Laukos sācies siena un zaļbarības sagataves laiks

Zemnieku saimniecībās sākusies zāles pļauja. Bauskas novada Gailīšu pagasta zemnieku saimniecības «Pačūni» sagādniece un grāmatvede Baiba Koka stāsta, ka ir pēdējais laiks pļaut zāli, strādnieki jau izveidojuši 400 skābsiena ruļļus.

«Sākām pļaut ap 5. jūniju. Ķeram gan laiku, gan strādniekus, jo laikapstākļi šovasar mānīgi,» stāsta B. Koka. «Pačūnos» skābsienu iecerēts pļaut trīs reizes. Viena daļa jau gandrīz nopļauta, otro reizi plānots pļaut jūlijā. Koku ģimene ar sienu baro 40 govis un 30 teļus.

Pirms nedēļas pļauja sākās Ceraukstes pagasta Mūsas ciemata zemnieku saimniecībā «Vites». Daļa siena no lauka jau aizvesta. Tā kā tuvojoties Jāņiem, gaidāms lietus, siena pļauju «Vitēs» plānots turpināt pēc saulgriežiem. «Pagaidīsim, lai uzlabojas laiks,» stāsta saimnieks Arnolds Kugrēns. Viņaprāt, šogad salmu būs vairāk nekā pērn, lai gan zāle sākusi augt vēlāk, citus gadus līdz Jāņiem tā jau bijusi nopļauta. Salmus izmantos skābsienam un sausajai barībai.

Īslīces pagasta zemnieku saimniecību «Klimpas» un «Āboliņi» saimniece Aina Anusāne atklāj, ka pirmais nopļautais siens jau satīts ruļļos. Arī šajās saimniecībās zāli sāka pļaut vēlu – 10. jūnijā, citus gadus darbi ritējuši jau jūnija pirmajās dienās. «Šogad zāle sāka augt vēlāk, bija arī tehniska aizķeršanās, tāpēc darbus sākām vēlāk,» stāsta A. Anusāne. Nopļauto zāli kaltē, vēlāk no tās tiek gatavo skābsienu 60 lopiņiem – slaucamām un sēklotām govīm un telēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas