Lecot pāri ugunskuriem, vairāki līgotāji guvuši traumas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 22. jūnija līdz 28. jūnijam, steigušies palīdzēt 124 reizes, 29 gadījumos konstatētas dažādas traumas, portālu informēja NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Bauskas novada Vecsaules pagastā 23. jūnijā 30 gadu veca sieviete, dzerot sulu, norijusi kukaini. Sākusies alerģiska reakcija, apgrūtināta elpošana un spiedoša sajūta krūtīs. Pēc mediķu sniegtās palīdzības no hospitalizācijas sieviete atteikusies.
Savukārt Iecavas novadā 30 gadu veca sieviete 23. jūnijā, lecot pāri ugunskuram, tajā iekritusi, gūstot plaukstu locītavu un gūžas rajona termiskus apdegumus. Līgotāja aizvesta uz slimnīcu.

Arī Bauskā 23. jūnijā 20 gadus vecam puisim Jāņu ugunskurs izrādījies nepārvarams. Jaunietis tajā iekritis un guvis roku, abu pēdu un vēdera termiskus apdegumus. Puisis stacionēts.

Vecumnieku novada Stelpes pagastā sacensību laikā 27. jūnijā piecus gadus vecs bērns nokritis no motocikla un sasitis muguru un galvu. Stacionēts ar iespējamu smadzeņu satricinājumu.
Iespējams, nākamgad jāpiedāvā izaicinājums – pavadīt Jāņus bez tradicionālajām traumām, vērtējot NMPD izsaukumus svētku laikā, teic I. Indriksone. Ja galīgi nevar bez ugunskura, tad taču to varot iekurt pavisam nelielu, kaut no divām pagalēm.

Jāatceras par drošību uz ūdens, bērni jāpieskata. Jāizvērtē braukšanas stils; ja mašīnā ir bērni, tad jo īpaši būtu jāizvērtē, piemēram, apdzīšanas un citi bīstami manevri. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas