Lauku konsultante tiksies ar zemniekiem pagastos

Bauskas novada lauku konsultante Rudīte Jaunzeme martā apmeklēs pagastus, lai klātienē uzklausītu zemnieku jautājumus par tiešmaksājumu jaunumiem un citām aktualitātēm.

Pirmā informācijas diena paredzēta Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā piektdien, 13. martā, pulksten 11. «Lai pienācīgi sagatavotos, lūgšu Zemkopības ministrijai reģionālajiem semināriem sagatavotos informācijas materiālus,» skaidro R. Jaunzeme.

Jau vēstīts, ka Zemkopības ministrijas (ZM) semināri par Eiropas atbalsta jaunumiem 2014. – 2020. gada budžeta periodā sāksies ar 12. martu Kazdangā. 13. martā seminārs Zemgales saimniekiem paredzēts Lielvārdē, to plāno apmeklēt codiete Raimonda Ribikauska, kas ir Lauku konsultāciju un izglītības centra uzņēmējdarbības konsultante Dobeles birojā.

Turpmāk R. Jaunzemes organizētās informācijas dienas plānotas 17. martā pulksten 11 Ceraukstes pagasta tautas nama zālē, 19. martā pulksten 11 Brunavas pagasta padomes zālē Ērgļos, 23. martā pulksten 11 Vecsaules pagastmājā un 24. martā pulksten 11 Codes pagasta padomes zālē.

«Šogad pirmo reizi lauksaimnieki pieteiksies tiešmaksājumiem pēc jauniem noteikumiem, kas būtiski atšķiras no iepriekšējās kārtības,» informācijas dienās pārrunājamo precizē R. Jaunzeme, «ir jauni jēdzieni – kultūraugu dažādošana, ekoloģiski nozīmīgu platību izveidošana, kā arī citāda mazo lauksaimnieku atbalsta shēma.»

Lauku atbalsta dienests atgādina, ka saimniecībām, kas atbalstam piesaka desmit vai vairāk hektāru apstrādājamās zemes, platībmaksājumu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot tikai elektronisko pieteikumu sistēmu (EPS). Kā papildina R. Jaunzeme, informācijas dienās varēs saņemt padomu tie, kuri vēl nejūtas droši darbībās ar EPS vai neizprot, vai viņiem tā jāizmanto.

ZM sola maijā atvērt pirmās kārtas pieteikšanos Lauku attīstības programmas atbalsta sadaļām jaunajiem lauksaimniekiem un mazo saimniecību attīstībai. R. Jaunzeme sola skaidrot, vai pēc programmas pamatnostādnēm konkrētie lauksaimnieki ar savas saimniecības rādītājiem varēs iesniegt projektus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas