Lauksaimnieki aktīvi vāc kukurūzu

Iecavas, Bauskas un Vecumnieku novada tīrumos šonedēļ intensīvi novāc kukurūzu, jo pēc pirmā sala šī kultūra jānopļauj 6 – 7 dienās.

SIA «Zeltezeri» laukos Iecavas novada Zorģu pusē un Vecumnieku novada Stelpes pagastā trešdien, 7. oktobrī, strādāja divas brigādes, stāsta uzņēmuma vadītājs Arnis Bole.

«Tā kā šonedēļ naktī piedzīvots pirmais sals, atlikusi nepilna nedēļa, lai novāktu kukurūzu, jo aukstums aptur tās augšanu,» portālam skaidro laukkopis. «Mūsu mērķis ir novākt iespējami vairāk sausnas masas «Agro Iecava» biogāzes stacijas barošanai. Optimāls rādītājs būtu 30 – 35% sausnas, bet patlaban vācam pie 26%, jo jānokopj lielas platības.»

«Zeltezeros» izaudzētie graudi glabājas noliktavā, jo pašlaik tiem ir zema cena. Kviešu raža iecavniekiem šogad bijusi 6,7 t/ha. Visu pašu audzēto «Zeltezeri» izmanto arī blakusnozarēs – lopbarībai strausiem un aitām.

Kukurūzas ievākuma rādītāji šogad ir labi – 10 – 12 t/ha, vietām pat 13 – 14 t/ha. «Kaut arī jūnijs un jūlijs bija sauss, izglāba augusta siltums – kukurūza saņēmās,» stāsta A. Bole. Laukus sezonas laikā iecavnieki kontrolē ar dronu, no augšas filmējot un precīzi nosakot gan applūdušās platības, gan sējumu kvalitāti un izvēloties labāko apstrādes veidu. Uzfilmēto materiālu atvēlot arī kaimiņu lauku saimniekiem.

«Zeltezeri» kopš 2012. gada mērķtiecīgi atkopj iepriekš aizaugušas platības – gan lauksaimniecības zemi un vecos augļudārzus, gan apbūvei paredzētus, bet neizmantotus gabalus Iecavas tuvumā. Šogad no jauna iekopti 40 ha, saka A. Bole.

«Kukurūza ir ļoti laba kultūra, lai pirmajā gadā apsētu atkoptās platības,» skaidro lauksaimnieks. «Augiem ir spēcīga sakņu sistēma, kas iznīcina neizņemtās nezāles vai krūmāju sakņu atliekas.»

Kukurūzu patlaban novāc arī SIA «Lielmežotne» apstrādātajās platībās, kā arī lopkopības saimniecībās, kur to izmanto dzīvnieku barībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas