«Lejenieki» pirmoreiz pulcē ļaudis uz Jāņu festivālu

Bauskas novada Ceraukstes pagasta «Lejeniekos» 23. un 24. jūnijā norisinājās saulgriežu sagaidīšanas sarīkojums «MidSummer Fest». 

Volejbola turnīrs, Jāņu ķegļi, minispēles, atraktīvi mūziķi – «Duets Sandra», «Rīgas modes», «Pirmais kurss» un citi –, dažādi pārsteigumi un pusnakts salūts – šādi īsumā var raksturot «MidSummer Fest», kas pirmo reizi notika V. Plūdoņa muzejā.

«Viss bija pārdomāts, skaisti noformēts, sakārtots, ļoti interesanta bija ķegļu gāšana,» stāsta baušķeniece Santa Panteļejeva. Viņa arī bērnībā vasaras saulgriežus svinējusi «Lejeniekos», tāpēc bijis interesanti atgriezties tajā pašā vietā citā gaisotnē. Meitenei ļoti paticis, ka festivāla apmeklētājiem izdalītas lapiņas ar dziesmu vārdiem un visi vienojušies kopīgās dziesmās.

Festivālā uzstājās arī rīdzinieks Elders Vītums, ko daudzi pazīst ar skatuves vārdu DJ Ed Veto. Viņš Viļa Plūdoņa muzejmājā bija viesojies bērnībā, tagad šī vieta šķitusi citādāka: «Šeit ir ļoti laba gaisotne. Man parasti jāspēlē popmūzika, bet šeit es varu izvēlēties alternatīvāku mūziku, pie kuras var labi atpūsties. Ja starp mūsu telti un lielo skatuvi klausītāju attiecība būs aptuveni 1:3, būšu ļoti apmierināts. Te spēlēju to, kas man pašam vislabāk patīk, tā es varu atpūsties.» 

Pirmo reizi uz «Lejeniekiem» bija atbraucis Edgars Bodnieks no Liepājas. Viņš «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka došanās uz «MidSummer Fest» esot bijusi vienīgā izvēle, nekas cits neesot meklēts. Festivāla organizatori ir Edgara draugi, un viņš nebija vīlies, ka mērojis tik tālu ceļu, lai svinētu saulgriežus.

Arī festivāla rīkotāji ir priecīgi par paveikto. «Esmu apmierināts, pasākums ritēja veiksmīgi un bez starpgadījumiem. Dzirdēju pozitīvas atsauksmes, tāpēc uzskatu, ka «MidSummer Fest» ir izdevies,» stāsta pasākuma organizators baušķenieks Kristaps Samsons. Viņš norāda, ka būtu vēlējies redzēt vairāk apmeklētāju, lai gan saprot, ka vainojams arī sliktais laiks un lietus. Festivāla rīkotāji ir enerģijas pārpilni, tāpēc tiek kalti plāni nākamajam gadam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas