Līdz 15. decembrim aicina pieteikties konkursam «Bauskas novada Ziemassvētku rota» 17

Tuvojoties gada gaidītākajiem svētkiem, arī šogad Bauskas novada pašvaldība izsludinājusi konkursu «Bauskas novada rota». Ikviens aicināts pievērst uzmanību izgaismotām privātmājām un to apkārtnei, daudzdzīvokļu namiem, kas ietērpti svētku rotā, spožiem uzņēmumu skatlogiem un svinīgi sapostai teritorijai. Savu, kaimiņa vai kādu citu novadā pamanītu Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam sapostu objektu konkursam var pieteikt līdz 15. decembrim.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, savu īpašumu var pieteikt pats saimnieks vai arī citi, iepriekš saskaņojot ar īpašnieku. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne skaidro, ka saskaņošana nepieciešama, jo, iespējams, esot personas, kas nevēlas piedalīties konkursā.

Vērtēšanas komisiju vadīs domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Tās sastāvā būs Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece, Būvvaldes un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis, ainavu arhitekts, pagasta pārvaldes pārstāvis un pieaicināts kaimiņu novada speciālists. Komisija lūkos, vai noformējums atbilst svētkiem, izvērtēs ideju un tās realizāciju, lietoto materiālu oriģinalitāti, kā arī vizuālo koptēlu. Īpašumu apskate plānota 17. – 19. decembrī, rezultātu kopsavilkums tiks sagatavots līdz 28. decembrim.

Pagājušajā gadā konkursā saņemti 16 pieteikumi, aizpērn bija 32 dalībnieki. Bauskas novada domes priekšsēdētājs, konkursa komisijas vadītājs Arnolds Jātnieks pauž, ka iesaistīšanās konkursā ir katra iedzīvotāja, uzņēmuma vai iestādes izvēle: «Uz konkursu lūkojos ļoti pozitīvi, īpaši tagad, kad iedzīvotāji spiesti mainīt ieradumus. Ir vairāk iespēju atlicināt laiku ģimenei un bērniem, padomāt par māju un tās apkārtni. Braucot pa novadu, redzams, ka, gaidot Ziemassvētkus, iedzīvotāji sakopuši īpašumus, izrotātas eglītes un mirdz lampiņas. Arī uzņēmēji gādā par teritorijas labiekārtošanu un svētku dekoriem.»

A. Jātnieks pārliecināts, ka Bauskas novadā ir gana daudz darbīgu un idejām bagātu cilvēku. Vērtējot dalībniekus, katru gadu varot manīt jaunas radošas izpausmes. «Mēs lepojamies ar saviem iedzīvotājiem. Izdekorētie īpašumi Bausku un novadu dara vēl skaistāku,» teic novada domes priekšsēdētājs. Vaicājot, vai, viņaprāt, apkārtni iespējams izdekorēt ar nelieliem līdzekļiem, A. Jātnieks atbild apstiprinoši: «Pavisam noteikti! Konkursa pirmsākumos galvenie dekori bija bērnu zīmējumi, piesprausti pie žoga visā tā garumā. Tas bija sirsnīgi un skaisti! Ieguldīta izdoma, darbs un nelieli līdzekļi.»


Uzziņai

Pieteiktie objekti tiks vērtēti vairākās kategorijās: uzņēmumi, iestādes, daudzdzīvokļu nami un privātmājas. Lejuplādēt pieteikuma formu iespējams pašvaldības mājaslapā bauska.lv. To aizpildītu var iesniegt atbilstīgās pagastu pārvaldēs vai īpašā pastkastītē Bauskas novada domes administrācijas pirmā stāva priekštelpā Uzvaras ielā 1. Pieteikumu var sūtīt arī pa pastu vai elektroniski, e-pasta adrese: dome@bauska.lv.

