«Lidotājs» uz A-7 uzrāda 126 kilometrus 7

Ātruma kontroles maratonā Bauskas policisti izrakstījuši 39 administratīvo pārkāpumu protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsneigšanu, portālu informē Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Visas Eiropas reidā 16. aprīlī kopā ar policistiem strādāja arī «Bauskas Dzīve». Divu stundu laikā ceļa A-7 posmā no Bauskas līdz Grenctālei tika aizturēti pieci transporta līdzekļu vadītāji.

Netālu no robežas ar 117 kilometru ātrumu stundā traucās 1979. gadā dzimušā Jāņa vadītais automobilis «BMW X5». Šoferis paskaidroja, ka ir advokāts, steidzas darīšanās. Ieskatoties datu bāzē, tika konstatēts, ka vīrietis ne pirmo reizi «lido», krietni pārsniedzot ātrumu. Šoreiz par pārkāpumu viņam noteikts 30 eiro sods.

Baušķenieka Dmitrija vadītajam «BMW» policisti fiksēja 108 kilometrus. Vīrietis līdz šim nebija sodīts, šoreiz par pārkāpumu policisti izteica brīdinājumu. Automobiļa «Volvo» vadītājs no Lietuvas tika brīdināts, jo brauca bez ieslēgtajām tuvajām gaismām. Šoferis pastāstīja, ka par Eiropas mēroga akciju ir dzirdējis, tādēļ tiešām braucis prātīgi. Taču lukturi aizmirsti ieslēgt tehnisku iemeslu dēļ.

Arī ventspilnieks, 1985. gadā dzimušais Agnis, par policijas rīkoto akciju bija dzirdējis. Tomēr policisti viņa vadītajam automobilim «VW» konstatēja 108 kilometru lielu ātrumu. Šoferis taisnojās, ka bija centies veikt apdzīšanas manevru, tādēļ tik ļoti kāpinājis auto ātrumu.

VP Bauskas iecirkņa jaunākais inspektors Nauris Jonass «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka situācija ar ātrumu pārkāpējiem nedaudz uzlabojas. Viņš novērojis, ka šoferi cenšas braukt prātīgāk. Vadītāji pārsvarā iekļaujas vienotā transporta plūsmā. Tomēr gadās pa kādam izlecējam, kas vienmērīgi braucošajā rindā sāk veikt neprātīgus manevrus. Pa kādam ātruma pārkāpējam tiek aizturēts arī pilsētā. Pirms neilga laika pa Draudzības ielu Codes pagastā kāds šoferis traucās ar 127 kilometru ātrumu stundā.

VP Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks informēja, ka lielākais ātrums reida dienā sasniegts uz ceļa A-7, kur vadītājam no Lietuvas konstatēti 126 kilometri. Pārkāpēji vairāk ir vieglo automobiļu vadītāji. Apmēram 30 procentu šoferu atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz vidēji par 20 kilometriem.

Strādājot kopā ar policistiem, «Bauskas Dzīve» pārliecinājās par joprojām arhaiskajiem protokolu rakstīšanas noteikumiem. Policistam rakstu darbos aizrit minūtes 12 līdz 15. Protokoli teju viss jāieraksta ar roku. Pie tam situācijas jāapraksta tik detalizēti, ka tas šķiet bezjēdzīgi. Jāšaubās, vai šoferim no Igaunijas kaut ko izteiks desmit latviešu valodā ar roku rakstītās rindiņas. Arī paši policisti atzina, ja ātruma pārkāpēju reģistrēšanas sistēma tiktu modernizēta, efektīvāks būtu arī viņu darbs.

VP informē, ka 16. aprīļa ātruma maratonā strādāja 241 policists, pārbaudīti tika 2002 transporta līdzekļi. Lielākais ātrums, kas fiksēts kādam transportlīdzeklim, bija 162 kilometri stundā. Tas fiksēts uz ceļa Rēzekne – Daugavpils.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

...

Pēc beidzamajā laikā redzētā liekas,ka lielākus idiotus par kolonnas pavadošajiem MP mašīnu vadītājiem būtu grūti atrast! Taisa kaut kādus mērkaķa cienīgus trikus!

pirms 5 gadiem, 2015.04.17 16:23

ass

Bauskaa viss kaartiibaa,secinaajums menti straadaa.

pirms 5 gadiem, 2015.04.18 08:28

...

varejat publicet ta mudaka vardu un nodarbosanos, kas pa Draudzibas ielu brauc ar 127km/ha vel jau policija minuso 6km/ha, ta, ka 133km/ha. Lai zinam savus potencialos slepkavas, Draudzibas iela pat ietves nav gajeji parvietojas pa brauktuves malu. Tadus atsaldetos vajag sodit par paraugu citiem bargi, publiskojot soda apmeru.

pirms 5 gadiem, 2015.04.18 11:38

Etilsports

Tev saceltos, ja publicētu ? Dzīvo labāk savu dzīvi, nevis katru dienu lūri kaimiņa pagalmā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.18 15:43

Decoy

Kamēr vieglajiem nebūs fizisks ātruma ierobežotājs kā smagajiem tikmēr var iet ieskrieties tie menti. Sodīt protams var bet mācīt kā braukt nevar.

pirms 5 gadiem, 2015.04.18 18:08

attieksme

Apsveicam Bauskas policiju ar izcelšānos. Un paraugu kā apdraudēt satiksmi izraisot avārijas situāciju. Šoreiz pat Auzāns ir nofotogrāfējis, bet neko nav pieminējis. Vai tad nav drošāk vietas kur sastādīt protokolu? Absurds. Tikpat labi abi auto varēja palikt uz ceļa vidus.

pirms 5 gadiem, 2015.04.18 23:53

pārkāpējs

diez atpirkties,kā parasti,arī varēja??

pirms 5 gadiem, 2015.04.19 16:21

Vietējās ziņas