Lems par ceļa Bauska–Aizkraukle pārbūvi 3

Pļaviņu novadā 20. oktobrī notiks Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes sēde. Šoreiz novadu priekšsēdētāju lemtais var atstāt lielu iespaidu uz satiksmes attīstību novados.

Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) izstrādātajā Rīcības plānā 2015. – 2020. gadam kartē bija iezīmēts ceļu savienojums «Dobele–Bauska–Aizkraukle». Plāna prezentācijā amatpersonas pauda, ka šāda «Zemgales josta» iezīmēta vairāk teorētiski, taču situācija pamazām mainās.

«Kopā ar pašvaldībām un Satiksmes ministriju paredzēts veicināt pašvaldības ceļu un ielu, kā arī tiltu rekonstrukciju,» informē Alda Ērmane, ZPR Sabiedriskā transporta un autoceļu attīstības nodaļas vadītāja. ZPR speciālisti 11. septembrī saņēmuši Bauskas novada domes vēstuli «Par reģionālās nozīmes valsts autoceļu posmu uzlabošanu». Tajā lūgts padziļināti izpētīt un sniegt priekšlikumus Satiksmes ministrijai reģionālo autoceļu maršrutu Dobele–Bauska un Bauska–Aizkraukle attīstībai.

Bauskas novada pašvaldībā, kas pārstāv vienu no reģiona attīstības centriem, uzskata, ka maršrutos Dobele–Bauska un Bauska–Aizkraukle esošā asfalta seguma pārbūve un jauna asfalta klāšana uz šķembu ceļa posmiem sniegtu nozīmīgu ieguldījumu Zemgales reģiona sociāli ekonomiskajā attīstībā. Maršruti P103 Dobele–Bauska un P87 Bauska–Aizkraukle ir iekļauti Valsts autoceļu sakārtošanas programmā 2014 – 2020. gadam. «Arī mēs uzskatām, ka minētie ceļi ir kritiskā situācijā un ir ļoti nepieciešami uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības veicināšanai Zemgalē,» apliecina A. Ērmane.

ZPR Satiksmes ministriju lūdz iepazīties ar Bauskas novada pašvaldības vēstuli un iespēju robežās atbalstīt baušķenieku prasību atbilstīgi jau iepriekš izveidotajai Valsts autoceļu sakārtošanas programmai 2014. – 2020. gadam. 14. septembrī saņemta va/s «Latvijas Valsts ceļi» vēstule «Par Valsts autoceļu sakārtošanas programmu 2016. – 2020. gadam». Tajā lūgts atkārtoti sniegt precizētu informāciju par reģionā prioritāri sakārtojamiem 10 – 15 valsts reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, rēķinoties, ka programmas pilnīgai izpildei līdzekļu var nepietikt. Par prioritārajiem maršrutiem lems ZPR Attīstības padomes oktobra sēdē.

A. Ērmane skaidro, ka nākotnē paredzēts veikt remontdarbus autoceļu P103 Dobele–Bauska un P87 Bauska–Aizkraukle posmos. Maršruta P87 Bauska–Aizkraukle rekonstrukcijā ietverti posmi Bauska–Vecsaule–Bārbele–Valle–Taurkalne–Jaunjelgava.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pilsone

Ja šo ceļu uztaisīs,visi būs tikai ieguvēji!!! Jo pašlaik braucot uz Aizkraukli labāk izvēlos braukt caur Lietuvu uz Neretu. Jo ceļš tur daudz labāks. Un atsver tos kilometrus.kas jāpabrauc tālāk. TAM PROJEKTAM BŪT !!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.10.08 12:40

dada

Pilnīgi piekrītu. Tikai vajadzētu ātrāk, gribas vēl šajā mūžā pa to pabraukt.

pirms 5 gadiem, 2015.10.08 14:58

Vietējās ziņas