Katras kategorijas pirmās vietas ieguvējs saņems Bauskas novada domes uzslavas rakstu un balvu – dāvanu karti 150 eiro vērtībā, par otro vietu būs dāvanu karte 100 eiro vērtībā, par trešo – dāvanu karte 50 eiro vērtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Joriks

Kurš būs biezākais un izrotās māju visvairāk ?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 07:37

duriks

Jo vairāk ķīniešu mēslu ap mājas kori jo lielāka Kristus klātbūtne ģimenē.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 12:45

Joriks

Kāpēc tie tavuprāt Ķīniešu mēsli iedod svētku noskaņu un gaišāku apkārtni? Kāpēc, lai būtu mājas visas tumšas un , ka nekas neliecinātu par Ziemassvētku tuvošanos un ja esi garlaicīgs cilvēks, kas nekur neķer prieku arī kaut kādā sīkumā tad tā ir Tava problēma.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 22:19

Joriks

Esmuy priecīgs par cilvēkiem kuriem nav žēl naudas , lai izkarinātu kādas lampiņas , kas skaisti spīd naktī un kuri nevēlas būt tādi garlaicīgi un vienmuļi cilvēki.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 22:20

Joske

Pirms aicināt citus, pašvaldībai vajadzētu padomāt par savu rotu. Izkārt dekorus, kurai puse ir izdegušas lampiņas, tomēr izskatās ļoti žēlīgi, gan Uzvaras iela, gan Mūsas tilts. Izmētājuši pa pilsētu egles ar aicinājumu tās izgreznot, bet tak tumsā tās neviens neredz un arī dienas gaismā pēc plukatām izskatās. Skaties un brīnies kaut kā citas pilsētas atrod risinājumus, naudu un rotā kā vien var. Jēkabpilī jauni dekori, Madonā krāšņa egle iemirdzējusies uz ūdens, Liepāja vispār izceļas šogad ar lielāko gaisa balonu valstī. Bauskā bēdu ieleja, zeme atveries, tumšs un drūms kā elles pakaļā. Pat Iecavā gaumīgāki dekori.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 08:26

Joriks

Rotājumi nemainās gadiem un vienīgi cilvēki paši , kas izrotā savas mājās piedod svētku noskaņu ne ielas

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 16:22

NA

Rātslaukumu Nedrīkst stipri rotāt,jo Raitim tad kabinetā pārāk spoži būs un nebūs labi tas.Cilvēka veselība pirmajā vietā:))

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 22:30

gnu

Vai tas nav pašsaprotami, ka katrs pēc vēlēšanās un iespējām poš savu māju svētku gaidās?
Kāpēc konkurss? Pārspēt vienam otru? Tas tā amorāli. Kā novērtēsiet cilvēku emocionālo svētku gaidīšanas būtību?
Piekrītu Joskem. Lasot un skatot, kā rotājas citas vietas, skumji par Bausku. Ak, nav taču konkursa...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 09:10

Gaisma tuneļa galā

Kādam COVID ierobežojumi šajā gadā ir radījuši veicinošus faktorus - vairāk pievērsties savas apkārtnes sakārtošanai. Tieši tādēļ, ka mazāk bijuši sabiedriskie pasākumi, koncerti, teātri utml., ir ietaupīta nauda, laiks un radusies iespēja iepriecināt kā sevi, tā citus šajā tumšajā laikā ar spožiem rotājumiem. Kāds cits, savukārt, tāpat rotā savu apkārtni kā visus citus gadus. Aicinājums konkursam, pats par sevi, ir pozitīvs. Kas vēlas, tas piedalās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 10:18

Joriks

Tas ir ļoti super, ka cilvēki ir tomēr tādi , kas izrotā māju un gaida svētkus ne kur viss pelēks un nemainās garlaicigi. Prieks par cilvēkiem , kas sirdī jauni un gaida svētkus un svin.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 16:26

Skats no malas

Manuprāt apkaunojoši, ka pilsēta, kas tērē miljonus ceļiem un ielām, nevar atlicināt otkatu, lai kaut kā ienestu gaismas prieku šajā grūtajā,tumšajā laikā. Piekrītu,ka izskatās nožēlojami, ka dekoros nedeg puse lampiņu, tad grūti bija tos pārtīt, vai varbūt vajag ārpakalpojumā ņemt dekorēšanu un katru gadu būs citādi. Var jau atrast vietējos meistarus, kas sametinās dažādas figūras, aptīs ar lampiņām un nevajadzēs maksāt desmitiem tūkstošu, kuras prasa firmas ar dārgajiem katalogiem pilsētu svētku apgaismojumam. Vienkāršāk jau ir pateikt, ka nav līdzekļu un pandēmijas vārdā nešķiesties un tēlot palīdzības sniedzējus grūtībās nonākušajiem. Taču kaut kā neesmu manījis, ka pašvaldība tiem trūkumā nonākušajiem sniedz palīdzīgu roku. To dara biedrības, cilvēki, kam palīdzēt ir aicinājums.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 10:46

