Lems par satiksmes ierobežojumiem 11

Bauskas novada domes deputāti trešdien, 11. martā, ārkārtas sēdē lems par transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumiem uz pašvaldības ceļiem. Tā informē būvinženiere Agita Eglinska.

Deputātu izvērtēšanai sagatavots ceļu saraksts, kuriem plānots noteikt satiksmes ierobežojumus. Ja deputāti lēmumu atbalstīs, ierobežojumi tiks noteikti no 23. marta.

Daudzviet pašvaldības ceļi jau tagad ir krietni papostīti ar smagsvara tehniku. Ņemot vērā šī pavasara laika apstākļus, ierobežojumi uz šiem ceļiem bija nepieciešami krietni agrāk. Tam piekrīt Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova: «Laika apstākļus nevar paredzēt, tādēļ šādus lēmumus ir grūti plānot. Iespējams, 23. martā vairums ceļu jau būs apžuvuši. Mūsu pagastā, piemēram, ceļš Brunava–Lobgale dažos posmos ir pavisam slikts. Tur sen vajadzēja aizliegt braukt smagajam transportam. Atbildīgāk jārīkojas arī iedzīvotājiem. Nevar postīt ceļus, pa kuriem pašiem jāpārvietojas.»

Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis skaidro, ka šogad pa «bīstamajiem» pašvaldības ceļu posmiem smagās tehnikas pārvietošanās nenotiek. Nebrauc ne grants vedēji, ne baļķu mašīnas. Tādēļ Ceraukstes pagastā šis lēmums šogad nav tik aktuāls. Tomēr arī viņš uzskata, ierobežojumus vajadzēja noteikt agrāk.

«Bauskas Dzīvei» A. Eglinska atzina, iespējams, dažviet uz ceļiem plānotie ierobežojumi no 23. marta varētu būt novēloti. Taču daudz ko ietekmē noteiktā kārtība. Ja lēmumu 11. martā pieņems, tas spēkā var stāties tikai desmit dienas pēc publicēšanas laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» un vietējā presē.

Vecumnieku novada attīstības komitejas priekšsēdētājs Mārtiņš Mediņš skaidro, ka Vecumniekos pašvaldība rīkojas citādāk: «Lai ievērotu visu birokrātisko procedūru, šāda lēmuma īstenošana tiešām prasa pārāk daudz laika. Mēs rīkojamies citādāk.  Pašvaldībā pieņemts lēmums par satiksmes ierobežojumiem uz nenoteiktu laiku. Tādējādi mēs, līdzko konstatējam, ka ceļš jāsaudzē, izvietojam zīmes, negaidot, kamēr par to izlems deputāti. Mūsu pagastos ierobežojumi uz vairākiem ceļiem noteikti jau no 23. februāra, kad tas reāli arī bija nepieciešams.»


Pievieno komentāru

Komentāri 11

Nekādu ierobežojumu

Lielajiem zemniekiem, mežu izvedējiem un pārējiem biznesmeņiem vajag uzlikt pa pienākumu viņu sabojātos ceļus pašiem arī atjaunot. Kāpēc pārējiem nodokļu maksātājiem jāmaksā par to, ka viens gūst peļņu bojājot ceļus.

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 09:49

vārds

Kāpēc lai viņi nebrauktu, jo ne jau Tu viens maksā nodokļus, arī tie Tavi uzskaitītie maksā nodokļus un ne jau mazos!!!

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 10:18

ej nu?

Ja maksātu nodokļus kā nākas, pie mums ceļi būtu kā Vācijā.

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 10:40

nu nu

Viņi jau arī atjauno. Vismaz lielie zemnieki to dara, pretējā gadījumā viņiem vienkārši nebūs pa kurieni braukt. Šito tonnāžu neviens lauku ceļš nevar izturēt bez sabrukšanas....

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 14:22

lai dievs nogrābstas

ne tikai mūsu novadā, visā veiksmes piemeklētajā valstiņā ceļi ved uz tuneli,kura galā tā arī nekad neparādīsies gaisma !

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 12:23

nav ko nievāt!

un Latviju par valsteli nesaukā!

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 15:12

ha ha ha

lai mani nīst, lai mani nievā
tas glābējs redzams tikai krievā

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 16:25

zemnieks

Pa Jelgavas-Codes un Strēlnieki-Dāliņi ceļiem nebrauc ne smagsvara tehnika ne mežinieki, bet ceļi ir drausmīgā stāvoklī praktiski visu gadu. Vajadzētu Eglinskas kundzei pabraukāt pa šiem ceļiem katru dienu, tad saprastu vietējo iedzīvotāju sašutumu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 18:50

zemniece

minētie ceļi ir valsts autoceļi, kāds tiem sakars ar pašvaldības satiksmes ierobežošanu?

pirms 5 gadiem, 2015.03.12 12:00

Justs

Vecie laiki nāk atpakaļ::)) ari padomijā katru pavasari bija ierobežojumi

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 20:27

Joņs

Būtu jau domājuši par brauktuvju profilēšanu , jo līdz pieņems lēmumu un izziņos jau vajadzēs šķūrēt sniegu

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 21:41

Vietējās ziņas