Lauksaimniekus aicina uz semināriem par platībmaksājumiem un finanšu piesaistes iespējām

Galvenais mācību cēliens, ko lopkopjiem un dārzkopjiem  regulāri organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), beidzies. Tomēr par dažām svarīgākajām aktualitātēm lauku uzņēmējiem vēl gaidāmi tematiskie semināri.Tajos uzaicināti  Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvji un Attīstības finanšu institūcijas «Altum» pārstāve.

Pirmais seminārs notiks Bauskā jau 10.aprīlī, kad par nosacījumiem platībmaksājumu iesniegšanā stāstīs Jānis Vilmanis, LAD Zemgales reģionālās pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vadītājs. Viņš portālam pastāstīja: «Šādi semināri notiek  regulāri. Šogad platībmaksājumu pieteikumu iesniegšana sāksies 10.aprīlī un noritēs līdz 22. maijam. Seminārā apskatīsim divas galvenās tēmas: runāsim par platībmaksājumiem un elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS), kur veiktas izmaiņas, lai vienkāršotu tās lietošanu un padarītu to klientiem ērtāku. Semināra dalībniekus iepazīstināšu ar EPS pašreizējo versiju. Savukārt par projektu atvēršanas termiņiem un galvenajiem nosacījumiem runās LAD direktors Viesturs Reinfelds.Protams, būs iespēja mūs iztaujāt arī par citiem svarīgiem jautājumiem, kas ir LAD kompetencē.»

Marita Jirgensone, «Altum» Bauskas biroja speciāliste, savukārt runās par atbalsta programmām uzņēmējiem un «Altum» piedāvātajām finanšu iespējām gan investīciju, gan apgrozāmo līdzekļu jomā u.c. Par citām lauku aktualitātēm informēs LLKC Bauskas biroja lauku attīstības konsultante Anita Vismane.

Šādi semināri notiks arī Vecumniekos un Bārbelē 11.aprīlī, bet Iecavā 12.aprīlī. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas