Latvijas Universitātes Bauskas filiāle studiju gadu sāk ar jaunu direktori 15

Jaunais mācību gads Latvijas Universitātes Bauskas filiālei ir nesis pārmaiņas. Vadītājas amatam septiņu pretendentu konkurā izraudzīta un apstiprināta jauna direktore, veselības zinātņu maģistre Velga Gūtmane, kas iepriekš bijusi pasniedzēja un katedras vadītāja Rīgas 1. medicīnas koledžā.

Latvijas Universitātes (LU) Reģionālā centra direktore docente Gunta Kraģe portālam «Bauskas Dzīve» atzina: «Konkurss bija liels. Mūsu izvēlē svarīgākā bija Velgas Gūtmanes pieredze pasniedzējas darbā un uzkrātās prasmes katedras vadītājas amatā, kā arī izglītības programmu vadīšanā Latvijas Universitātes aģentūrā «Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledža». Nepieciešamas arī labas komunikācijas spējas, kas, mūsuprāt, piemīt Velgai Gūtmanei, jo Latvijas Universitātes filiāles vadītājam jāsadarbojas ar dažādām iestādēm un speciālistiem gan universitātē, gan Bauskas novadā.»

LU Bauskas filiālē ir iespēja studēt pedagoģiju vairākās apakšprogrammās, iegūstot skolotāja kvalifikāciju.

Filiāles direktore Velga Gūtmane pastāstīja, ka šogad Bauskā mācības sāk 30 pirmā kursa studenti, bet pavisam izglītību apgūst 104 studenti. Viņa uzsvēra profesijas sūtību un atbildību par cilvēku, jo «pirmsskolas un sākumskolas pedagogs attīsta un pilnveido ģimenē ieliktos pamatus.»

Gunta Kraģe, raksturojot kvalitatīvas izglītības iegūšanu novados, teica, ka cilvēki arvien aktīvāk izmanto iespēju studēt tuvāk dzīvesvietai. LU filiālē var apgūt profesionālā bakalaura grādu studiju programmas «Skolotājs» apakšprogrammā «Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs» un profesionālā maģistra grādu pedagoģijā.

Studentu intereses veidojas atbilstoši reģionu vajadzībām, pārsvarā studējošie jau strādā atbilstoši izvēlētajam studiju virzienam. Šogad īpaši atzinīgi novērtēta iespēja iesniegt dokumentus vienotajā uzņemšanā tuvu dzīvesvietai kādā no astoņām Latvijas pilsētām – Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī.
 
Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā 10. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Kikky

Es būtu pavisam priecīga, ja Pasniegtu netikai pedagoģiju, bet ari ar juristu saistītas lietas

pirms gada, 2019.09.09 09:12

Kakky

"Ar juristu saistītas lietas" - KO?

pirms gada, 2019.09.09 11:26

Kakā

Topošā juriste rāda klasi - dūša ir, rakstīt arī vēl varbūt iemācīsies

pirms gada, 2019.09.09 19:37

Pikky

Tad jāvēršās pie abām vecajām pastalām novadā, viņām ir liela pieredze ar "juristu saistītās lietās", kur pēc "pieredzes" nodokļu maksātāju maciņš - novada kase ir palikusi par 211 000,00 EUR tukšāka

pirms gada, 2019.09.09 21:41

Dikky

Un vēl sev pamanījās iekamp 15 000, 00 un var būt vēl ar memmeli padalīties, tā ka Turībai dažreiz pagadās izvemt diezgan ēdelīgus "speciālistus" un ja vēl pie vajadzīgām personām var pieglausties, vispār zelta dzīve

pirms gada, 2019.11.28 19:29

Jātnieka sporta sacensības konkūrā

Vadītājas amatam septiņu pretendentu konkurā izraudzīta un apstiprināta jauna direktore, veselības zinātņu maģistre Velga Gūtmane...

pirms gada, 2019.09.09 09:50

XY

Izskatās jauka un erudīta. Lai sokas jaunajā amatā!

pirms gada, 2019.09.09 10:40

ārprāccc

Jā, nekad pirms kādiem gadiem nedomāju, ka Latvijas Valsts Universitāte arī nonāktu līdz krūmu universitāšu faktiskajam stāvoklim.
Kikky raksta par juristiem. Lūk, te jau parādās tas krūmu līmenis, ja ir filiāles un tajās vēl juristus gatavo. Vai tad nepietiek ar to stulbumu, ka pārtikas tehnikumā sāka taisīt juristus? Pārtikas tehnikums pārdēvēts par "Turība".

pirms gada, 2019.09.09 11:45

iekšprāc

Viņa jau neraksta par juristiem, viņai grib, lai pasniedz "ar juristu saistītas lietas", lai ko pie velna tas arī nenozīmētu :D

pirms gada, 2019.09.09 14:21

Neprāts

Vienā TV diskusijā mūsu izglītības grandi pavisam atklāti izteicās, ka Rīgas lielās augstskolas tiks orientētas uz "izcilībām" (arī, lai ko tas nozīmētu), bet reģionālās varēs gatavot kadrus reģioniem - tātad, ar vājiem pasniedzējiem zema līmeņa pseidoaugstskolās ražot viduvējības darbam pašvaldībās. Diploms tiks visiem - arī tiem ar "grūtām galvām". Ar šo valsts attīstībai vērtīgo ieceri tad arī visus apsveicu!

pirms gada, 2019.09.09 19:44

prāts

Nezinu, kurā padomju gadā Jūs vēl dzīvojat, bet Latvijas Valsts Universitāte tā jau nav labu laiciņu.
Kādreiz Bauskā bija RPIVA filiāle pedagogiem. Tagad ar iestāžu apvienošanu ir mainījies nosaukums.

pirms gada, 2019.09.09 21:22

bezprāts

ko jūs te apkakājiet Turību, viena no novada "galvenajām personām" arī takš ir izvemta no šī tehnikuma

pirms gada, 2019.09.09 21:44

Ar gary degunu

Kādas muļķības par maģistru! Šajā gadā nenokomplektējās grupa, kaut ļoti cerēju studēt maģistra programmu tuvāk mājām!

pirms gada, 2019.09.09 21:04

to > prāts

Ko ļerksti par padomju gadiem! Bija Latvijas Valsts Universitāte un bija skaidrs, kas tas ir, jo tā bija vienīgā universitāte Latvijā. Krūmu universitātes toreiz nebija iespējamas. Jā, var, protams, lai būtu citādāk kā bija, pasta kastes no zilām nokrāsot uz dzeltenām, milicijas mašīnas no dzeltenām - uz zili pelēkām, izmest valsts vārdu no universitātes nosaukuma. Var jau iet arī tālāk, teiksim, brokastis, pusdienas, vakariņas ēst tualetē un smago savukārt nolikt virtuvē, lai tikai būtu citādāk.

pirms gada, 2019.09.10 07:22

Vietējās ziņas