēterburgā norisinājās arī Eiropas čempionāts «Fornula Future 2019». Eiropas čempiona titulu 2. laivu klasē izcīnīja Ralfs Zaharčenoks, bet 5.laivu klasē Kristers Mangins palika otrais.  Madara Katkovska, startējot 1. laivu klasē, ierindojās 3.vietā, Nils Slakteris, braucot 4. laivu klasē, arī tika pie bronzas godalgas.

Tā kā pasaules čempionāti katru gadu notiek citā valstī, katrs paliekot atmiņā ar savām īpatnībām. Pērn sacīkstes notikušas Fudžeirā, kur valdījis vairāk kā + 30 grādu karstums, kamēr Latvijā tolaik bija mīnus grādi. Pēterburga šogad sportistus vasaras vidū sagaidījusi ar stindzinošu vēju un aukstumu.

Tāpat nācies novērot dīvainas tradīcijas.  Piemēram, Pēterburgā pārtrauktas sacensības norises vidū, lai organizētu visu sportistu piedalīšanos «atklāšanas» parādē, jo tajā brīdī ierodies gubernators. Līdzīgi bijis arī ar koku stādīšanas un apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalījušās augstas amatpersonas. Pasākumi  pārtraukti, ja ierodas kāds nozīmīgs viesis vai arī visi vairākas stundas gaida viņa parādīšanos, lai sāktu pasākumu. 

Tāpat šogad sacīkšu rīkotāji nav piedāvājuši nekādus organizētus kultūras vai izklaides pasākumus čempionāta dalībniekiem. Latvijas izlasei, pateicoties D.Šillera un A.Slaktera finansiālajam atbalstam, bija iespēja apmeklēt Pēterhofas pili un strūklaku dārzu, redzēt kreiseri «Aurora», Ziemas pili un citas Pēterburgas vietas, izbraukt ar kuģīti un nedaudz iepazīt akvaparku «Piterland».

Toties jautājums, kas pirms čempionāta radīja bažas daudzu valstu izlasēs, par sacensību godīgu norisi, neieviesa nekādas šaubas. Neskatoties uz to, ka visi tiesneši bija no Krievijas, Latvijas Ūdens motorsporta federācija atzina, ka  tiesāšana bijusi absolūti korekta, bez nekādas tendenciozitātes.

«Esmu priecīgs, ka Latvijas izlase, neskatoties uz visām grūtībām, spēja parādīt izcilu sniegumu un saliedētību. Izcīnītā otrā vieta komandu vērtējumā, ir milzu sasniegums. Īpašs prieks par Miku, kurš izcīnīja pasaules čempiona titulu un viņam par godu noslēguma ceremonijā Krievijā tika atskaņota Latvijas himna, ko papildināja mūsu komandas patriotiskais dziedājums. Paldies viņa vecākiem par ieguldījumu, viņu sagatavojot čempionātam. Paldies visiem iesaistītajiem par ieguldījuma Latvijas sporta nākotnē,» teic LŪMSF prezidents Atis Slakteris.

Komandu veiksmīgam startam sagatavoja treneri Reinis Paegle, Aldis Lakovičs-Lakovics, Viesturs Lācis, finansiālu atbalstu sniedza Bauskas novada dome, «Riga Powerboat Team» un «Aquashelf Racing».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jā kopumā Latvijas izlasi pārstāvēja 12 piloti no kriem 10 bija Bauskas jaunieši:)

pirms gada, 2019.08.07 18:55

Līdzbraucēja

Prieks par mūsu komandas sasniegumiem! Paldies visiem,kuri atbalstīja, trenēja,startèja!

pirms gada, 2019.08.07 19:10

Super!

Prieks par jauniešiem, mani bērni arī gribētu pamēģināt. Kur var pieteikties treniņiem?

pirms gada, 2019.08.07 21:11

Vietējās ziņas