LIAA Bauskas biznesa inkubatoru pievieno Jelgavas biznesa inkubatoram

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators, sākot ar jauno uzņemšanu septembrī, paplašina darbības teritoriju, apvienojoties ar LIAA Bauskas biznesa inkubatoru, aģentūru LETA informēja LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērnate

Turpmāk pretendēt uz LIAA Jelgavas biznesa inkubatora sniegto atbalstu varēs uzņēmēji ne tikai no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Ozolnieku, Auces, Tērvetes un Dobeles novadiem, bet arī no Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadiem.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs norādīja, ka Jelgavas un Bauskas biznesa inkubatoru apvienošanas mērķis ir radīt augstāku atbalstu un pievienoto vērtību uzņēmējiem. Apvienošanas rezultātā kopiena pieaugs no 36 inkubācijas dalībniekiem līdz 54, savukārt kopējais kopienas dalībnieku skaits, kurā ir gan esošie, gan bijušie pirmsinkubācijas un inkubācijas dalībnieki būs  250 iepriekšējo 150 vietā.

"Tas ļaus mums organizēt daudz vērtīgākas mācības un piesaistīt jaunus atbalsta mehānismus jaunajiem uzņēmējiem, palielināt uzņēmēju savstarpējās sadarbības un atbalstu vienam pret otru. Jaunu uzņēmumu attīstībā ļoti nozīmīga ir pieredzes apmaiņa, dalīšanās ar zināšanām, nozīmīgiem kontaktiem un spēja sadarboties, tādēļ jau šobrīd zinām, ka abu inkubatoru dalībnieki būs ieguvēji, jo kopienas dalībnieku skaita pieaugums savstarpēju dalībnieku mijiedarbību ievērojami paaugstinās," sacīja Kazakevičs.

Sākot ar jaunu dalībnieku uzņemšanu septembrī, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta programmām varēs pieteikties uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku, Auces, Tērvetes, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadiem. LIAA Bauskas biznesa inkubators un tā dalībnieki tiks pievienoti LIAA Jelgavas biznesa inkubatora dalībniekiem, taču Bauskā paliks LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienība, kurā tuvumā esošie uzņēmēji varēs saņemt gan konsultācijas, gan iesniegt un saņemt nepieciešamo dokumentāciju atbalsta saņemšanai. Visi mācību pasākumi un kopiestrādes telpas tiks nodrošināti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Jelgavā, Peldu ielā 7, 5. stāvā.

Jaunu dalībnieku uzņemšana visos 14 Latvijas biznesa inkubatoros noritēs no 1.septembra līdz 20.septembrim. Pieteikumu pieņemšana inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai tiek organizēta divas reizes gadā. Visa informācija par pieteikšanos un pieteikuma anketa apskatāma LIAA mājaslapā.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas