Lauksaimniecības dzīvnieku barības ražotāja «LRS Mūsa» apgrozījums pērn pieauga par 22,6%

Lauksaimniecības dzīvnieku barības ražotājs «LRS Mūsa» pagājušajā gadā strādāja ar 10,667 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,7 reizes – līdz 132 948 eiro, liecina informācija «Firmas.lv».

Pēc uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā minētā, 2018. gadā «LRS Mūsa» izdevās palielināt pārdošanas apmērus, saglabājoties samērā stabilai situācijai piensaimniecībai, kā arī pateicoties aktīvākai pārdošanas politikai. Tāpat pērn nedaudz pieauga kompānijas pārdošanas apmēri kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā.

Kompānijas vadība arī informē, ka «LRS Mūsa» pērn daļēji realizēja iepriekšējā gadā izstrādāto kārtējo Eiropas Savienības (ES) fondu apguves projektu. Kompānija iegādājās divas jaunas specializētās vaļējās barības pārvadāšanas transporta vienības, jaunu dakšu pacēlēju fasēšanas noliktavai, jaunu teleskopisko iekrāvēju, kā arī barības ražošanas cehā nomainīja barības maisītāju, trīs elevatorus un izejvielu pieņemšanas bedres transportieri.

Pērn kompānija nomainīja arī apgaismojumu barības ražošanas cehā un noliktavās pret energoefektīvo LED apgaismojumu. Izejvielu pieņemšanas kvalitātes prasību nodrošināšanai kompānija 2018. gadā iegādājās infrasarkano staru graudu analizatoru.

Kopumā ražošanas efektivitātes uzlabošanā «LRS Mūsa» pērn ieguldīja 574 520 eiro.

«LRS Mūsa» vadība arī norāda, ka uzņēmuma turpmākajā attīstībā tuvākajā gadā lielākais izaicinājums būs kaltes kompleksa celtniecība un teritorijas labiekārtošana ar ES fondu atbalstu. Tāpat uzņēmums iecerējis aktīvi turpināt attīstīt sadarbību ar Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem.

2017. gadā «LRS Mūsa» apgrozījums bija 8,698 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 36 254 eiro.

Kompānija «LRS Mūsa» reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 502 eiro. «LRS Mūsa» kapitāldaļas pieder 17 privātām un juridiskām personām, tostarp kompānijas lielākie īpašnieki ir Vigo Vilcāns (64,3%) un Jānis Dzelzkalējs (13,7%), kā arī uzņēmums «Zemgales agrotehnika» (19,5%).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas