Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Zemnieku federācijas kopsapulcē trešo reizi par valdes priekšsēdētāju ievēl Agitu Hauku 1

Jelgavas kultūras namā 20.martā biedrības "Latvijas Zemnieku federācija" 24.kopsapulcē ievēlēja jaunu Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) valdi, zemnieki tikās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) un guva informāciju par tiešmaksājumiem.

Trešo reizi par Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāju ievēlēja Agitu Hauku, kura aģentūru LETA informēja, ka valdē ievēlēti trīs jauni locekļi - Preiļu Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Silvija Dreijere, zemnieku saimniecības "Rūķīši" saimnieks Anrijs Šļaukstiņš un Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Savukārt, neskaitot Hauku, vēl trīs locekļi ievēlēti no iepriekšējās valdes - Limbažu zemnieku biedrības valdes locekle Zaiga Blaua, Bauskas Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Agris Veide un zemnieku saimniecības "Strautnieki" saimnieks Mārtiņš Cimermanis.

Iepriekšējā LZF valdē darbojās - Agita Hauka, Agris Veide, Aina Golubeva, Linards Ligeris, Maija Lankupa, Mārtiņš Cimermanis un Zaiga Blaua.

Zemkopības ministrs kopsapulcē runāja ar zemniekiem par pašreizējo situāciju, kur tika pieminētas gan mēslu krātuves, gan atbildība par nosacījumu izpildi, gan mājražotāju jautājums. "Ministrs izprot un atbalsta Latvijas mazos un vidējos lauksaimniekus, aicinot attīstīt saimniecības, veidot tās efektīvākas un produktīvākas," komentēja Hauka.

Viņa pauda, ka zemnieki ļoti uzmanīgi klausījās prezentācijas par 2014.-2020.gada plānošanas periodu. Visiem būtisks jautājums ir par tiešmaksājumu apmēru, saistīto atbalstu dažādu nozaru saimniecībām un par atbalsta programmām saimniecību attīstībai.

Saistībā ar to otrdien, 25.martā, tiks sasaukta LZF Padomes sēde, lai pārrunātu un pieņemtu galīgo organizācijas lēmumu par 2014.-2020.gadā paredzētajiem saistošajiem maksājumiem, par pārdalošo maksājumu un citiem ar tiešajiem maksājumiem saistītiem jautājumiem.

Patlaban LZF aktīvi līdzdarbojas likumprojekta "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" izstrādāšanā, rosinot pieņemt nosacījumu, ka Latvijā vienai fiziskai personai var piederēt ne vairāk kā 500 hektāru zemes, kas samazinātu spekulatīvo darījumu skaitu ar lauksaimniecības zemēm, veidotu vidēju saimniecību attīstību Latvijā, saglabājot lauku apdzīvotību un lauku uzņēmēju iespējas strādāt un nopelnīt iztiku ģimenei, veidojot lielāku iedzīvotāju vidusslāni un novēršot lauku iedzīvotāju noslāņošanos, skaidroja Hauka.

Patlaban Latvijā ir 176 saimniecības, kuru īpašumā ir 500 hektāru lauksaimniecības zemes. Joprojām ir daudz saimniecību, īpaši mazās, kuras saimnieko pašas, nepieprasot platību maksājumus, informēja Hauka.

LZF ir pārliecināta par to, ka Latvijas lauki var nodrošināt pārtikušu dzīvi visiem jau esošajiem zemniekiem un arī jaunpienācējiem, tikai pareizi ir jāsadala resursi.

Kopsapulcē LZF biedri arī tika informēti par LZF īstenotajām aktivitātēm, lēma organizācijas jautājumus.

18.martā LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka atkārtoti tika ievēlēta Latvijas Platformas attīstības sadarbībai (LAPAS) padomē. Kopš 2012.gada Agita Hauka veica LAPAS valdes priekšsēdētājas pienākumus.

Latvijas Zemnieku federācija ir LAPAS dalīborganizācija un sadarbības partneris, atbalstot attīstības sadarbību pasaules mērogā. LZF biedri jau divus gadus ir iesaistījušies projektā un ziedojuši naudu dējējvistu iegādei Gvatemalas ģimenēm, kuru bērni uzsāk skolas gaitas, lai motivētu jaunattīstību valstu iedzīvotājus izglītoties un sniegtu atbalstu ģimenēm pārtikas nodrošinājumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

SS

Bildē gan izskatās,ka misters Bīns ievēlēts..

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 15:23

Vietējās ziņas