LBL3 rezultativitātes rekordspēlē Bauska piekāpjas Iecavai 5

Ceturtdien, 12. februārī, Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas (LBL3) spēlē «Bauskas BJSS» savās mājās sporta namā «Mēmele» uzņēma BK «Dartija» no Iecavas.

Aizraujošā, atklātā mača galotnē veiksmīgāki izrādījās iecavnieki, kuri pārspēja baušķeniekus ar rezultātu 106:101. Šī bija rezultatīvākā spēle LBL3 2014./2015. gada sezonā, kad komandu duelī gūti vairāk nekā 200 punktu.

Kaimiņu novadu komandu mači allaž raisa lielu skatītāju un pašu spēlētāju interesi. Basketbolisti ir labi pazīstami, un vēlme noskaidrot spēcīgāko vienmēr bijusi lielāka nekā citās cīņās.

Rezultatīvā spēle ritēja punkts punktā. Pirmajā ceturtdaļā vadībā ar 7:4 izrāvās baušķenieki, pēc tam fiksēja neizšķirtu – 17:17. Mazu izrāvienu atkārtoti panāca «Bauskas BJSS», panākot 21:17. Pirmās ceturtdaļas izskaņā rezultāts bija 28:28, bet četras sekundes pirms beigām iecavnieki izrāvās vadībā ar 28:31.

Tikpat ražīgi komandas punktus vāca otrajā ceturtdaļā. Nevienai vienībai neizdevās iekrāt drošu pārsvaru. Sākumā rezultāts bija neizšķirts – 37:37, bet ceturtdaļas vidū jau 46:47 iecavnieku labā. 45 sekundes līdz beigām kārtējo reizi bija neizšķirts – 57:57, bet atlikušajā laikā precīzāki bija viesi no Iecavas, kuri pēc pirmā puslaika izvirzījās vadībā ar 57:61.

Veiksmīgākā baušķeniekiem bija trešā ceturtdaļa, kura uzvarēta ar rezultātu 27:19. Ceturtdaļas sākumā iecavnieki ieguva spēles lielāko pārsvaru – 59:68, taču mājinieki veiksmīgi meta no trīspunktu līnijas, panākot izrāvienu ar 16 punktiem, un pārņēma vadību ar 75:68. Ceturtdaļas izskaņā bija neizšķirts rezultāts – 79:79, bet beigu fāzē precīzāki bija baušķenieki un pirms izšķirīgajām desmit minūtēm viņi bija vadībā ar 84:80.

Liktenīgie spēles pavērsieni risinājās pēdējā ceturtdaļā. Tās sākumā 10 punktu pārsvars bija mājiniekiem – 92:82. Iecavnieki lēni un pacietīgi pārsvaru sadeldēja. Divas minūtes līdz spēles beigām rezultāts atkal bija neizšķirts – 99:99.

Atlikušajā dueļa daļā viesi spēlēja veiksmīgāk, izvirzoties vadībā ar 99:105 un visā spēlē svinēja uzvaru ar 101:106.

Laukumā lieliski darbojās abu komandu līderi. «Bauskas BJSS» līderis Ivars Zemītis savāca 42 punktus un 20 atlēcošās bumbas, Arnis Simsons iemeta 22 punktus un atdeva 8 rezultatīvas piespēles. Renāram Rupkum – 21 punkts un 100% precizitāte visos sešos divpunktu metienos.

BK «Dartija» komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Gatis Justovičs – 41 punkts un 9 rezultatīvas piespēles. Sezonas rezultatīvākajam spēlētājam Gundaram Bričkam šajā mačā bija 23 punkti un 8 atlēcošās bumbas, Kristapam Vereščaginam –15 punkti. Pieticīgāka šī spēle bija vienam no komandas līderiem Ģirtam Haukam – 12 punkti.

«Bauskas BJSS» galvenā trenere Līga Rimševica neslēpa rūgtumu par iznākumu: «Žēl, ka neizdevās noturēt pārsvaru un pašās spēles beigās no rokām izlaidām uzvaru. Pieļāvām kļūdas aizsardzībā un mača izskaņā netikām galā ar pretinieku līderiem. Taču spēlētājiem spēka netrūka, ikviens centās. Varēja redzēt, ka laukumā ir komanda, nevis viens vai divi līderi. Prieks par cīņu, bet vilšanās ir rezultātā. No sportiskās puses mums vienkārši nepaveicās.»

BK «Dartija» komandas galvenais treneris Voldemārs Pārums uzskata, ka mačs bija aizraujošs, taču komanda slikti spēlējusi aizsardzībā: «Ielaidām pārāk daudz. Problēmas sagādāja Ivara Zemīša neitralizēšana, neizdevās viņu nosegt tā, kā gribētos.»

V. Pārums Bauskas basketbolistus uzteic par cīņassparu un savu komandu slavē par prasmi saņemties un «izraut» uzvaru: «Baušķeniekiem šajā spēlē bumba krita grozā, kā jau vienmēr pret mums. Mājās «Bauskas BJSS» ir spēcīga. Prieks, ka mani puiši pēc mīnus 10 spēles beigu fāzē nesalūza, nospēlēja līdz galam un izcīnīja uzvaru. Viņi demonstrēja lielisku cīņassparu un raksturu.»

UZZIŅAI

«Bauskas BJSS» komandā punktus guva: Toms Vilks – 10 punkti un 8 rezultatīvas piespēles, Juris Ojāru – 4 punkti, Roberts Cers – 2 punkti.

Iecavas BK «Dartija» vienībā punktus guva: Edžus Kauķis – 7 punkti, Ginters Plukass – 4 punkti, Juris Zakenfelds – 2 punkti.

Patlaban «Bauskas BJSS» basketbolisti ar 13 punktiem turnīrā ieņem 8. vietu, BK «Dartija» vienībai ir līderes gods ar 18 punktiem.

Nākamā spēle «Bauskas BJSS» komandai plānota viesos 20. februārī pret BK «Salacgrīva».

BK «Dartija» basketbolistiem nākamā būs mājas spēle 18. februārī pret SK «Rūjiena».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

KUR IECAVAS BASKETBOLISTI???

Kur palikuši BK Dartija un Baibas principi,ja komandā spēlē jelgavnieki ,kuri guva lielāko daļu punktu.......

pirms 5 gadiem, 2015.02.15 00:23

iecava

Dartija - Mainiet nosaukumu uz BK Jelgava vai BK Justoo, tas būtu Jums piemērotāks

pirms 5 gadiem, 2015.02.15 01:44

Bez senās "Vārpas "sērgas!

Bauskas komandas spēlētāji malači ,pareiza komandas stratēģija-jāspēlē savējiem , kas mācās vai strādā Bauskas novadā.Prieks par komandas cīņas sparu!

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 22:55

Vietējās ziņas