Lemj par atbalstu Rundāles novada biedrībai «Visam kronis» 4

Rundāles novada domes sēdē 29. oktobrī lemts arī par finansiālu atbalstu biedrības «Visam kronis» projektam «Trakā gada skaistais noslēgums».

Par projektu ziņojumu sniedza sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Līdaka. Projekts tiek atbalstīts par kopējo summu 465 eiro. Tā pamatotība vērtēta saskaņā ar nolikumu «Par finansiālā atbalsta piešķiršanu Rundāles novada sabiedrisko organizāciju darbībai».

Biedrība plānojusi īstenot trīs aktivitātes: raganu dziras vārīšanu oktobra izskaņā, valsts svētku pasākumu – lāpu gājienu un Ziemassvētku sarīkojumu latviskās tradīcijās ar ķekatnieku spēlēm un dančiem. Taču, ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī, pirmo reizi šāds lēmums papildināts ar punktu, ka finansējums biedrībai tiek pārskaitīts pa daļām saskaņā ar reāli iespējamām aktivitātēm.

Biedrības vadītāja Līga Helviga ir gandarīta par pozitīvo lēmumu un «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka patlaban projekta pirmā daļa, raganu dziras vārīšana, minēto apstākļu dēļ ir atcelta. Par projekta nākamajām divām aktivitātēm atliek turēt īkšķi un cerēt, ka tās notiks, kā plānots.

Biedrība «Visam kronis» dibināta 2018. gadā, tās darbības mērķi ir veicināt psiholoģisko un fizisko ģimenes veselību, popularizēt ģimenes vērtības sabiedrībā, veicināt kontaktu starp bērniem un vecākiem ģimenēs un sabiedrībā, kā arī attiecības starp dažādām paaudzēm un dzimumiem, organizēt labdarības pasākumus, piesaistīt finansiālos līdzekļus, izstrādājot projektus un piedaloties konkursos u. c. Viens no biedrības galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt intelektuālās un fiziskās attīstības iespējas dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem, veicināt bērnu un jauniešu izglītību, attīstību un paplašināt viņu interešu loku.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sookrats

Ui! Esmu sajūsmā par "'sabiedrības psiholoģisko un morālo atbalstu", ko biedrība veicināšot ar raganu dziras brūvēšanu un ķekatnieku rosīšanos. "Inovācija" ne pa jokam, lai prasītu pašvaldības atbalstu!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.31 16:47

Kristīna

Jau biedrības nosaukums ir pesimisma pilns un viņas mērķis tiešām ir :''ir veicināt psiholoģisko un fizisko ģimenes veselību''(BDz.)?
Kā to var ar raganu dziras vārīšanu panākt?
Kārtējie tumsas "svētki "ar sātanisku Halovīnu svētku pieskaņu.
Vai mūsu senčiem kāds sponsorēja ķeķatās iešanu?
Varbūt naudu vajadzēja izmantot atjaunojot vērtīgās senču tradīcijas,kuras nāk no Dieva un ietver ekoloģijai labvēlīgu ideju - Svētbirzs stādīšanu .
Tad bērni apgūs koku sugu daudzveidību ,senču tradīcijas ,ieguvēja būs dabas ainava un baltu gars !
Šo naudu noteikti varēja novirzīt kādi ģimenei ar bērniem ,kuriem grūti materiāli apstākļi,tādi raganu svētki ir naudas izšķērdēšana.
Atvainojos,nevienu negribēju aizskart.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.01 11:47

jana

Būtu jauki, ja tās visas biedrības darītu lietas, kas ir palīdzība cilvēkiem.Ko var ņemties pa kultūras lauciņu.Vai Rundālē kultūras trūkums, ka biedrībām jāmaisās.Labāk būtu piedalījušies vai Bērstelē ko sarīkojuši.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 20:22

A.

Pilsrundāles MFC ir intensīvas kultūras norišu vieta.Vai tiešām vajag vēl par mūsu nodokļiem riktēt visādas kaktu lietas trakā gadā,ko?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 20:24

Vietējās ziņas