Lēns internets traucē veiksmīgāk organizēt attālinātās mācības 7

Rundāles un Vecumnieku novada izglītības iestāžu pedagogi kopumā ar tehniskajiem līdzekļiem attālināto mācību laikā ir nodrošināti, tomēr būtu nepieciešams labāks interneta ātrums.

Vecumnieku novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Beļūna atzina, ka nodaļā pedagogi nav vērsušies pēc palīdzības, atbalstu nodrošina pašas izglītības iestādes. «Aptuveni 9000 eiro tika iedalīts skolām, ko vajadzēja izmantot skolotāju darba nodrošināšanai,» informēja nodaļas vadītāja. Viņa «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka ir arī pedagogi Vecumnieku novadā, kuriem datortehnika mājās ir novecojusi vai nav vispār. ««Squalio» un «Microsoft Teams» lietošanu skolotāji mācījās attālinātajos kursos, taču, ja pedagogam ir kādi jautājumi, viņš var vērsties pēc palīdzības,» saka Vija Beļūna.

Rundāles novada speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne pastāstīja, ka Pilsrundāles vidusskolas 2020. un 2021. gada budžetā tika paredzēti līdzekļi tehniskajam nodrošinājumam skolotājiem, lai iegādātos datu kameras, portatīvos datorus, interaktīvās tāfeles. «WEB kameras un mikrofoni nav skolotājiem jāiegādājas par savu naudu, jo portatīvie datori jau ar to ir aprīkoti,» uzsvēra Z. Sparāne, «pašvaldība ir  palielinājusi interneta ātrumu, lai varētu nodrošināt attālinātās mācības.»

Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis atklāja, ka pedagogiem ir viss nepieciešamais, lai varētu strādāt no skolas. «Ir viss, kas vajadzīgs. Interneta ātrums varētu būt labāks, jo dažreiz tas traucē mācīties,» teic direktors.

Viņam piekrīt arī Svetlana Vāverniece, kas ir direktore Skaistkalnes vidusskolā. «Gandrīz visi skolotāji ir nodrošināti ar klēpjdatoriem. Skolā ir pieejami 14 klēpjdatori un 14 stacionārie datori, četras planšetes. Trūkst laba interneta, tāpēc pedagogi nāk strādāt uz skolas pirmo stāvu. Trešajā stāvā interneta tikpat kā nav,» par problēmu stāstīja pierobežas skolas direktore. «Pašvaldība nopirka sešas WEB kameras datoriem, paši iegādājāmies ļoti labu kameru,» teic S. Vāverniece. Ministrijas piegādātos datorus izmantos ķīmijas kabinetā laboratorijas darbu vajadzībām.

Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska atklāja, ka reizēm līdzīga problēma ar interneta ātrumu ir arī Rundāles novadā. «Ir bijusi situācija, ka raustās programma un mācību stundu var atsākt pēc 5 – 10 minūtēm,» stāsta direktore. «Pašiem pedagogiem nekas nav jāpērk, visiem skolotājiem ir pilnvērtīga darba vide.» Viņa domā, ka vajadzētu uzlabot skolēnu attieksmi. «Skolotāji gaida, kad bērni pilnvērtīgi iesaistīsies mācību stundā,» teic A. Žukovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

izskatās pēc dezinformācijas

jo, it visos plašsaziņas līdzekļos līdz šim tika pausts, ka Latvija ir pionieri jaunu interneta tehnoloģiju ieviešanā, kā arī, ka mums esot viens no ātrākajiem internetiem Eiropā, tad kā ar šo "problēmu" tiek galā pārējās valstis, arī Vācija, kur pēc Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēju vārdiem interneta pārraides ātrums ir daudz lēnāks. Vai nav kā tai reklāmā, kur vairāk kā gadu internets attīstījies, bet aptver tikai 99,7% valsts, bet tos 0,3 procentus nu nekā neizdodas pieveikt uzceļot vismaz 10 jaunas bāzes stacijas....

pirms mēneša, 2021.01.13 10:07

io

Jā, šis ir labs problēmas uzstādījums.

pirms mēneša, 2021.01.13 10:36

Vests

Pašvaldību internetsistēma par spīti optiskajiem kabeļiem nekur neder.Slikts programmnodrošinājums un tehniskā apkope.Nespēj konkurēt ar firmu pakalpojumu sniedzējiem kuriem tiešām liels inter ātrums.Viss kā parasti-kur valsts vai pašvaldību lauciņš,viss klibo.

pirms mēneša, 2021.01.13 10:46

Tet reklāma

1/2 miljonam saimiecibu Latvijā pieejams optiskais internets.

pirms mēneša, 2021.01.13 10:50

Tet kients

Žēl, ka mana mājsaimniecība nav tajā 1/2 miljonā

pirms mēneša, 2021.01.13 13:13

doma

Ne jau interneta jauda vai mazjauda ir svarīga, bet prioritātes ģimenē.

pirms mēneša, 2021.01.13 19:08

Vietējās ziņas