Skolnieciņš

Tuvojas Ziemassvētki. Nezāģēsim svētku egli mežā! Saudzēsim dabu! Labāk dosimies savā mežā uz atstāsim ziedojumu par godu Latvju Dieviem. Noliksim uz svētakmeņa rupjmaizes klaipu, speķa gabaliņu, septiņas saujas graudu. Cienāsim un godāsim Latvju Dievus. Atnākot mājās, iekursim ugunskuru sava nama pagalmā par godu Latvju Dieviem. Ienākot savās mājās, uz palodzes iedegsim krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei! Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam! Iedegsim dzeltenu svecīti par godu Laimai! Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Mātei! Dzīvosim draudzīgi. Būsim saticīgi. Mīlēsim viens otru. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Ar Latvju Dievu spēku un varenību, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
[Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ziemassvētki #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #LatvjuDievuSvētība #pagāni #svētmežs #svētupe #svētakmens #svētbirzs #svētezers #svētavots #Skolnieciņš

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 12:04

Skolnieciņš

Ir palikušas 2 nedēļas līdz Ziemas saulgriežiem. Šis ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievu svētību sev un savai dzimtai. Atcerēsimies savu senču varenību un viedumu. Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim dzeltenu svecīti par godu Laimai. Savā privātajā mežiņā uz svētakmeņa noliksim cienastu Latvju Dieviem. Rupjmaizes klaipu, trīs saujas graudu, jēlu olu un sauju riekstu. Pieliekot plaukstu pie koka, lūgsim Latvju Dievus. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte dāvā dzimtai veselīgumu, možumu un gribasspēku. Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā dzimtu no nelaimēm un nelabvēļiem. Lūgsim Laimu, lai Laima dāvā dzimtai finansiālu labklājību, saskaņu un prieku. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte dāvā dzimtai ilgu mūžu. Godināsim Latvju Dievus šajā īpašajā laikā. Veiksmi un labklājību vēlot, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] Skolnieciņš® ™Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) #ticība #sentēvi #PozitīvāDomāšana #optimisms #DzimtasAizsardzība #LatvjuDievi #Pērkons #Māra #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #labklājība #auglība

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 12:05

...

Vai nav par daudz dievu? Jūs kaut ko esat sajaucis un pats arī sapinies.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 12:21

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Mani mīļie tautieši, necirtīsim Ziemassvētku egles mežā! Labāk atstāsim eglīti mežā, lai eglīte aug un priecē Dabas Māti. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, tāpēc katram no mums ir tiesības uz dzīvību. Dabas Māte ir mūsu Radītāja. Dabas Māte mūs mīl. Cienīsim dzīvību, kuru mums devusi Dabas Māte. Neatņemsim dzīvību eglītēm, ļausim tām dzīvot, plaukt un zelt! Saudzēsim kokus – Dabas Mātes bagātību. Mīlēsim visu dzīvo dabu! Iepriecināsim Dabas Māti ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Aizlūgsim Dabas Māti par mūsu tautas labklājību. Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrās mājās! Lai Dabas Māte ir ar mums! Lai slavēta Dabas Māte mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#daba #mežs #egles #DabasMāte #LatvjuDievi #Senpokaiņi #svētmežs #sentēvi #LatvjuDievuSvētība #iecietība #sapratne #draudzība #Skolnieciņš #pagāni

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.10 12:05

moriks

Visvairāk izrotās tas kas būs aptaurētāks savā uztverē un iedomīgāks savā bezgaumībā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 12:41

Joriks

Tas kurš būs turīgāks un varēs atļauties ari iedot prieku apkārtējiem kuram nav žēl naudas un kurš nav pfenin taupitajs kuram liela maja un daudz naudas, bet pelēka jo redz zēl katru kapeiku. Ir viswmaz cilvēki pilsētā kuri neskopojas un arī kuri negrib būt garlaicigi un ari izrotā savas majas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 22:23

Vietējās ziņas