Lauksaimniecību nedrīkst pazudināt 2

Bauskas rajona Lauksaimnieku apvienības pārstāvji šodien, 7. janvārī, piedalās Latvijas Zemnieku saeimas padomes un valdes sēdē. Apvienības biroja vadītāja Rudīte Jaunzeme informē, ka aktīvistu grupa vēlas gūt papildu informāciju par Zemnieku saeimas nostāju pašreizējā lauksaimniecībai ļoti sarežģītajā situācijā.Baušķenieki nevēlas palikt nomaļus, un 13. janvārī paredzēts doties uz Rīgu, pieminot 1991. gada barikāžu atceres dienas, lai piedalītos protesta akcijā, kas notiks Doma laukumā. Interesenti var zvanīt R. Jaunzemei (mob. tel. 29189414) un pieteikties braucienam.Rajona Lauksaimnieku apvienībai ir savs redzējums, ko paredzēts paust vēstulē Valsts prezidentam Valdim Zatleram. R. Jaunzeme raksturo plašāk baušķenieku nostāju: «Ir jāapzinās, ka tuvākajā laika periodā Latvijas lauksaimniecībai joprojām būs pats mazākais ES atbalsts. Mūsuprāt, ir vajadzīga valsts programma, ko šādā situācijā darīt, lai nozari saglabātu. Nevaram taču samierināties, ka bankrotē vai tuvu bankrotam ir tās saimniecības, kuras ņēma kredītus, lai sasniegtu ES standartus lopkopībā.  Pārtikas ražotājiem ES ir citāds statuss nekā pārējām nozarēm. Rajona Lauksaimnieku apvienība uzskata, ka tā vajadzētu būt arī Latvijā. Valsts ekonomikas stabilizācijas plānā tas noteikti būtu jāparedz. Mēs pašlaik piesardzīgi vērtējam nostāju par Saeimas atlaišanu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ruta

kaut kas taču ir jādara. Jo ne Godmanis ne citi taču re redz, ne dzird ko tauta runā, ko gudri ekonomisti un zinātane runā un uz kādām lietām norāda. Tagad kad esam tik lielā bedrē ir jābūt plānam ko ražosim uz kurieni iesim, kā tiksim ārā no šīs bedres. Vai lats ir jādevalvē vai ražošana ir jāatbalsta caur bankām vai nodokļiem. mums jau notiek kā sūnu ciemā, runā runāšanas pēc. Kaukt ko Godmanis savā bārdā murmina - šo tikšu, šo nē. Jā šī palīdzība tiks sniegta tas ir jāpasaka skaudri un gaiši bez meliem un liekulības. Tas ir vajadzīgs gan zemniekiem , gan uzņēmējiem. Un tas ir jāzina. Un pietiek taču melot, jo ir taču paruna kas melo tas.....

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 16:50

Juris

Nu taisiet tik augšā jaunu revolūciju.Es personīgi vienā jau piedalījos.Par savām tiesībām ir jācīnās par to nav šaubu,bet atcerieties ka jūs esat tikai ierocis kaut kā rokās.Man no atmiņas nav pagaisis,kad es savā jaunības eiforijā,naivuma degsmē un barikāžu atmosfēras pacilātībā,pārbraucis mājās sāku diženi skaidrot[neapzinīgajiem elementiem],ka tagad būs MŪSU LATVIJA.Tad tāds onkulītis krietni jau gados man atbildēja PASKATĪSIMIES ZĒNIŅ.

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 11:26

Vietējās ziņas