Līdz gada beigām plāno pabeigt adrešu maiņu saistībā ar Bauskas robežu paplašināšanu 4

Līdz gada beigām pašvaldība plāno pabeigt adrešu maiņu saistībā ar Bauskas teritorijas robežu paplašināšanu, aģentūrai LETA skaidroja Bauskas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Bauskas novada dome apstiprinājusi Bauskas novada teritorijas plānojuma un Vides pārskata gala redakciju, kas paredz iekļaut Bauskai piegulošo ciemu teritorijas pilsētā.

Šomina skaidroja, ka pilsētas robežu zīmes pašlaik lielākoties jau atrodas savās vietās atbilstoši jaunajām pilsētas robežām un tur ir atradušās vienmēr. Situācija vēl tiks atkārtoti apsekota dabā, un, ja tomēr kādā konkrētā vietā robežzīmju pārcelšana būs nepieciešama, tas tiks izdarīts.

Tāpat tiks veidota darba grupa adrešu nomaiņas jautājuma risināšanai. Ir apzinātas adreses, kas būs jāmaina, jo tās dublējas pilsētā un pilsētai pievienotajos ciemos.

"Tas būs samērā ilgs process, jo plānots, ka notiks arī aptauja starp tiem iedzīvotājiem, kurus skars adrešu maiņa. Optimistiskākais scenārijs varētu būt, ka adrešu maiņas process noslēgsies šī gada beigās," informēja Šomina, piebilstot, ka tās adreses, kuras nedublējas, Valsts adrešu reģistrā nomainīsies automātiski.

Pilsētas teritorijā iekļauti piepilsētas ciemi vai to daļas - Janeiku ciemu, Mūsas ciema daļa, Bērzkalnu, Jauncodes un Elektriķu ciemi. Pašvaldībā norāda, ka tie telpiski jau ir saplūduši ar pilsētas teritoriju, ir izveidojusies vai veidojas vienota tehniskā infrastruktūra - ielu un ceļu tīkls, inženiertehniskā apgāde.

Jau ziņots, ka vēl viens no argumentiem pārmaiņām minēts tas, ka pilsētai ar lielāku iedzīvotāju skaitu un teritoriju pastāv lielāka iespēja piesaistīt dažādu fondu līdzekļus. Savukārt uzņēmējiem atrašanās pilsētā veicinās iespējas vieglāk piesaistīt investīcijas, iegūt banku kredītus. Arī perspektīvās dzelzceļa infrastruktūras "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas izbūve tiek paredzēta pilsētā ar iedzīvotāju skaitu no 10 000. Bauskas pilsētas iedzīvotāju skaits uz gada sākumu bija 8838, bet pēc teritorijas paplašināšanas tas pieaugs un sasniegs apmēram 10 800.

Izmaiņas teritorijas plānojumā ietekmēs atsevišķas sadzīves un uzņēmējdarbības sfēras, piemēram, mainīsies adresācija, un būs jāveic uzņēmu pārreģistrācija uzņēmējdarbības reģistrā. Pilsētā iespējams lielāks nekustamā īpašuma nodoklis nekā pagastā, atzīmēja domē.

Bauskas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam atbalsta pilsētas robežu paplašināšanu, veidojot telpiski un funkcionāli vienotu teritoriju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jomajo

Stacija? atļaujos ie ču rāt šī spārnotā teiciena teicēja kabatā

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 20:10

Lai nav garlaicīgi....

"Tāpat tiks veidota darba grupa adrešu nomaiņas jautājuma risināšanai" - tiešām domē jau tik daudz darbinieku, ka nav visiem ko darīt un jāveido darba grupa???
" jāveic uzņēmu pārreģistrācija uzņēmējdarbības reģistrā" - lai uzņēmējiem nepaliek garlaicīgi, un atslēgas teikums jau visam vērienīgajam pasākumam - "Pilsētā iespējams lielāks nekustamā īpašuma nodoklis nekā pagastā, atzīmēja domē" , un lai no visa augstāk minētā novērstu uzmanību pasakam, ka būs perspektīva dzelzceļa stacijas izbūvei.....Ai, cik labi, ka vēlēšanas vairs nav tālu....

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 21:05

kannika

galvenais- lai tik veseliiba un miers! parejais- ir tiiri akaartots, vai ne!!??.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 08:55

Vietējās ziņas